Rodzaje zdarzeń związanych z karierą w sieci

Praca w sieci jest niezbędna do osiągnięcia sukcesu zawodowego. Zawsze warto zacząć budować swoją sieć lub poszerzać swoje kontakty zawodowe, uczestnicząc w wydarzeniu networkingowym. Istnieje kilka rodzajów osobistych wydarzeń związanych z networkingiem , zarówno formalnych, jak i nieformalnych, które pomogą Ci zwiększyć liczbę kontaktów, które generujesz poprzez networking.

Chociaż wszystkie wydarzenia związane z tworzeniem sieci mają ten sam cel, jakim jest łączenie ludzi z innymi ludźmi, którzy mogą im pomóc w karierze zawodowej, istnieją pewne różnice w tym, gdzie i jak odbywają się te wydarzenia.

Oto lista niektórych typów wydarzeń i programów dostępnych dla osób poszukujących pracy i zmieniających karierę.

Rodzaje zdarzeń związanych z karierą w sieci

Targi Pracy
Pracodawcy, rekruterzy i szkoły często zbierają się na targach kariery, aby zapewnić możliwość spotkania osób poszukujących pracy w jednym miejscu. Pracodawcy mogą rekrutować do konkretnych ofert pracy lub mogą chcieć nawiązać kontakt z uczestnikami w celu uzyskania informacji na temat firmy i przyszłych możliwości zatrudnienia. Targi kariery są zajęte, a sprawy szybko się rozwijają, więc przed wyjazdem (przed przyjazdem) pamiętaj o treningu.

Wydarzenia w Izbie Gospodarczej
Grupy Izby Gospodarczej organizują wydarzenia regionalne, takie jak miksery, warsztaty, zbiórki pieniędzy dla lokalnych organizacji charytatywnych i wymiany wizytówek . Wydarzenia te stanowią doskonałą okazję do spotkania potencjalnych lokalnych pracodawców, partnerów biznesowych, klientów i dostawców. Upewnij się, że masz wizytówkę, która przyciąga uwagę i łączy się z innymi źródłami informacji o Twojej pracy lub firmie, takimi jak URL LinkedIn lub witryna firmy.

Grupy kościelne
Grupy kościelne stanowią forum swobodnego nawiązywania kontaktów z ludźmi posiadającymi wspólne przekonania duchowe poprzez uczestnictwo w życiu towarzyskim, kawę po usługach lub charytatywne kościoły.

Programy ukończenia studiów wyższych
Kolegia sponsorują wydarzenia niezwiązane z karierą, co pozwala absolwentom spotkać się we wspólnym interesie.

Wycieczki do galerii i muzeów, imprezy sportowe, wykłady i godziny koktajlowe w lokalnych barach to częste oferty. Takie programy umożliwiają absolwentom łączenie się w nieformalny sposób, co może prowadzić do produktywnych wywiadów informacyjnych w późniejszym terminie. Przygotuj się na udostępnienie własnego statusu kariery, ponieważ pasuje do rozmowy.

Wydarzenia związane z sieciami karier uczelnianych
Kolegia często sponsorują wydarzenia związane z tworzeniem sieci kontaktów dla absolwentów i / lub studentów. Programy te mogą odbywać się na terenie kampusu lub w różnych miastach o znaczącej populacji absolwentów lub grupach branżowych. Skontaktuj się z biurem pośrednictwa pracy lub biurem ds. Absolwentów w swojej macierzystej uczelni, aby uzyskać harmonogram wydarzeń. Wydarzenia te mogą być zorganizowane na wiele różnych sposobów, a wspólnym mianownikiem jest możliwość przedstawienia się i wysłuchania wstępu innych absolwentów i / lub studentów. Niezbędne będzie zatem przygotowanie mowy na temat windy, która podsumuje historię pracy i aspiracje w ciągu 30-60 sekund. Speed ​​networking stał się popularną strukturą wydarzeń dla absolwentów i innych grup zawodowych.

Społecznościowe grupy usług
Grupy serwisów społecznościowych, takie jak Rotary Club, zapewniają wolontariuszom zbiórkę pieniędzy dla pracowników i inne wydarzenia, dzięki którym będą kontaktować się z darczyńcami i innymi wolontariuszami.

Twoje wspólne skłonności charytatywne często służą jako pomost i rzucają cię w korzystnym świetle. Dołączenie do grupy usług to świetny sposób, aby pomóc innym członkom społeczności i zbudować sieć. Oczywiście nie powinieneś przyłączać się tylko po to, żeby zbudować swoją sieć. Ważne jest, abyś był szczery w kwestii swojej usługi.

Grupy różnorodności
Grupy kobiet i inne grupy oparte na płci, rasie lub pochodzeniu etnicznym (np. National Society of Black Engineers) od dawna doceniają wartość sieci i zazwyczaj integrują ten komponent w swoich wykładach i wydarzeniach.

Spotkania klubów pracy
Klub zawodowy to formalna lub nieformalna grupa osób poszukujących pracy, które udzielają sobie nawzajem porady i wsparcia w poszukiwaniu pracy. Członkowie klubu, nawet jeśli są bezrobotni, mogą pomagać innym członkom w polecaniu pracy, prowadzeniu prac i przedstawianiu.

To skuteczny sposób na nawiązywanie kontaktów z innymi poszukującymi pracy. Poszukaj miejsc pracy za pośrednictwem lokalnej izby handlowej, biblioteki publicznej, community college lub wykup reklamę w lokalnej gazecie i załóż własny klub pracy.

Profesjonalne konferencje
Spotkania, warsztaty i konferencje dla stowarzyszeń zawodowych i branżowych często obejmują formalne wydarzenia sieciowe. Oferują również szerokie możliwości nawiązywania kontaktów podczas spotkań i warsztatów. Poprzez wolontariat, aby pomóc zorganizować konferencję, możesz uzyskać widoczność i pokazać swój styl pracy. Prezentacja warsztatów stanowi kolejny pojazd do zaprezentowania swojej wiedzy i umiejętności. Możesz też wziąć udział w tych warsztatach i stworzyć własną listę umiejętności .