Jak uzyskać krótkoterminową niepełnosprawność, jeśli masz operację

Zarządzanie finansowymi aspektami naprawy po operacji

Kredyt grafiki: Depositphotos.com

Stawanie w obliczu operacji nie jest łatwą perspektywą. Jeśli jednak Twój dostawca usług medycznych poinformował Cię, że musisz poddać się zabiegowi chirurgicznemu, aby poprawić swoje zdrowie, ważne jest, aby poświęcić czas, aby dowiedzieć się o wszelkich korzyściach, które mogą cię pokryć finansowo w momencie powrotu do zdrowia po operacji. Jedną z korzyści, które mogą Ci przysługiwać, jest krótkoterminowe ubezpieczenie na wypadek inwalidztwa lub STD.

Zrozumienie krótkoterminowych korzyści z niepełnosprawności

Krótkotrwała niepełnosprawność jest dobrowolnym planem gotówkowym, który płaci procent twojej pełnej pensji przez określony czas, po pierwszym tygodniu, kiedy nie możesz pracować.

Podsumowanie korzyści powinno dostarczyć dużej ilości informacji. Większość pracodawców spodziewa się, że najpierw skorzystasz z płatnego urlopu (PTO), a następnie rozpocznie się krótkoterminowa niezdolność do pracy, zapewniając cotygodniową kontrolę, która wynosi około 40 do 60 procent regularnych zarobków brutto. Niektóre plany nie rozpoczną się przed upływem 14 dni po wydarzeniu, więc należy sprawdzić u swojego pracodawcy dział HR, aby potwierdzić zasady dotyczące zasięgu.

Ważne: Nie wszyscy pracodawcy oferują krótkoterminowe ubezpieczenie na wypadek inwalidztwa, więc będziesz także chciał zapisać się do tego planu podczas otwartego okresu rejestracji przed operacją. Koszt krótkoterminowego ubezpieczenia na wypadek inwalidztwa jest zazwyczaj bardzo niski, ale ten spokój ducha jest bezcenny.

Po potwierdzeniu, że masz krótkoterminowy zasiłek dla niepełnosprawnych

Po potwierdzeniu, że masz krótkoterminowy zasięg inwalidztwa i planujesz operację za radą swojego lekarza, zechcesz jak najszybciej poinformować pracodawcę.

To pozwala Twojemu pracodawcy na załatwienie personelu podczas planowanej nieobecności. Dostarcz działowi kadrowi notatkę lekarską, która wskazuje szacowany czas potrzebny na powrót do zdrowia. Następnie przeprowadź współpracę ze swoim przełożonym, aby upewnić się, że jest to płynne przejście, a także wszelkie zakwaterowanie po operacji, które mogą być potrzebne do ponownego wykonania pracy.

Będziesz chciał dowiedzieć się, czy twój pracodawca oczekuje od ciebie wykonywania zadań z domu, a także w czasie zdrowienia.

W trakcie zabiegu miej bliskiego przyjaciela lub członka rodziny, utrzymuj kontakt ze swoim działem HR w sprawie twojego statusu i prośbą o czas wolny (w przypadku komplikacji wynikających z twojej operacji). Administrator świadczeń HR powinien być w stanie doradzić ci, kiedy kończy się płatny czas wolny i kiedy zaczyna się krótkotrwała niepełnosprawność. Zapytaj, kiedy to się kończy. Mogą nie być w stanie powiedzieć dokładnie, ile będzie kosztować każdy czek, ale dostawca STD będzie mógł dokonać pierwszej płatności.

Zarządzanie zdrowiem i finansami podczas odzyskiwania

Jeśli w jakimkolwiek momencie zostaniesz poinformowany, że musisz wyjść z domu na dłuższy okres czasu, z powodu problemów zdrowotnych lub nakazów lekarza, koniecznie powiadom o tym swojego pracodawcę. Twój współmałżonek lub partner życiowy może kwalifikować się do urlopu FMLA w celu opieki nad tobą w okresie rekonwalescencji, więc sprawdź tę opcję również u swojego pracodawcy. Wykorzystaj wszelkie oszczędności, aby pokryć wydatki w tym czasie, i poinformuj wszystkich wierzycieli i przedsiębiorstwa użyteczności publicznej o swoim statusie, ponieważ mogą one być w stanie zmniejszyć lub zawiesić miesięczne płatności na kilka miesięcy.

Najważniejszą częścią tego doświadczenia jest skupienie się na zdrowiu i zdrowiem, aby móc wrócić do swojej pracy w całości i dobrze.

Krótkoterminowa płatność z tytułu niepełnosprawności zakończy się po wznowieniu pracy, ale może być dobrym źródłem dochodu przez krótki czas pracy.