Dowiedz się o znaczeniu sieci kariery

Znaczenie networkingu kariery nie powinno być dyskontowane, gdy jesteś w trakcie poszukiwania pracy. W rzeczywistości networking kariery powinien stać się częścią codziennej pracy i wysiłków związanych z karierą. Twoja sieć kariery powinna być na miejscu, gdy jej potrzebujesz, zarówno do poszukiwania pracy , jak i poruszania się po szczeblach kariery. Ponieważ nigdy nie wiesz, kiedy możesz go potrzebować, warto mieć aktywną sieć kariery, nawet jeśli dziś jej nie potrzebujesz.

Cel sieci kariery

Sieci zawodowe lub "zawodowe" sieci wymagają kontaktów osobistych, zawodowych, akademickich lub rodzinnych, aby pomóc w poszukiwaniu pracy, osiągnięciu celów zawodowych lub dowiedzieć się więcej o twojej dziedzinie lub w innej dziedzinie, w której chcesz pracować. być dobrym sposobem, aby usłyszeć o możliwościach zatrudnienia lub uzyskać "in" w firmie, w której chciałbyś pracować.

Po co spędzać czas na sieci karier

Praca w sieci może pomóc Ci uzyskać zatrudnienie i pomóc w rozwoju kariery. Raporty LinkedIn:

Z kim możesz pracować w sieci

Top 7 porad dotyczących pracy w sieci

  1. Uwzględnij właściwych ludzi: Twoja sieć kariery powinna obejmować każdego, kto może ci pomóc w poszukiwaniu pracy lub w przeprowadzce. Mogą to być dawni i obecni współpracownicy, szefowie, przyjaciele o podobnych zainteresowaniach, koledzy ze stowarzyszeń biznesowych, absolwenci Twojej uczelni lub znajomi, których poznałeś za pośrednictwem usług sieciowych online. Twoja sieć może również obejmować rodzinę, sąsiadów i każdego, kto może mieć połączenie, które pomoże.
  2. Dowiedz się, co może zrobić Twoja sieć kariery: Ponad 80% osób poszukujących pracy twierdzi, że ich sieć pomogła w poszukiwaniu pracy. Kontakty sieciowe mogą pomóc w więcej niż potencjalnych kontaktach. Mogą przekazywać referencje lub informacje poufne o firmach, dla których możesz być zainteresowany. Mogą dostarczać informacji na temat dziedzin kariery, które możesz chcieć zbadać lub jak wygląda rynek pracy po drugiej stronie kraju. Twoja sieć może udzielić ci porady, gdzie szukać pracy lub przejrzeć swoje CV . Możliwości są nieskończone.
  3. Bądź w kontakcie - pracuj w swojej sieci: nie kontaktuj się tylko z osobami, które mogą pomóc, gdy właśnie zostałeś zwolniony z pracy lub zdecydujesz, że chcesz szukać nowego stanowiska. Bądź regularnie w kontakcie z siecią - nawet jeśli to tylko krótki e-mail, na który możesz się przywitać i zapytać, jak się czują. Ludzie chętniej pomagają, gdy wiedzą, kim jesteś.
  1. Daj, aby zdobyć - co możesz zrobić dla swojej sieci kariery? Sieć nie powinna być jednokierunkowa. Jeśli natkniesz się na interesujący artykuł lub odpowiednią ofertę pracy, udostępnij go w swojej sieci. Celem posiadania sieci kariery jest posiadanie zasobów, które mogą pomóc, ale powinieneś odwzajemnić się, kiedy tylko możesz.
  2. Śledź swoją sieć: Śledź gdzieś swoją prywatną sieć kariery. Niezależnie od tego, czy jest to elektroniczna czy papierowa, upewnij się, że wiesz, kto jest kim, gdzie pracuje i jak się z nami skontaktować.
  3. Sieć online: sieć wyszukiwania online działa. Witryny takie jak LinkedIn , Facebook i wiele innych witryn sieciowych pomagają nawiązać kontakt z innymi networkerami w określonych firmach, z powiązaniami uczelnianymi lub w określonym obszarze geograficznym. Ponadto, jeśli jesteś absolwentem college'u, twój instytut może mieć dostęp do sieci kariery absolwentów. Nawiązując kontakty sieciowe z osobami, których nie znasz, upewnij się, że wiesz, czego chcesz. Szukasz informacji o firmie? Czy chcesz wiedzieć o możliwościach zatrudnienia? Bądź konkretny, o co prosisz.
  1. Weź udział w wydarzeniach sieciowych: Praca w sieci również działa osobiście. Jeśli należysz do stowarzyszenia zawodowego, weź udział w spotkaniu lub mikserze. Przekonasz się, że wielu uczestników ma takie same cele jak Ty i chętnie wymieni wizytówki . Jeśli twoja uczelnia alma mater organizuje wieczne wydarzenia networkingowe (wiele szkół prowadzi ich w miejscach w całym kraju), pamiętaj, aby wziąć w nich udział. Istnieje wiele różnych typów wydarzeń sieciowych, w których możesz uczestniczyć.

Przykłady sieci karier

Oto kilka przykładów tego, jak sieci współpracy mogą pomóc:

Dlaczego praca w sieci kariery działa

Jak widać, sieci zawodowe naprawdę się sprawdzają i ważne jest, aby w trakcie całej kariery istniała opłacalna sieć i aby korzystać z sieci na swoją korzyść podczas poszukiwania pracy lub odkrywania możliwości kariery.