4 sposoby na podjęcie swojej kariery

Odpowiedzialność karna wymaga działania, odpowiedzialności i własności od Ciebie

Jesteś najważniejszym czynnikiem wpływającym na rozwój kariery i rozwój. Najważniejszą kwestią w twojej karierze jest wzięcie odpowiedzialności za własną karierę. Oto jak przejąć własną karierę.

Nie czekaj na to, co chcesz osiągnąć - spraw, aby to się stało

Często ludzie czekają na współpracowników, aby przyjść do nich, na promocje, aby wylądować na kolanach , i na zarządzanie, aby zaoferować nowe miejsca pracy na półmisku.

Pracownicy odczuwają frustrację, gdy widzą, że współpracownicy są wynagradzani, zanim jeszcze zostaną, nawet jeśli są trudniejsi. Co daje?

Przede wszystkim, wielu szefów jest zajęty wykonywaniem własnej pracy, a nie skupia się na swojej ścieżce kariery . Twój szef nie wie, że naprawdę chcesz nauczyć się X, lub że chcesz nauczyć się zarządzać projektami, chyba że jej powiesz. Twój współpracownik może po prostu mieć dobre projekty, ponieważ poprosiła o nich.

Nie jest to wskazówka, aby stać się nieprzyjemnym lub natrętnym, ale jest to rada, którą należy poruszyć. Jeśli twoja pensja jest zbyt niska, nie oczekuj, że twój szef zwróci na to uwagę - poproś o podwyżkę . Jeśli chcesz tego międzynarodowego zlecenia, rzuć swój kapelusz na ring. Nie oczekuj, że inni coś dla ciebie zrobią.

Jeśli potrzebujesz więcej wykształcenia lub więcej szkoleń dla wybranej pracy, idź i zdobądź ją. Jeśli myślisz: "to zajmie zbyt dużo czasu, aby uzyskać ten certyfikat," to zajmie to zbyt dużo czasu, aby go zdobyć - ponieważ nawet nie zaczynasz.

Jeśli chcesz przejąć kontrolę nad własnym rozwojem i rozwojem kariery, znajdź sposób na zrobienie tego i rozpocznij tę drogę już dziś . Weź udział w kursie online. Zarejestruj się w lokalnym college'u. Złóż wniosek o ukończenie studiów. Zrozum, że jesteś powstrzymywany tylko przez ciebie. Jeśli chcesz pracować, która wymaga MBA, a następnie rozpocząć pracę w kierunku tego MBA, nie tylko mieć nadzieję, że któregoś dnia dostaniesz promocję w każdym razie.

Weź odpowiedzialność za swoje błędy

Wszyscy pracownicy popełniają błędy w pracy. Czasami popełniają naprawdę duże błędy. Kiedy popełnisz błąd, jaka jest Twoja początkowa reakcja? Czy chcesz znaleźć kogoś, kogo można winić? Chcesz ukryć popełnione błędy? Jeśli tak jest, nie bierzesz za siebie odpowiedzialności .

Zamiast tego spróbuj użyć następującej frazy: "Przykro mi. Popełniłem błąd. Pozwól mi to naprawić. "Albo" To była moja wina. Co mogę zrobić, żeby to naprawić? "Zauważ, że to nie" Komputer nie działał poprawnie, a Jane nie robił X, a Steve nie robił Y. "To" popełniłem błąd ".

Nawet jeśli to prawda, że ​​Jane nie zrobiła X, a Steve nie zrobił Y, jeśli zrzucisz na nich winę, nie sprawisz, że ludzie będą ci ufać i będą w ciebie wierzyć.

Kiedy bierzesz odpowiedzialność za swoje błędy, możesz zacząć je naprawiać . Kiedy ich ignorujesz lub obwiniasz za nie innych, nigdy się nie poprawisz.

Napraw swoje własne zwady

Jeśli spóźnisz się do pracy przez większość czasu z powodu ruchu, nie spóźnisz się z powodu ruchu. Spóźniłeś się, ponieważ wyjeżdżasz za późno na pracę. Spóźnianie się z powodu ruchu odbywa się co jakiś czas z powodu czegoś niezwykłego. Bądź uczciwy wobec siebie i swojego szefa: musisz wyjść do pracy 15 minut wcześniej.

Kiedy masz opóźnienie w obciążeniu pracą, czy to dlatego, że twoja praca jest naprawdę przytłaczająca, czy też dlatego, że marnujesz czas w Internecie lub grając w gry na telefonie? Jeśli to naprawdę przytłaczające, spotkaj się ze swoim szefem, aby omówić strategie i priorytety organizacyjne. Jeśli marnujesz czas, przestań. Pamiętaj, że otrzymujesz wynagrodzenie za pracę.

Jeśli ciągle kłócisz się z innymi ludźmi , czy to dlatego, że są oni okropnymi ludźmi, czy też antagonizujesz ludzi? Czy jesteś tym z krótkim temperamentem? Jeśli ciągle kłócisz się, coś się dzieje. A jeśli to ty , najlepiej go zidentyfikować i naprawić.

Możesz poprosić dział HR o pomoc w rozwijaniu umiejętności ludzi, na przykład. Możesz wziąć lekcję. Możesz wyznaczyć cel, by każdego dnia podawać ludziom miłe rzeczy. Cokolwiek robisz, rób to, mając konkretny cel, aby poprawić swoje relacje z innymi ludźmi.

Bądź gotów pozwolić, aby rzeczy poszły

Nawet kiedy przejmujesz kontrolę nad własnym życiem, dzieje się coś, czego nie możesz kontrolować. Na przykład Twoja firma może Cię stracić, nawet jeśli jesteś świetnym wykonawcą. Kiedy tak się stanie, możesz albo tarzać się w litości do samego siebie, albo możesz powiedzieć: "Dobrze, to śmierdzi. Teraz nadszedł czas, aby moje CV nabrało kształtu i poszukać nowej pracy. "

Uwolnij się od bólu i złości, które czujesz i idź naprzód. To nie jest łatwe, ale tysiące zrobiły to przed tobą, tak samo jak ty.

Poprawisz swoje życie, gdy weźmiesz odpowiedzialność za siebie i swoją karierę.