Jak ubiegać się o staż Citigroup

Jeśli jesteś studentem lub absolwentem ostatniego college'u, który chce zdobyć doświadczenie w sektorze usług finansowych, powinieneś rozważyć ubieganie się o staż w Citigroup. Z około 200 milionami klientów Citigroup prowadzi działalność w ponad 160 krajach i jurysdykcjach. Citigroup to niewątpliwie juggernaut branży usług finansowych. Jeśli chcesz korzystać z usług finansowych i chcesz być częścią globalnej firmy, rozważ Citigroup (często określane jako Citi).

Każdego roku firma wybiera jednych z najzdolniejszych na świecie studentów i wybitnych kandydatów do udziału w ich letnim stażu. Poniższy przegląd dostarczy Ci wszystkich potrzebnych informacji na temat tych praktyk i sposobu, w jaki możesz ubiegać się o staż.

Dostępne staże w USA i za granicą

Praktyki są dostępne w USA, Europie, na Bliskim Wschodzie iw Afryce. Wielką zaletą stażu w Citigroup jest to, że firma jest tak duża, że ​​możesz realizować różne dziedziny w sektorze usług finansowych. Poniższa lista zawiera listę najlepszych (ale wszystkich) obszarów, w których mogą pracować stażyści.

Kwalifikowalność i wymagania

Aby zakwalifikować się do stażu w Citigroup, musisz być młodszym kolegium, starszym, absolwentem lub absolwentem.

Ponieważ staże są dostępne w wielu dziedzinach, Citigroup akceptuje studentów, którzy studiowali szeroki zakres przedmiotów lub ukończyli poprzednie praktyki w wielu dziedzinach

W szczególności Citigroup poszukuje studentów, którzy mają doświadczenie edukacyjne i / lub zawodowe w następujących dziedzinach:

Oprócz tych pól zachęca się studentów, którzy specjalizują się w prawie, matematyce, fizyce, inżynierii, technologii lub kadrach. Warto zauważyć, że cechy interpersonalne odgrywają kluczową rolę, gdy Citigroup dokonuje ostatecznej selekcji. Citigroup poszukuje studentów, którzy są doskonałymi graczami w zespole, mają silną motywację i silne umiejętności numeryczne i komunikacyjne . Wnioskodawcy powinni również mieć chęć osiągnięcia sukcesu, uczciwości i pasji dla branży finansowej.

Wynagrodzenie za staż i świadczenia

Citi ma historię oferowania konkurencyjnych wynagrodzeń za staże, ale płatności będą się różnić w zależności od dziedziny, lokalizacji i pochodzenia stażysty. Stażyści pełniący obowiązki były zazwyczaj porównywalne z pracownikami zatrudnionymi w pełnym wymiarze czasu pracy na stanowiskach kierowniczych. Stażyści mogą brać udział w programach mentorskich, działaniach związanych z rozwojem zawodowym i wydarzeniach towarzyskich.

Citi ma również dobrze rozwiniętą inicjatywę na rzecz różnorodności, dzięki której ludzie z różnych środowisk mogą odnieść prawdziwy sukces w karierze. Program Citi Employee Network składa się z 130 rozdziałów dla pracowników z następujących środowisk:

Proces składania wniosków i terminy

Jeśli chcesz wejść do świata usług finansowych, odwiedź Citi online, aby ubiegać się o staż. Terminy są różne, więc sprawdź stronę internetową firmy okresowo lub na początku semestru zimowego, jeśli szukasz praktyki letniej. Należy pamiętać, że (ze względu na popyt) wiele staży finansowych ma wczesne terminy , a rekrutacja na uczelniach wyższych na stanowiska finansowe rozpoczyna się wcześniej niż w wielu innych branżach. Nie zdziw się, jeśli pojawi się wrześniowy termin na letni staż.