Stwórz środowisko pracy, które zachęca do angażowania pracowników

Twoi menedżerowie są kluczowi, gdy chcesz zaangażowanych pracowników

Czy Twoje miejsce pracy zachęca do zaangażowania pracowników? Prawdopodobnie nie. Ale powinno. To potężny czynnik sukcesu Twojej firmy. Zaangażowani pracownicy są bardziej produktywni, zorientowani na klienta i generują zyski, a pracodawcy chętniej ich zatrzymają .

Według organizacji Gallup zaangażowanie pracowników jest niezbędną strategią dla firm, które chcą odnieść sukces na rynku.

Zaangażowanie pracowników nie jest inicjatywą w zakresie zasobów ludzkich, do której menedżerowie mają przypominać raz w roku.

Jest to kluczowa inicjatywa strategiczna, która przez cały rok wpływa na wydajność pracowników, osiągnięcia i ciągłe doskonalenie. Jest to wynikiem interakcji Twojej organizacji z ludźmi w celu uzyskania wyników biznesowych.

Podobnie jak organizacje nie mogą tworzyć wzmocnienia pracowników, motywacji pracowników czy zadowolenia pracowników , zaangażowanie zależy od dorosłych pracowników, którzy podejmują decyzje i wybory dotyczące tego, w jaki sposób angażują się w pracę. Pracownicy dokonują wyborów w odniesieniu do ich umocnienia, motywacji i satysfakcji. Te wybory nie należą do ciebie, pracodawcy.

Odpowiedzialność pracodawcy polega jednak na stworzeniu kultury i środowiska sprzyjającego pracownikom dokonującym wyborów, które są dobre dla Twojej firmy. A zaangażowani pracownicy są dobrzy dla Twojej firmy .

Zaangażowani pracownicy są dobrzy dla biznesu

Badania Instytutu Gallupa wskazują, że "przeciętny stosunek populacji pracujących zaangażowanych do aktywnie zwolnionych pracowników jest bliski 2: 1.

Aktywnie zwolnieni pracownicy obniżają wyniki finansowe całej organizacji, jednocześnie przełamując ducha kolegów w tym procesie ". Aktywnie zwolnieni pracownicy są jak rak rozprzestrzeniający się w twoim miejscu pracy.Musisz go wyleczyć lub marzenia Twojej organizacji i cele mogą umrzeć.

W ramach amerykańskiej siły roboczej, Gallup oszacował, że koszt dla dolnej części pracodawców to ponad 300 miliardów dolarów w samej tylko straconej wydajności.

Co powoduje, że środowisko sprzyja zaangażowaniu?

Badanie Gallupa mówi również, że organizacje muszą zwracać uwagę na określone priorytety, aby zaangażować pracowników. Pracownicy są bardziej skłonni do prawdziwego angażowania się i angażowania w swoją pracę, jeśli twoje miejsce pracy zapewnia te czynniki.

Gallup wskazuje, że kiedy ich klienci aktywnie angażują się w zaangażowanie pracowników dzięki tym czynnikom, zaangażowanie pracowników zwiększyło się do 9: 1 pracowników z 2: 1 pracowników przy równoczesnej poprawie sukcesu firmy.

Dlaczego organizacje są tak złe w zaangażowaniu pracowników?

Jeśli zaangażowanie pracowników jest tak ważne dla sukcesu organizacji, dlaczego organizacje dążą do tego tak nieefektywnie? Odpowiedź na to pytanie polega na tym, że włączenie strategii biznesowej, takiej jak zaangażowanie pracowników, jest ciężką pracą, której wielu pracodawców nie może natychmiast zobaczyć, wpływając na ich wyniki finansowe.

W ostatnich latach szereg menedżerów i organizacji przyciągnęło szereg planów i programów zaangażowania pracowników.

Zaangażowanie pracowników, wzmocnienie pozycji pracowników, ciągłe doskonalenie, zarządzanie przez cele - jeśli pracowałeś przez dłuższy czas, możesz wymyślić o wiele więcej wysiłków - wszystkie miały tę samą fatalną wadę w implementacji.

Jaka jest krytyczna usterka w programach i planach zaangażowania pracowników?

Większość organizacji wdrożyła je jako program pomocniczy w stosunku do rzeczywistej działalności. Myśląc o zaangażowaniu pracowników w planowaną strategię biznesową z oczekiwanymi i mierzonymi wynikami biznesowymi, być może zaangażowanie pracowników może uciec od tego, że jest to kolejny dobry program HR.

Mając to na uwadze, zaangażowanie pracowników jako udanej strategii biznesowej wymaga skutecznych menedżerów, którzy są zaangażowani w:

Dodatkowe czynniki krytyczne dla zapewnienia zaangażowania pracowników

Czynniki te wpływają również na gotowość pracowników do pozostania zaangażowanym i wnoszącym wkład.

Zaangażowanie pracowników jest wspierane przez środowisko pracy, które wykazuje te cechy. Chcesz robić postępy? Rozpocznij pracę w każdym z tych obszarów. Twój sukces jest zapewniony.

Więcej powiązanych z zaangażowaniem pracowników