Najlepsze umiejętności do wyświetlenia na LinkedIn

Jedną z najważniejszych części Twojego profilu na LinkedIn jest sekcja Polecane Umiejętności i Adnotacje . W tej sekcji możesz wymienić swoje umiejętności, a inni użytkownicy LinkedIn mogą je poprzeć .

Dlaczego umiejętności, które umieszczasz w swoim profilu, są ważne? Po pierwsze, twoja lista umiejętności pokazuje pracodawców i rekruterów, na pierwszy rzut oka, do czego jesteś uprawniony. Po drugie, im więcej umiejętności wymieniasz, tym większe masz szanse na skontaktowanie się z menedżerami.

LinkedIn donosi, że "Członkowie z pięcioma lub więcej wymienionymi umiejętnościami są kontaktowani (przesyłane wiadomościami) nawet do 33 razy więcej przez rekruterów i innych członków LinkedIn i otrzymują nawet 17 razy więcej wyświetleń profilu".

Ważne jest nie tylko posiadanie wielu umiejętności, ale także posiadanie odpowiednich umiejętności. Przeczytaj poniżej, aby dowiedzieć się, jakie umiejętności należy uwzględnić, aby Twój profil wyróżniał się.

Jak dodać umiejętności do swojego profilu na LinkedIn

Możesz dodać swoje umiejętności do swojego profilu, klikając swój profil, a następnie przewijając w dół do sekcji "Wyróżnione umiejętności i adnotacje". Możesz kliknąć "Dodaj nową umiejętność" w prawym rogu tej sekcji.

Innym sposobem dodawania umiejętności do profilu jest kliknięcie swojego profilu, a następnie kliknięcie "Dodaj nowy profil profilu" w prawym górnym rogu twojego profilu. Kliknij kartę "Umiejętności", a następnie kliknij znak plus, aby dodać nową umiejętność.

Top 6 umiejętności do włączenia w Twój profil LinkedIn

Jakie umiejętności powinien zawierać Twój profil?

Jeśli szukasz pracy, ważne jest, aby uwzględnić umiejętności ściśle związane z rodzajem pracy, której szukasz.

Jeśli nie masz pewności, jakie umiejętności uwzględnić, przejrzyj poniższą listę najlepszych umiejętności LinkedIn. Zanim dodasz umiejętność, upewnij się, że pasuje ona do obowiązków związanych z pracą w Twoim profilu i CV.

Przyszli pracodawcy zauważą, czy występuje niedopasowanie.

Jeśli nie aktywnie poszukujesz pracy, dostosuj swoje umiejętności do swoich zainteresowań zawodowych i celów. W obu przypadkach umiejętności, które uwzględnisz, pozwolą uzyskać twój profil zauważony przez właściwych menedżerów ds. Rekrutacji.

Analityczny
Wiele zadań wymaga od pracowników, aby mogli interpretować informacje, rozumieć problem i pomagać w rozwiązaniu tego problemu. Jest to ważne w branżach od biznesu, przez architekturę danych, marketing, prawo, aż po medycynę. Umiejętności związane z analizą obejmują:

Biznes
Każdy, kto pracuje w firmie, potrzebuje umiejętności biznesowych, aby zrozumieć swoją branżę. Jednak umiejętności biznesowe są szczególnie ważne dla menedżerów, menedżerów i administratorów, którzy pomagają firmie działać płynnie. Poniżej kilka ważnych umiejętności związanych z biznesem:

Komunikacja
Umiejętności komunikacyjne są kluczowe dla prawie każdej pracy. Pracownicy muszą być w stanie skutecznie dzielić się pomysłami z klientami, współpracownikami i pracodawcami. Muszą mieć możliwość dzielenia się tymi pomysłami w formie pisemnej i ustnej.

Pracownicy również muszą być dobrymi słuchaczami , co jest ważną częścią komunikacji. Inne umiejętności komunikacyjne to:

Technologia informacyjna (IT)
Na liście najlepszych umiejętności, które mogą Cię zatrudnić na LinkedIn, w pierwszej dziesiątce znalazły się umiejętności w zakresie technologii informacyjnej. Szczególnie popularne jest przetwarzanie w chmurze , podobnie jak eksploracja danych i analiza statystyczna. Umiejętności te są potrzebne nie tylko w zawodach związanych z IT, ale także w zawodach w różnych branżach. Dzisiejsi pracownicy muszą czuć się komfortowo w branży IT, począwszy od edukacji, przez opiekę zdrowotną, aż po marketing. Poniżej znajduje się lista ważnych umiejętności IT:

Zarządzanie
Każdy, kto odgrywa rolę wymagającą przywództwa, potrzebuje umiejętności zarządzania. Umiejętności zarządzania są ważne dla ludzi w każdej branży. Poniżej znajduje się lista ważnych umiejętności menedżerskich, których pracodawcy szukają u kandydatów do pracy:

Marketing
Marketing to szeroka branża, która obejmuje reklamy, badania rynku, obsługę klienta, public relations i wiele innych. Marketing polega na wyjaśnianiu i promowaniu firmy i jej usług dla społeczeństwa. Niektóre umiejętności marketingowe, w tym zarządzanie kampaniami marketingowymi i marketingiem SEO / SEM, znajdują się na liście najlepszych umiejętności, które możesz zatrudnić. Szereg umiejętności związanych z marketingiem obejmuje:

Jak edytować swoją listę umiejętności

Po utworzeniu listy umiejętności dla swojego profilu LinkedIn możesz edytować tę listę. Kliknij swój profil, przewiń do sekcji "Polecane umiejętności i adnotacje", a następnie kliknij ikonę ołówka po prawej stronie, aby edytować sekcję. Możesz zmieniać kolejność swoich umiejętności, klikając i przeciągając umiejętności po prawej stronie ekranu. Umieszczaj najważniejsze umiejętności w swojej karierze u góry listy.

Możesz także usuwać umiejętności, klikając "X" po lewej stronie ekranu. Możesz to zrobić, jeśli połączenie z LinkedIn poprowadzi Cię do umiejętności, która nie pasuje do twojej obecnej wiedzy. Edytuj swoje umiejętności regularnie, aby Twój profil był aktualny.

Przeczytaj więcej: Umiejętności zatrudnienia podane przez Job | Listy umiejętności do CV | Co uwzględnić w swoim profilu na LinkedIn