Jaka jest nowa rola coachingowa dla personelu HR?

HR Coaching Role zapewnia szkolenia i opinie dla menedżerów i kadry kierowniczej

Jeśli jesteś doświadczonym specjalistą ds. Zasobów ludzkich, prawdopodobnie uważasz, że coaching to tylko inna nazwa tego, co robiłeś już od lat - pomagając menedżerom i menedżerom zwiększyć ich umiejętności i wiedzę w kontaktach z ludźmi.

Jeśli czujesz się w ten sposób, jesteś zachęcany do ponownego myślenia. Umiejętności coachingowe, jako że coaching jest dzisiaj nauczany i praktykowany, może zrewolucjonizować relacje kadr z menedżerami i menedżerami organizacji.

Co to jest coaching?

Coaching dostarcza informacje zwrotne, zazwyczaj kierownictwu i menedżerom, o tym, jak najlepiej osiągnąć swój osobisty cel w roli lidera organizacyjnego. Pełniąc funkcję trenera, specjalista ds. Zasobów ludzkich zrobi wszystko, od aktywnego słuchania poprzez dostarczanie wyników testów, które podkreślają mocne i słabe strony menedżera.

Podczas gdy trener biznesu zazwyczaj pracuje z potencjalnymi menedżerami, trener HR może współpracować z każdym menedżerem i przełożonym na każdym poziomie organizacji. To właśnie sprawia, że ​​rola coachingowa HR jest tak trudna.

Tradycyjna rola HR

Tradycyjna rola coachingowa w zakresie zasobów ludzkich koncentruje się na pomaganiu menedżerom w rozwiązywaniu problemów i możliwości organizacyjnych. Dodatkowo utalentowani specjaliści ds. HR zawsze przekazywali menedżerom informacje zwrotne na temat wpływu ich osobistego i behawioralnego stylu na innych.

Najczęściej trener HR prosi lidera organizacji o zastanowienie się nad tym, jak poradziła sobie z określoną sytuacją.

Trener HR zadaje twarde pytania i udziela porad na temat działań, które mogą być bardziej skuteczne niż działania wybrane przez menedżera. Ludzie mają różne reakcje na opinie, a nawet najbardziej starannie dobrane słowa mogą wywołać nieoczekiwaną negatywną reakcję.

W związku z tym trener HR ćwiczy mieszankę zręcznych spostrzeżeń politycznych z otwartością, która pomoże menedżerowi rozwijać się w jej zdolnościach do przewodzenia ludziom i osobistej doskonałości.

Nowa rola coachingowa

W nowej roli coachingowej, do której wzywa się specjalistów HR, osoba HR współpracuje z menedżerem i koncentruje się na jego rozwoju. Na tej nowej arenie coachingu pracuje niewielu wewnętrznych działaczy HR. Organizacje najczęściej zatrudniały zewnętrznych trenerów i konsultantów.

Ale nie zawsze muszą tego robić, jeśli ich specjaliści ds. HR są gotowi podjąć się tej nowej roli coachingowej. W rzeczywistości, specjalista ds. Zasobów ludzkich nie ma możliwości rozwoju kariery, jeśli nie chce rozwijać tych relacji coachingowych.

Według Christiny Zelazek, SPHR, dyrektora HR w The Mennonite Home of Albany w Oregonie, podstawową rolą jest zaufanie . "Osoba wykonawcza może czuć się zakłopotana przyznając, że potrzebuje pomocy lub zmartwień, że osoba odpowiedzialna za HR może powiedzieć innym w organizacji." Aby pomóc, powiedziała, "osoba z działu HR musi być niezwykle wiarygodna dla kierownictwa. Zyskujesz wiarygodność na podstawie tego, jak się zachowujesz, od pomysłów, które posiadasz, i własnych politycznych zdolności ".

Nie oczekuj treningu, chyba że twoje poświadczenia, reputacja i reputacja w twojej organizacji są nienaganne. Osoba uczestnicząca w coachingu musi czuć, że przez cały czas dbasz o jego dobro i utrzymujesz poufność.

Jest to jedyny sposób, w jaki można oczekiwać, że menedżerowie i menedżerowie będą poszukiwać interakcji z coachingiem.

Jednym z najważniejszych czynników, które wewnętrzna osoba HR wnosi do roli coachingu, jest jej wiedza na temat organizacji i wpływu menedżera w tym środowisku. Jest to również jeden z powodów, dla których trenerzy HR nie są w stanie przyciągnąć klientów wewnętrznych dla tych nowych relacji.

Poza kwestią całkowitej poufności, pomoc trenerska, którą zapewnia dyrektorowi wykonawczemu, musi wnosić więcej niż informacje organizacyjne, aby pomóc kierownictwu w dalszym rozwijaniu jego potencjału.

Trenerzy zasobów ludzkich muszą posiadać wiedzę na temat ankiet i innych instrumentów informacji zwrotnej, aby zapewnić niezależną informację zwrotną dla menedżera. Coaching często zastępuje szkolenia dla osób zaawansowanych w swojej karierze.

Tak więc, specjalista HR musi być dobrze zorientowany w teorii zarządzania i behawioralnej teorii i praktyk .

Musi wiedzieć i mieć dostęp do różnorodnych zasobów także dla członków zarządu. Strategie ustalania celów , działania następcze, organizacja i wysoce zaawansowane umiejętności komunikacyjne są niezbędne, aby trener HR mógł odnieść sukces w kadrze zarządzającej coachingiem.

Jako większy problem organizacyjny menedżer HR może służyć jako źródło koordynacji i jednoczenia procesu coachingu. Może monitorować wydatki na zasoby, sprawdzać referencje zewnętrznych trenerów i pomagać w mierzeniu i ustalaniu wyników coachingu.

W kolejnej funkcji omówione są podstawowe umiejętności i zdolności, które profesjonalny HR musi wnieść do roli coachingowej. Przeczytaj Wskazówki dotyczące skutecznego coachingu .