Dowiedz się, jak ulepszyć profil LinkedIn

Jedna z najważniejszych części LinkedIn to Twój profil. To właśnie używasz do łączenia się z ludźmi w twojej sieci, a twoim profilem jest to, jak się znajdujesz na LinkedIn, ponieważ zawiera informacje o twoich umiejętnościach i doświadczeniu.

Ponadto Twój profil na LinkedIn może zwiększyć Twoją widoczność w Internecie i pomóc w budowaniu profesjonalnej marki, która prezentuje tło potencjalnym pracodawcom. Oto porady, jak sprawić, aby Twój profil LinkedIn wyróżniał się z tłumu.

 • 01 Porady profilowe na LinkedIn

  Ważne jest, aby mieć pewność, że Twój profil LinkedIn jest kompletny i szczegółowy. W rzeczywistości możesz uznać swój profil na LinkedIn za swoje CV online. Powinien zawierać wszystkie te same informacje, które znajdują się w twoim CV, w tym twoje kwalifikacje, twoje doświadczenie i twoje umiejętności.

  Możesz dodać zdjęcie (headshot) do swojego profilu LinkedIn. Upewnij się, że zdjęcie przedstawia Cię jako profesjonalistę i nie jest zbyt swobodne. Oto jak zrobić i wybrać zdjęcie do swojego profilu LinkedIn .

  Nie zapomnij upublicznić swojego profilu - tak może go znaleźć świat. Ponadto dostosowanie adresu URL zapewni link, który będzie łatwo udostępnić. Jeśli twoje imię jest dostępne, użyj go. Na przykład adres URL na LinkedIn to http://www.linkedin.com/in/alisondoyle.

 • 02 Podsumowanie profilu LinkedIn

  Podsumowanie LinkedIn. Prawa autorskie LinkedIn

  Sekcja Podsumowanie w profilu na LinkedIn to świetny sposób na podkreślenie swoich doświadczeń.

  Nie zapomnij o nagłówku, ponieważ znajduje się u góry strony, gdy ktoś wyświetli Twój profil. Uwzględnij również certyfikaty, języki i inne umiejętności, które możesz mieć. Im bardziej solidny profil, tym bardziej będziesz zauważony. Wybierz branżę, ponieważ rekruterzy często używają tego pola do wyszukiwania.

  Zanim zaczniesz pisać lub aktualizować swoje podsumowanie, zapoznaj się z tymi wskazówkami dotyczącymi pisania dobrego podsumowania profilu LinkedIn , na przykład streszczenia, które zwróci uwagę menedżera ds. Zatrudnienia.

 • 03 Linkedin Profile Experience

  Sekcja Doświadczenia w LinkedIn. Prawa autorskie LinkedIn

  W skrócie, sekcja "Doświadczenie" profilu LinkedIn jest Twoim CV online. Uwzględnij zatrudnienie (obecne i przeszłe), edukację i przemysł.

  Aby szybko utworzyć profil LinkedIn, przejrzyj swoje CV i skopiuj / wklej odpowiednie informacje do swojego profilu. Ważne jest, aby twoje CV pasowało do Twojego profilu, ponieważ przyszli pracodawcy sprawdzą.

  Jeśli nie masz pracy, oto sugestie co do listy w swoim profilu LinkedIn .

 • 04 Rekomendacje profilu LinkedIn

  LinkedIn Zalecenia. Prawa autorskie LinkedIn

  Poświęć trochę czasu, by poprosić o rekomendacje LinkedIn . Zalecenia od osób, z którymi pracowałeś, mają duży ciężar. Dla potencjalnego pracodawcy rekomendacja dla LinkedIn stanowi odniesienie z góry.

  Najlepszym sposobem na otrzymanie rekomendacji jest dać im. Kiedy polecasz członka LinkedIn , poświadczasz jego kwalifikacje i ludzie lubią być polecani. Najprawdopodobniej odwzajemnią się, jeśli poświęcisz czas, aby je polecić.

  W notatce "co nie robić na LinkedIn", nie pytaj ludzi, których nie znasz, aby uzyskać referencje. Niedawno otrzymałem wiadomość e-mail z napisem "Nie mam nic przeciwko kilku rekomendacjom, jeśli ktoś z was mnie zna." To nie jest tak, jak poprosić o rekomendację, nawet jeśli znasz tę osobę.

 • 05 Zaprezentuj swoje umiejętności

  Prawa autorskie LinkedIn

  Sekcja Umiejętności i Adnotacje jest ważnym elementem Twojego profilu. Jest to sposób, w jaki rekruterzy mogą Cię znaleźć i jak twoje powiązania mogą zobaczyć, na pierwszy rzut oka, atrybuty, które posiadasz.

  W rzeczywistości Twój profil jest 13 razy bardziej widoczny, jeśli zawiera umiejętności. Przejrzyj listę najlepszych umiejętności, które możesz umieścić na LinkedIn, aby uzyskać dostęp do swojego profilu.

 • 06 Profil LinkedIn: Doświadczenie i przyczyny wolontariatu

  LinkedIn Doświadczenie i przyczyny wolontariatu. Obraz Copyright LinkedIn

  Z ankiety LinkedIn wynika, że ​​doświadczenie wolontariuszy może dać kandydatom do pracy przewagę dzięki zatrudnianiu menedżerów. 41% ankietowanych specjalistów stwierdziło, że oceniając kandydatów, uważa pracę wolontariacką za tak samo cenną jak płatne doświadczenie zawodowe. 20% ankietowanych menedżerów ds. Rekrutacji podjęło decyzję o zatrudnieniu w oparciu o doświadczenie wolontariusza kandydata. Aby dodać pole Volunteer Experience and Causes do profilu LinkedIn:

  • Po zalogowaniu kliknij "Profil" u góry strony LinkedIn.
  • Kliknij hiperlink "Dodaj sekcje".
  • Wybierz "Wolontariat - doświadczenia i przyczyny".
  • Kliknij przycisk "Dodaj do profilu", a następnie wypełnij odpowiednie pola.
 • 07 Profil LinkedIn Dodatkowe informacje

  Dodatkowe informacje w sekcji LinkedIn. Prawa autorskie LinkedIn

  Skorzystaj z sekcji Informacje dodatkowe na swoim profilu LinkedIn, aby umieścić linki do Twojej firmy, witryny, bloga, konta Twittera i innych stron, które dostarczają profesjonalnych informacji o Tobie.

 • 08 Jak wyłączyć transmisje działań Linkedin

  Obraz Copyright LinkedIn

  Gdy szukasz pracy i nie chcesz, aby Twój pracodawca wiedział, że aktualizujesz swój profil na LinkedIn, dobrze jest wyłączyć transmisje z aktywności. Aby skonfigurować konto, aby aktualizacje nie były wyświetlane w pliku danych:

  • Kliknij: Ustawienia (pod Twoim imieniem w prawym górnym rogu strony)
  • Kliknij: włącz / wyłącz transmisje aktywności (w sekcji Prywatność, na środku strony)
  • Kliknij, aby odznaczyć pole: pozwól, aby ludzie wiedzieli, kiedy zmieniasz profil, wydaje rekomendacje lub podążasz za firmami
  • Kliknij: Zapisz

  Możesz także zmienić, kto może wyświetlać Twój kanał aktywności. Opcje obejmują:

  • Każdy
  • Twoja sieć
  • Twoje połączenia
  • Tylko ty

  Jeśli zmienisz go na "Tylko Ty", nikt nie będzie mógł zobaczyć twoich aktualizacji.

 • 09 Czego nie zawrzeć w swoim profilu na LinkedIn

  Obraz Copyright LinkedIn

  Tworząc profil na LinkedIn, ważne jest, aby wyróżniać się z tłumu szukającego pracy. Nie chcesz, aby Twój profil był czytany dokładnie tak, jak profil każdego innego użytkownika. Oto 10 najważniejszych terminów, które są nadużywane przez specjalistów z USA, dzięki uprzejmości LinkedIn.

  1. Motywowane
  2. Twórczy
  3. Namiętny
  4. Napędzany
  5. Szerokie doświadczenie
  6. Organizacyjny
  7. Strategiczny
  8. Śledź rekord
  9. Odpowiedzialny
  10. Rozwiązywanie problemów