Jak świętować sukces w pracy

Wskazówki dotyczące świętowania sukcesu jako jednostki i zespołu

Świadomie wiesz, że musisz świętować sukces w pracy i życiu osobistym. Celebrowanie zwiększa sukces i dodaje wrodzonej radości, której doświadczasz, gdy zauważasz swoje osiągnięcia w miejscu pracy.

Na przykład, gdy dziecko uczy się chodzić, wszyscy zbierają się wokół i klaszczą i wiwatują za każdy krok dziecka - nawet gdy połowa z nich powoduje, że dziecko spada na podłogę.

Ludzie celebrują kroki i pęd dziecka, aby spróbować ponownie . Spodziewasz się wielu błędów w tym procesie, ale to nie przeszkadza w celebrowaniu każdego sukcesu po drodze.

Ale gdzieś po drodze ludzie zaczynają zapominać o świętowaniu sukcesu. A może nie zapominają - może aktywnie decydują się nie świętować sukcesu, ponieważ wydaje się to głupie lub niepotrzebne, albo sukces nie jest wystarczająco duży - więc nie świętują.

Ale podobnie jak w przypadku dziecka uczącego się chodzić, świętowanie sukcesu ułatwia proces. I o wiele więcej zabawy.

Pomysły te pomogą Ci świętować sukces w pracy.

Świętuj małe sukcesy

Kiedy wygrywasz kontrakt o wartości 3 milionów dolarów, oczywiście, świętujesz. Ale co z 300 dolarów jednorazowym klientem? A co z wcześniejszym wykonaniem cotygodniowego raportu?

Nie chcesz urządzać przyjęcia z balonami i ciastem za każdym razem, gdy zgłasza się cotygodniowy raport, lub połączenia z klientami są odbierane w ciągu dwóch dzwonków.

Obchody wkrótce staną się nudne, a ludzie unikną sukcesu, aby uniknąć zakłopotania. Lub ludzie byliby odporni na radość świętowania z powodu przewidywalności i poczucia uprawnień .

Ale musisz świętować małe rzeczy. Podobnie jak dziecko, które dostaje pierwsze klepnięcia i okrzyki za swoje pierwsze kroki, ale nie na każdym kroku, jaki kiedykolwiek podjął, trzeba świętować pierwsze sukcesy.

Tak więc, kiedy zatrudniasz nowego pracownika, celebrujesz małe osiągnięcia. Po raz pierwszy sfinalizują transakcję na własną rękę? Wskaż ich sukces, "Świetna robota. Zrobiłeś wszystko dokładnie tak, jak trzeba. "Pierwsza prezentacja, pierwszy raport, pierwszy mały sukces zostaje świętowany.

Twój głos zachęty mówi nowemu pracownikowi, że jest na dobrej drodze. Często, gdy rozpoczynasz nową pracę, nie jesteś do końca pewien, jakie są oczekiwania, dzięki czemu małe sukcesy pomagają nowemu pracownikowi wiedzieć, że jest na dobrej drodze.

Czy realizacja musi być idealna do świętowania?

Czy pierwszy krok niemowlęcia jest taki sam, jak chód Usaina Bolta, gdy biegnie po 100-metrowym pędzie? Oczywiście, że nie, ale nadal świętujesz. Wskaż dobre i popraw złe.

Upewnij się, że nie próbujesz wymuszać opinii na temat kanapek - tam, gdzie robisz pozytywne rzeczy, aby złożyć negatywną opinię, którą musisz podać. Ludzie widzą tę formułę i uczą się ignorować twoją pochwałę, ponieważ w każdej chwili, gdy otrzymują pochwałę, wiedzą, że jest to wstęp do krytyki.

Jeśli jednak masz szczere pochwały i pomocne negatywne opinie , może to doprowadzić do tego, że pracownik dowie się o tym, co powinna wiedzieć, i wprowadzi zmiany w razie potrzeby.

Świętowanie sukcesu grupy w pracy

W świecie biznesu często jest to zespół, który tworzy pomyślny wynik, nawet jeśli w projekcie jest tylko jedna osoba. Pomyśl o tym - kiedy stworzyłeś wspaniałą prezentację sprzedaży, która trafiła do dużego klienta, zrobiłeś to sam?

Możliwe, że nie. Być może przedstawiłeś prezentację, ale kto zaprojektował produkt, zebrał dane, wykonał test, opracował plan marketingowy i napisał umowę sprzedaży? To prawdopodobnie nie ty - to był cały zespół współpracujących pracowników.

Podczas gdy większość osiągnięć w miejscu pracy jest sukcesem grupowym, tylko sprzedawca otrzymuje prowizję za wyładunek nowego klienta. Jest to sprawiedliwe, ponieważ w ten sposób ustala się struktura wynagrodzeń i wszyscy się za to podpisują, ale to nie znaczy, że cały zespół nie powinien świętować sukcesu.

Wystarczy, że potwierdzisz, że wszyscy członkowie zespołu przyczynili się do tego sukcesu i że potrzebujesz ich ciężkiej pracy, aby osiągnąć prawdziwy sukces - długo szczęśliwego klienta.

Nigdy nie zapominaj, że osoba, która robi prezentację i otrzymuje kredyt, nie jest często osobą, która wykonała pracę za prezentacją. Czasami menedżerowie nawet kradną kredyt za pracę wykonaną przez ich zespół. To demoralizuje i prawdopodobnie spowoduje nieszczęśliwych pracowników. Podaj kredyt, w którym należy się kredyt.

Jak świętować sukces w miejscu pracy?

Chociaż wiesz, że musisz chwalić sukcesy, czasami to, co jest nieuchwytne. Podczas uroczystości muszą odzwierciedlać kulturę firmy oraz stopień i wkład sukcesu, te pomysły pomogą Ci zacząć świętować sukces w pracy.

Pamiętaj, aby dostosować sposób świętowania do kultury firmy. Jeśli zawsze będziesz jadł obiad w piątki, uroczysty lunch nie będzie oznaczał tak dużo, jak w przypadku firmy, która nie zapewnia regularnego jedzenia. Premia 50 $ za kasę spożywczą to miłe świętowanie. Te same 50 $ dla starszego dyrektora nie będzie tak docenione.

Ogólnie rzecz biorąc, gdy świętujesz sukces w pracy, zachęcaj swoich pracowników, aby zachowywali się na wysokim poziomie. Tak, popraw błędy i prześlij opinię negatywną, ale świętuj sukcesy, a odniesiesz większy sukces .