10 kroków do skutecznej reklamy telewizyjnej

10 kroków, które musisz wykonać, by zrobić świetną reklamę telewizyjną

Oglądanie telewizji. Getty

Reklama telewizyjna nie jest medium reklamowym, jakim było kiedyś. Kiedyś możesz wyświetlać reklamy telewizyjne zgodnie z harmonogramem i wiesz, że docierasz do milionów ludzi. Te dni to zupełnie inna historia. Oto główne problemy, jakie napotykasz, jeśli zdecydujesz się na tworzenie reklam telewizyjnych:

Technologia pomijania reklam: są rejestratory, które umożliwiają szybkie przeglądanie reklam. Istnieją dekodery, które całkowicie pomijają reklamy.

Nawet jeśli zapłacisz wyższą cenę za miejsce typu primetime, nie możesz już zagwarantować oglądalności.

Wiele rozrywek konsumenckich: pojawienie się smartfona, tabletów, telewizorów z obrazem w obrazie, gier VR i konsoli HD oraz mnóstwo innych rozrywek bardzo utrudnia trzymanie gałek ocznych na ekranie telewizora podczas przerwy na reklamę. Twoja reklama może być odtwarzana w milionach domów, ale tylko 1 procent gospodarstw domowych faktycznie ją ogląda.

Wypalenie reklamy: ludzie zwykle robią to z reklamą. Są nieustannie bombardowani reklamami na każdym posiadanym urządzeniu. Czy chcesz dodać do tego miksu? Czy jesteś zadowolony z ich nędzy?

Czy to oznacza, że ​​telewizja nie powinna już być częścią miksu marketingowego? Oczywiście nie. Należy jednak myśleć o znacznie bardziej strategicznie. Jak złapiecie gałki oczne? Jak uniknąć przycisku pominięcia? Jak wyróżnisz się w morzu innych reklam, walcząc o uwagę?

Jak komunikować się bez irytujących ludzi lub bycia dla nich niewidzialnym? Są to pytania, które musisz zadać przed włączeniem telewizora do planu kampanii.

Ale gdy już zdecydujesz, że telewizja jest dobrym sposobem na przyciągnięcie grupy docelowej, musisz opracować świetny pomysł i udoskonalić go, dopóki nie stanie się czymś, co ludzie chcą oglądać lub których trudno zignorować.

10 kroków do doskonałej reklamy telewizyjnej

Krok 1: Jaki jest wielki pomysł? Telewizja może być droga. Od czasu zakupu do stworzenia miejsca, wydasz dużą część swojego budżetu. Jaki jest więc wielki pomysł, który sprawi, że ludzie będą patrzyli na twój produkt lub usługę? Pamiętasz pierwszą reklamę Dollar Shave Club? Założyciel firmy zagrał we własnej reklamie i przeszedł na WAY z góry . Tytuł spotu "Nasze ostrza są wspaniałe!" mówi wszystko. Nie była to droga reklama. Ale treść uzyskała 22,5 miliona wyświetleń w serwisie YouTube . Nie ma powodu, by nie mieć takiego samego wpływu na swoje miejsce. Zrób coś niesamowitego, a ludzie będą się do niego zbliżać.

Krok 2: Napisz świetny skrypt. Masz świetny pomysł. Teraz musisz to napisać . Nie musisz być geniuszem reklamowym, by stworzyć świetny pomysł. Pomaga jednak w oglądaniu reklam, które są podobne do koncepcji, którą wymyśliłeś, aby poczuć ton, tempo i kierunek. Masz bardzo ograniczone ramy czasowe, aby uchwycić odbiorców i szybko uzyskać wiadomość. Nie pakuj się w długie zdania. Zachowaj ich krótko i sprawnie.

Twój dźwięk powinien również informować klienta o tym, co reklamujesz, nawet jeśli klient jest w innym pokoju i nie widzi telewizora, gdy Twoje reklamy są reklamowane.

I pamiętaj, aby odczekać chwilę. Kupujesz reklamy w porach czasu, od 30 sekund do 2 minut, a czasem dłużej lub krócej niż te parametry. Przeczytaj tę reklamę kilka razy. Działaj. Cięcie tam, gdzie trzeba ciąć.

Krok 3: Czy umieścisz ludzi w reklamie? Istnieją zapierające dech w piersiach, przyciągające wzrok, udane reklamy, w których nie ma ludzi. Jednak ludzie odnoszą się do innych ludzi. Umieszczenie osób (zwłaszcza Twojej docelowej grupy demograficznej) w reklamach może pomóc przyciągnąć odbiorców docelowych w przeciwieństwie do 30-sekundowego ujęcia wnętrza budynku, jego wnętrza i parkingu. Nie chcesz, aby reklama wyglądała jak hokey, więc chcesz uważać na to, że ludzie machają do kamery lub stoją uśmiechnięci. Zawsze najpierw szukaj profesjonalnych aktorów. Jeśli korzystasz z przyjaciół lub krewnych, upewnij się, że mogą one odebrać wizję, którą masz.

Krok 4: Zatrudnij firmę produkcyjną. Chcesz, aby Twoja reklama była profesjonalna, więc jeśli nie masz szczęścia poznać ludzi, którzy robią to dla życia, musisz zatrudnić firmę produkcyjną. Mogą obsługiwać wszystkie aspekty reklamy, w tym pisanie, fotografowanie i edytowanie reklam. Rozejrzyj się po cenach. Niektóre firmy produkcyjne są w stanie zaoferować pakiet komercyjny za jedyne 100 USD, który będzie obejmował zdjęcia zrobione kamerą wideo o wysokiej jakości. Dostajesz jednak to, za co płacisz. Spójrz na ich kołowrotek i zobacz, czy mają kotlety, dzięki którym twoja wizja ożyje. I zobacz, czy mają kotlety, dzięki którym twoja wizja ożyje.

Krok 5: Zaplanuj swoje strzały. Masz scenariusz. Masz obsadę. Masz lokalizację. Czas zastrzelić to dziecko ... ale musisz zaplanować każdy strzał. Wykorzystajmy przykład sklepu z meblami. Możesz mieć 10 różnych rodzajów rozkładanych foteli, osiem zestawów do salonu i sześć sypialni, które chcesz wykorzystać. Musisz zmniejszyć te ujęcia, ponieważ po prostu nie możesz uzyskać ich w 30-sekundowej, 45-sekundowej lub nawet jednominutowej reklamie, bez wyświetlania na ekranie wielu różnych fragmentów wideo Twoi potencjalni klienci poczują się jak w błyskawicznym sztormie.

Szerokie ujęcia twojego showroomu dobrze sprawią, że zobaczysz jednocześnie kilka mebli i możesz wybrać kilka przedmiotów, które chcesz zaprezentować w spokoju. Niezwykle ważne jest, aby nie dopuścić do garstki filmów w niewielkiej ilości czasu na reklamę. Twój film powinien opowiadać o tym, co reklamujesz, nawet jeśli klient ma wyłączony głośność.

Krok 6 : Audi o i film muszą się zgadzać. Wydaje się to niczym nieobliczalnym, ale podczas procesu edycji rzeczy mogą się zagubić w chwastach. Gdy mówisz o nowych modelach samochodów, nie chcesz oglądać filmów z tegoroczną marką. Kiedy mówisz o swoim dużym salonie mebli, nie chcesz widzieć budynku z ulicy. Musisz połączyć audio i wideo, aby stworzyć potężne narzędzie sprzedaży. Oczywiście, jeśli masz koncepcję wymagającą niezgodności audio i wideo, z powodów komediowych, możesz użyć tego wyjątku do reguły.

Krok 7: Trzymaj się czasu. Załóżmy, że kupiłeś pakiet reklamowy: 30. Kuszące, bo może to być pisk w ciągu kilku dodatkowych sekund, po prostu nie możesz tego zrobić. Twoja reklama musi przekroczyć dokładną godzinę, za którą zapłaciłeś. Przejście przez to spowoduje, że twoje ważne wezwanie do działania zostanie przycięte, ponieważ te ostatnie kilka sekund zostanie odcięte, gdy Twoje reklamy będą wyświetlane.

Krok 8: Zawsze używaj wezwania do działania. Jeśli tworzysz własną reklamę, nie masz jeszcze pieniędzy ani zasobów, aby stworzyć miejsce czystego brandingu. To taki, który wprowadza produkt lub usługę do publicznej wiadomości bez pytania o sprzedaż lub "wezwanie do działania". Pepsi i Nike to dwa przykłady firm, które wciągają miliony w reklamy promujące markę. Nie masz tego luksusu. Potrzebujesz sprzedaży ORAZ potencjalnych klientów.

Twoje wezwanie do działania pozwala klientom kupować lub działać już teraz . Nie zbliżaj się do końca swojej reklamy i zostawiaj swoje wezwanie do działania. Chcesz poinformować klientów, że mają odwiedzić dzisiaj, i podać pełne dane kontaktowe, w tym adres witryny, numer telefonu i adres zamieszkania (podając krótki wiersz o tym, jak Cię znaleźć, jeśli to możliwe).

Krok 9: Zaplanuj swoją reklamę strategicznie. Umieszczenie reklamy jest bardzo ważne. Określa, kto zobaczy Twoją reklamę i ile zapłacisz za czas antenowy. Posiadanie komercyjnego powietrza o 3 nad ranem. pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze, ale jeśli nie dotrzesz do odbiorców, to nie są to dobrze wydane pieniądze. To samo dotyczy stacji, na której emitujesz reklamę. Jeśli reklamujesz swój sklep z odzieżą macierzyńską, nie planuj czasu antenowego na ESPN w lokalnej firmie kablowej.

Krok 10: Sprawdź częstotliwość dla maksymalnego wpływu. Telewizja jest mniej wymagająca niż radio, ale wciąż zasługuje na więcej niż jednorazową ofertę. Gdybyś reklamował się podczas Super Bowl, byłaby to zupełnie inna historia. Ale na poziomie lokalnym musisz określić kluczowe czasy wyświetlania reklamy i kupić wystarczającą ilość czasu antenowego, aby reklama mogła dotrzeć do odbiorców co najmniej dwa razy. Więcej razy byłoby idealnie. Pamiętaj też o tworzeniu materiałów pomocniczych do swoich reklam; strona internetowa lub strona docelowa, broszura lub numer telefonu muszą być gotowe do przechwycenia tych klientów, których zarabiasz.