Powody, dla których Twoi pracownicy mogą Cię nienawidzić

W świecie pracowników dobry szef odróżnia się od złego szefa , sposobem, w jaki szef sprawia, że ​​pracownicy czują. Oceniają również szefa na podstawie jego wkładu - lub jego braku - w zdolność do pomyślnego wykonania pracy.

Pracownicy tolerują wiele złych zachowań szefa. Wielu szefów jest nieprzeszkolonych, inni są nieobliczani lub nieświadomi, a większość nie jest pociągnięta do odpowiedzialności za swoje działania i interakcje z pracownikami.

Niektórzy zostali awansowani do pracy powyżej ich kompetencji do wykonania.

Praca szefa, jak każda inna praca, wymaga szkolenia, mentoringu i coachingu, aby pomóc pracownikowi odnieść sukces w jego nowej roli. Są one rzadko oferowane szczególnie w małych i średnich organizacjach, w których podejście do rozwoju zarządzania często spada lub płynie. Jedynym czynnikiem, który na pewno jest taki, jest to, że złe praktyki zarządzania poważnie wpływają na to, czy Twoi pracownicy cię nienawidzą.

Jeśli któraś z tych praktyk określa twoje działania i zachowania jako menedżer, to jest prawdą. Twoi pracownicy prawdopodobnie cię nienawidzą. Och, mogą cię lubić jako osobę i nienawidzić cię jako szefa, ale to kroczy wąską kreską. Jeśli będziesz zajmował się zarządzaniem wystarczająco długo lub na tyle, że będą cię nienawidzić jako osoby. Są to praktyki, które spowodują, że twoi pracownicy ostatecznie cię nienawidzą.

Nie wiesz, co robisz

Czy jesteś kompetentny w swojej pracy?

Jest to pierwsza uwaga, gdy pracownicy patrzą na twoją pracę. Czy zapewniasz im przywództwo, którego potrzebują, aby odnieść sukces? Czy prowadzisz i zarządzasz w sposób, który sprawia, że ​​Twoi pracownicy wiedzą, że wiesz, co dzieje się w organizacji?

Muszą być w stanie zobaczyć, że cele twojego działu są częścią czegoś większego i że pomagają przenieść coś większego do przodu.

Najgorszym przejawem niewiedzy o tym, co robisz, jest dawanie pracownikom niewłaściwych informacji, a następnie kłamstwo w konfrontacji z prawdą.

Wykazujesz również niekompetencję, gdy przedstawisz informacje, które są błędne lub nieprawidłowo interpretujesz te numery podczas rozmowy lub prezentacji dla pracowników raportujących. Zawsze cię złapią, kiedy nie powiesz prawdy, udasz, że wiesz, czego nie wiesz, lub zatrzymasz informacje, które sprawiły, że zawiodły. I będą cię nienawidzić.

Traktujesz ich bez szacunku

Kiedy demonstrujesz brak szacunku dla pracowników, ranisz ich uczucia, pewność siebie i poczucie własnej wartości. Co więcej, jeśli traktujesz ich bez szacunku, nigdy nie zdobędziesz ich szacunku w zamian.

Pracownicy to zorientowani na uczucia ludzie, którzy są jak maszyny radarowe badające środowisko pracy. Kiedy o nich mówisz, lekceważysz ich pomysły, ignorujesz ich opinie i krytykuje je niesprawiedliwie, czują się niesubordynowani.

Nawoływanie do spotkań w ostatniej chwili, bez względu na ich wcześniejsze zobowiązania, odmawianie dobrze spędzonego czasu na wakacje, o które się zwrócono, a niewdrożenie potrzebnych zasobów w odpowiednim czasie to cechy charakteryzujące brak szacunku. Pracownicy wiedzą, kiedy nie są szanowani i będą cię nienawidzić.

Praca jest o tobie

Czy jesteś centrum świata pracowników? Wszystko zaczyna się od ciebie i kończy z tobą? Czy formułujesz oczekiwania wobec pracowników na podstawie tego, czy ich wyniki pozwolą Ci dobrze wyglądać? Najgorsze, czy karcisz pracowników za błędy lub niezaspokojone cele, ponieważ sprawili, że wyglądasz źle? Kiedy wszystko zależy od menedżera, pracownicy wiedzą i nienawidzą cię.

Jesteś Blotnikiem lub Szarpnięciem

Wstaw negatywną nazwę wyboru. Wybierz. Czy jesteś nierozsądny, samolubny, manipulantny lub głupi w swoim zachowaniu wobec swoich pracowników raportujących? Prima donna, która wymaga ich uwagi i aprobaty? Czy myślisz o swoich uczuciach lub wpływie twoich decyzji na ich pracę? Czy opowiadacie historie o jednym pracowniku swoim kolegom z działu?

Czy grasz jednego pracownika przeciwko drugiemu, oferując nagrodę za najlepszy projekt?

Pomyśl o czasie, kiedy myślałeś o innej osobie jako ojej? Czy był bardzo podobny do ciebie? Jeśli tak, to wiesz, dlaczego twoi pracownicy cię nienawidzą.

You Over Manage Good Employees

Nawet poważni menedżerowie mogą nieprawidłowo ocenić, ile pracy potrzebuje dany pracownik. Kiedy zaufasz swoim pracownikom i pozwolisz im wymyślić, jak wykonać swoją pracę, wzywaj ich znaczący wkład. Jeśli użyjesz micromanage i wytrząśniesz swoje pomysły i pracę, nigdy nie skorzystasz z ich dyskrecjonalnej energii lub najlepszego, co mają do zaoferowania.

Oczywiście, nowi pracownicy, pracownicy szkoleniowi i pracownicy, którzy zmieniają pracę lub przejmują nowe obowiązki, potrzebują dodatkowych wskazówek. Ale jeśli nie patrzysz na swoją potrzebę zmniejszania ich z biegiem czasu, jesteś problemem. Mądrzy pracownicy firmy Micromanage , którzy cię znienawidzą lub uciekają tak daleko, jak to tylko możliwe, najszybciej jak potrafią.

Nie wiesz, co robią

Nie musisz wiedzieć, jak wykonywać pracę każdego pracownika, aby być dobrym menedżerem. Ale musisz wystarczająco zrozumieć ich pracę, aby ich prowadzić. Musisz komunikować się z pracownikiem na tyle często, aby wiedzieć, jak się rozwija i jakie wyzwania on doświadcza.

Jeśli podejmujesz decyzje dotyczące jego pracy, musisz wiedzieć więcej niż minimum na temat projektu lub pracy. Jeśli powiesz mu, co masz robić i jak to zrobić, co nie jest zalecane, lepiej wiesz więcej niż pracownik, albo cię nienawidzi.

Nie działacie, jak gdyby mieli życie

Nie musisz wiedzieć wszystkiego o życiu swoich pracowników raportujących, ale musisz zachowywać się tak, jakby mieli życie. Prośba pracowników o spóźnioną pracę, więcej pracy i przydzielenie większej ilości pracy, niż potrafią, zwróci uwagę pracowników.

Chcą dobrze radzić sobie w pracy, ale mają też niezliczone obowiązki w domu, rodzinie, przyjaciołach, wolontariacie, wydarzeniach sportowych i wielu innych rzeczach. Oferowanie pewnej elastyczności i zrozumienia przyniesie ich szacunek. W rzeczywistości najmłodsze pokolenie pracowników , w przeciwieństwie do starszych współpracowników, wymaga elastyczności i wolnego czasu, aby realizować wszystkie swoje inne zainteresowania.

Połóż bariery na swojej drodze, a znajdziesz się bez pracownika. A kto straci, będzie najbardziej utalentowanymi, wysoko cenionymi pracownikami, posiadającymi umiejętności niezbędne do nawiązania kontaktów i odejścia. Jeśli sprawisz, że poczują się winni, sprzeciwią się temu, co muszą zrobić lub zachowują się tak, jakbyś był za każdym razem, gdy realizują inne priorytety, twoi pracownicy będą cię nienawidzić - a najlepsi odejdą .

Nie dajesz im kredytu, gdy kredyt jest należny

Pracownicy cieszą się uznaniem i uznaniem za swoje osiągnięcia. Lubią, gdy współpracownicy chwalą ich pracę i dobrze się z nimi myślą. Tam, gdzie menedżerowie psują się na tej arenie, przypisuje się zasługom swoich pracowników i osiągnięciom.

Nie wspominając o tym, że pomysł był Mary's jest fatalne zaniedbanie, które robi menedżer. Oszukujesz się, jeśli uważasz, że nie potrzebujesz skutecznych, uznanych pracowników, którzy sprawią, że będziesz świecić, gdy poznasz ich publicznie za swoje wspaniałe pomysły i wkład. Możesz myśleć, że jesteś przychylny przychylności wyższego kierownictwa, ale twoi pracownicy się dowiedzą.

Starszy menedżer wspomnie o twoim pomyśle na spotkaniu pracowników i wszyscy będą wiedzieć, że to nie był twój pomysł. Otrzymasz zaliczenie za dobrze wykonaną pracę - a praca została wykonana przez twoją służbę raportującą - ale nikt nie rozpoznaje zespołu - co wiedzą pracownicy, to znaczy, że tego nie zrobiłeś. Twoi pracownicy nie będą ci ufać, a kiedy to się zdarzy, będą cię nienawidzić.

Nie masz ich pleców

Kiedy wyrzucisz swoich pracowników pod autobus, nie wrócisz do zdrowia. W chwili, gdy pracownik wie o tym, a nie wspierając ją i oferując powody, dla których projekt lub oś czasu się nie powiodły, obwiniałeś ją, to już koniec dla ciebie i dla tego pracownika.

Nawet jeśli jesteś rozczarowany wynikami pracownika , publicznie obwiniasz ich za wstyd. Zamiast zdobywać aprobatę starszych menedżerów, będziesz znany jako menedżer, który wyrzuca pracowników pod autobus. I ci pracownicy będą cię nienawidzić.

Jesteś bully'em

Łobuzy przebywają częściej w ubraniu szefa, niż myślisz, że to możliwe. W rzeczywistości zachowanie bully jest jednym ze wskaźników złego szefa, który jest najczęściej zauważany przez pracowników w miejscu pracy. Zachowanie bully obejmuje szefów, którzy krzyczą i koniuszają na pracowników, fizycznie zastraszają pracowników przez bliskość fizyczną i blokują pracownikom ucieczkę z biurka lub pokoju.

Bully zastraszają pracowników słowami, zagrażają pracownikom i ich pracy, a nawet wiedzą, że rzucają przedmiotami w pracowników. Łobuziści poniżają pracowników i wyłudzają pewność siebie i poczucie własnej wartości przez pracownika, krytykując je, nazywając i wyśmiewając. Łobuziaki są protekcjonalne, poniżające i okrutne. Trudno jest opisać zachowanie dręczyciela , ale pracownicy wiedzą, kiedy go nękają , a za takie zachowanie będą cię nienawidzić.

Wszystkie te zachowania są nie do przyjęcia w pracy. Jednak codziennie pojawiają się w miejscach pracy na całym świecie. Najlepsza rada dla pracownika, który doświadcza któregokolwiek z tych zachowań? Wynoś się stąd. Nie musisz poświęcać swojego życia ani swojej kariery na takie zachowania. Rozpocznij wyszukiwanie pracy w ukryciu już teraz.

W międzyczasie musisz zdecydować, czy masz odwagę, aby podjąć się któregokolwiek z tych zachowań. Jeśli tak, i może nie być to w twoim najlepszym interesie, pomogą ci te pomysły