Sprzedaż zalet reklam telewizyjnych

Reklamy telewizyjne łączą obraz i dźwięk, dzięki czemu przyciągają większość klientów. Reklamy radiowe mogą być tańsze, ale nie oferują zdjęć. Reklama w gazetach zawiera jeszcze zdjęcia, ale niewiele więcej, co zwiększyłoby sprzedaż klienta. Dowiedz się, jak sprzedać zalety reklam telewizyjnych, aby potencjalni klienci wiedzieli, że ich pieniądze są dobrze wydawane na rozwój firmy.

Reklamy telewizyjne są opłacalne

To prawda, że ​​reklamy telewizyjne są zazwyczaj najdroższą formą zakupu, ale możesz wyjaśnić powód wyższej ceny.

Po pierwsze reklamy telewizyjne wymagają więcej kroków w produkcji. Omów opcje komercyjnej produkcji telewizyjnej, aby klient mógł dokonać właściwego wyboru w celu uzyskania utworzonego miejsca.

Jeden klient może mieć pieniądze i potrzebować błyszczącego, telewizyjnego obrazu o jakości sieciowej, podczas gdy ktoś inny potrzebuje po prostu reklamowanej reklamy, by ogłosić sprzedaż w sklepie meblowym. Upewnij się, że rozumiesz 6 form reklamy medialnej , aby nie próbować sprzedawać zbyt drogich produktów, które odstraszą ich od zakupu pakietu telewizyjnego od Ciebie.

Klientowi po raz pierwszy łatwo jest przytłoczyć koszty związane z tworzeniem reklamy telewizyjnej, zanim jeszcze nadejdzie ona na antenę. Uprość kroki, aby uspokoić nerwy. Lokalne stacje telewizyjne zwykle mają większość narzędzi w wytwornej firmie produkcyjnej i mogą chcieć zbudować reklamę za darmo, jeśli klient kupi czas reklamowy.

Sprzedawaj fakt, że choć koszty początkowe mogą być większe, więcej osób zobaczy reklamę telewizyjną.

Słuchacze radiowi zbyt szybko zmieniają stację, gdy pojawiają się reklamy, a malejące czytelnictwo gazet oznacza, że ​​mniej osób rzuca okiem na reklamy prasowe, przeglądając strony. Największe zyski ma inwestycja w reklamę telewizyjną.

Reklamy telewizyjne dotrą do docelowego odbiorcy

Z każdym rokiem telewizja staje się lepsza w dotarciu do docelowej grupy klientów.

To była duża zaleta radia, ze wszystkimi różnymi formatami radiowymi, pozwalającymi klientowi podejmować proste decyzje o tym, gdzie umieścić reklamę.

Dzięki coraz większej liczbie niszowych kanałów telewizji kablowej, telewizja oferuje wiele takich samych zalet. Centrum zaopatrzenia w ogród może kupować czas komercyjny za pośrednictwem lokalnej telewizji kablowej, dzięki czemu reklamy pojawiają się w kanale telewizji kablowej w domu i ogrodzie. Kupowanie reklam telewizyjnych nie tylko pomaga dotrzeć do docelowej grupy odbiorców, ale stawki za reklamy kablowe są zwykle znacznie tańsze niż w telewizji.

Ale publiczność na kanale telewizji kablowej jest również znacznie mniejsza. Więc podczas gdy stawki są niższe, klient może docierać tylko do kilku tysięcy widzów z reklamą.

Stacje telewizyjne mogą oferować lepszą możliwość dotarcia do większej liczby osób, choć kosztem wyższym. Istnieją jednak również opcje na stacjach telewizyjnych. Jeśli klienci chcą, aby ich reklamy były wyświetlane w lokalnej wiadomości o godzinie 18:00, ale nie mogą sobie na nią pozwolić, możesz skierować je do porannych wiadomości. Nadal docierają do pożądanej grupy odbiorców, ale w znacznie niższym tempie.

Reklamy telewizyjne są najbardziej pamiętne

Daj sobie 30 sekund na myśl o reklamach telewizyjnych z dzieciństwa. Szanse są takie, że niemal natychmiast pojawia się kilka klasycznych reklam, nawet jeśli nie widzisz ich od lat.

Wśród niezapomnianych przykładów można wymienić reklamę zbożową "Życie" ("Hej, Mikey, on ją lubi!"), Alka-Seltzer ("Plop, plop, fizz, fizz") i Hamburgery Wendy ("Where's the Beef?"). Czy potrafisz w ten sam sposób zapamiętać reklamy radiowe lub prasowe?

Najlepsze reklamy w telewizji, a nawet najgorsze, mogą pozostać w pamięci widzów na zawsze. Wystarczy niezapomniany haczyk - jingle, zabawna linia lub urocze dziecko jako rzecznik.

Spraw, by potencjalni klienci rozluźnili swoje umysły, aby pomóc im wymyślić coś, co będzie żyło w głowach widzów długo po zakończeniu 30 lat. Reklamy nie muszą być zawsze zabawne, aby mieć wpływ. Nie muszą też być narodowymi reklamami o dużych budżetach. W Twojej okolicy prawdopodobnie znasz znane reklamy, które wszyscy w mieście znają na pamięć.

Kluczem dla ciebie jest odciągnięcie klienta od tworzenia reklamy, która wygląda jak wszyscy inni w telewizji.

Jeśli spot z lokalnego banku wygląda jak każda inna reklama bankowa, nie przyciągnie uwagi publiczności ani nie będzie niezapomniany w minutę po emisji, znacznie rzadziej jeden dzień lub jeden tydzień.

Sprzedaż reklam telewizyjnych wymaga wiedzy na temat potrzeb klienta, kreatywności w produkcji i docelowego umieszczenia na antenie, aby odnieść sukces. Jeśli odrabiacie pracę domową, klient zauważy korzyści w postaci lepszej sprzedaży, a staniecie się bezpośrednimi klientami dla każdej firmy, która chce uzyskać wyniki.