Analityk rynku pracy Opis stanowiska, wynagrodzenie i umiejętności

Czy chcesz, aby twoje umiejętności badawcze i analizy danych działały jako analityk rynku? Oto przydatne informacje dotyczące kariery, w tym krótki opis stanowiska, wymagania dotyczące wykształcenia i certyfikacji, perspektywy zatrudnienia i informacje dotyczące wynagrodzenia.

Analityk rynku analitycznego Opis stanowiska

Analitycy badający rynek oceniają preferencje konsumentów, aby pomóc organizacjom zdecydować, jak kształtować, reklamować i sprzedawać swoje produkty i usługi.

Analitycy wykorzystują ankiety, grupy fokusowe i wywiady do zbierania danych. Przedstawiają oni swoje ustalenia za pomocą wykresów i innych środków wizualnych kierownictwu i klientom, aby pomóc im w podejmowaniu bardziej świadomych decyzji dotyczących wprowadzania produktów, modyfikacji i kampanii marketingowych.

Analitycy badający rynek interpretują zgromadzone dane i organizują te informacje w tabelach statystycznych i raportach. Ich analizy i badania tworzą obraz trendów branżowych i konkurencji, dzięki czemu organizacje mogą przewidzieć, jak produkty i usługi będą się pojawiać na rynku.

Wielu analityków rynku pracy pracuje dla firm konsultingowych zatrudnianych na podstawie umowy. Inni pracują bezpośrednio dla pracodawców jako część zespołu marketingowego w firmach konsumenckich i produktowych. Branże, które najczęściej zatrudniają analityków badań rynkowych i zapewniają najwyższe wynagrodzenia obejmują usługi z zakresu zarządzania, doradztwa naukowego i technicznego, usługi projektowania systemów komputerowych oraz usługi reklamowe / public relations.

Wymagania edukacyjne

Zazwyczaj analitycy badań rynkowych mają tytuł licencjata w zakresie: marketingu, badań rynku, statystyki, informatyki, matematyki, nauk społecznych, administracji biznesu lub komunikacji.

Podczas gdy MBA lub inne zaawansowane wykształcenie nie jest wymagane, zwykle jest pożądane dla stanowisk kierowniczych.

Certyfikaty są dobrowolne, ale zdecydowanie zalecane, ponieważ pomagają wykazać się kompetencjami zawodowymi. Stowarzyszenie badań marketingowych zapewnia szkolenie i certyfikację osobom, które się kwalifikują.

Analityk ds. Badań rynkowych

Silne umiejętności matematyczne i analityczne są niezbędne dla analityków badających rynek.

Powinni dobrze rozumieć branżę, w której pracują, i czuć się swobodnie w rozmowach z nieznajomymi i prezentować wyniki wewnętrznym członkom zespołu i kierownictwu.

Oto lista umiejętności analityka rynku dla życiorysów, listów motywacyjnych, wniosków o pracę i wywiadów. Wymagane umiejętności będą się różnić w zależności od stanowiska, o które aplikujesz, a także przejrzyj listę umiejętności wymienionych na liście według stanowiska i rodzaju umiejętności.

Lista umiejętności badania rynku

A - G

H - M

N - S

T - Z

Analityk ds. Badań rynku

Według danych Biura Statystyki Pracy, analitycy badań rynkowych zarobili średnio 62 560 USD w 2016 r. Dolne 10% zarobiło 33,950 USD lub mniej, a 10% najlepszych zarobiło co najmniej 121 720 USD.

Branże o najwyższych przeciętnych zarobkach w maju 2016 r. Opublikowały 722,880 USD, zarządzanie firmami i przedsiębiorstwami, 71 570 USD oraz finanse / ubezpieczenia, 69 730 USD. Najniższe zarobki dotyczyły handlu hurtowego, 60.590 USD oraz usług doradczych w zakresie zarządzania, nauki i techniki, 58 640 USD

Perspektywy zatrudnienia dla analityków badających rynek

Według Biura Statystyki Pracy, szanse na analityków badających rynek wzrosną o 23% w okresie od 2016 do 2026 roku, znacznie szybciej niż średnia dla wszystkich zawodów. Trendy w używaniu danych do zrozumienia preferencji konsumentów dotyczących produktów i usług oraz ukierunkowania marketingu na konkretne nisze konsumentów są głównie odpowiedzialne za ten przewidywany wzrost.