Pomóż swoim pracownikom rozwijać ich mocne strony, a nie ich słabości

Celowo pomagaj swoim pracownikom, aby regularnie ćwiczyli swoje najsilniejsze umiejętności

Filozofia zarządzania, która leci w obliczu konwencjonalnego myślenia, zmusza Cię do pomagania pracownikom rozwijać swoje mocne strony poprzez celową praktykę. Jest to substytut pomagający pracownikom rozwijać ich słabości, koncepcję bardziej tradycyjną w myśleniu menedżerskim. Ale czy pomaganie pracownikom w rozwijaniu ich najsłabszych obszarów działania kiedykolwiek miało jakiś sens? Nie całkiem.

Ta teoria została zaproponowana przez Marcusa Buckinghama i Curt Coffman w "First, Break All The Rules: What the World's Greatest Managers Do Differently" w wyniku wywiadów organizacji Gallupa z 80 000 skutecznych menedżerów.

(Zidentyfikowali także dwanaście najważniejszych czynników, które mogą sprawić pracownikom, aby stali się lub pozostają zaangażowani w pracę ).

Poza próbą ukończenia codziennej pracy i osiągnięcia swoich rocznych celów , pracownicy mają skończoną ilość czasu na rozwój. Poświęć czas na to, co ważne. Rozwijaj mocne strony pracowników, a nie słabości, a przy tym trenuj swoją filozofię zarządzania i kulturę firmy .

Używam siebie jako przykładu, jestem dobry z ludźmi i dobry w przekazywaniu zdrowego rozsądku, odpowiednich informacji. Nie jestem zbyt dobry w matematycznych problemach z historią, chociaż mogę dodać kolumny liczb, takie jak demon prędkości. Niezależnie od tego, nigdy nie będę dobry w rozwiązywaniu złożonych problemów matematycznych. Czy mogę poprawić? Prawdopodobnie. Ale dlaczego nie poświęcić czasu na szlifowanie moich mocnych stron? Założę się, że masz paralelę w swoim życiu?

Jednak tradycyjne podejście do rozwijania pracowników, jednym z kluczowych czynników motywacji pracowników , było identyfikowanie słabych punktów, często podczas corocznego spotkania oceniającego wyniki .

Pracownik zostaje następnie wysłany na szkolenie lub po prostu polecony mu "polepszyć się" w jakimkolwiek jego słabym obszarze.

Teraz, jeśli obszar słabości ma kluczowe znaczenie dla powodzenia pracy pracownika, rozwój słabszego obszaru może mieć sens. Ale, co bardziej prawdopodobne, pracownik jest w niewłaściwej pracy. Rozważ dopasowanie najlepszych umiejętności pracownika do potrzeb Twojej firmy w innej pracy.

W innym osobistym przykładzie zawsze byłem dobrym pisarzem. Ale wzmacnianie tej umiejętności w ciągu ostatnich dziewiętnastu lat, pisanie online i publikacje, każdego dnia uczyniło mnie lepszym pisarzem i szybszym pisarzem. Pisanie to umiejętność, którą możesz rozwinąć, jeśli podejdziesz do niej celowo, kilka razy w tygodniu.

Kiedy zaczynałem pisać każdego dnia, z godzinami praktyki i świadomym zaangażowaniem w rozwój, kontynuowałem rozwijanie siły. Nadal pracuję nad moim pisaniem każdego dnia. Jestem pewien, że masz podobny przykład w swoim własnym życiu - albo możesz. Jaką umiejętność powinieneś rozwijać codziennie, aby rozwijać własną karierę i potrzeby pracodawcy?

Po co rozwijać siły pracowników dzięki celowej praktyce?

Eksperci i ludzie, którzy badali temat pomagania pracownikom rozwijać swoje mocne strony w przeciwieństwie do swoich słabości, dostarczają analizę, dlaczego ta praktyka jest ważna i warta twojej uwagi.

Stephen J. Dubner na blogu Freakonomics rozważa te myśli:

"Jakiś czas temu napisaliśmy kolumnę" New York Times Magazine "o talentach - czym ona jest, w jaki sposób została pozyskana itd. Istotą kolumny było to, że" surowy talent ", jak się często nazywa, jest znacznie przereklamowany i że ludzie, którzy stają się bardzo dobrzy, niezależnie od tego, czy chodzi o sport, muzykę, czy medycynę, generalnie robią to dzięki wielkiej "celowej praktyce", zwrotowi używanemu przez psychologa stanu Floryda, Andersa Erica i jego wesołą grupę kolegów naukowców, którzy studiują eksperta wykonawcy w wielu dziedzinach. "

W cytowanej powyżej kolumnie Anders Ericsson stwierdza, że:

"... cecha, którą powszechnie nazywamy talentem, jest bardzo przereklamowana lub, w inny sposób, profesjonalni wykonawcy - czy to w pamięci, chirurgii, balecie czy programowaniu komputerowym - są prawie zawsze stworzeni, nie urodzeni. Tak, praktyka czyni mistrza. być rodzajem stereotypów, które rodzice lubią szeptać do swoich dzieci, ale te konkretne stereotypy po prostu są prawdziwe.

"Badania Ericssona sugerują również trzeci stereotyp: jeśli chodzi o wybór ścieżki życia , powinieneś robić to, co kochasz - ponieważ jeśli go nie kochasz, prawdopodobnie nie będziesz wystarczająco ciężko pracował, aby osiągnąć bardzo dobry wynik. nie lubią robić rzeczy, w których nie są "dobrzy", więc często rezygnują, mówiąc, że po prostu nie mają talentu do matematyki, narciarstwa ani skrzypiec.

Ale tak naprawdę brakuje im chęci bycia dobrym i podjęcia świadomej praktyki, która uczyniłaby je lepszymi. "

Wydaje się więc, że istnieje siła do rozwijania twoich mocnych stron i celowego ćwiczenia obszarów, które chcesz poprawić. Podobała mi się też ich wtyczka z miłości do pracy , koncepcja, którą często omawiam, ponieważ ma wpływ na twoje życie zawodowe. Czy sie zgadzasz?

Więcej o ustawianiu celu i rozwoju osobistym