Jak wziąć odpowiedzialność za swoje życie

Kiedy bierzesz odpowiedzialność za swoje życie, osiągasz swoje marzenia

Jesteś całkowicie odpowiedzialny za swoje życie. Jest to podstawowa zasada, którą musisz przyjąć, jeśli planujesz szczęście i sukces w życiu i pracy. Dla wielu ludzi wszystko jest winą kogoś innego. Każdy problem można wytłumaczyć z powodów, dla których nie mogą one wpłynąć na sytuację lub wynik, zwłaszcza w pracy.

Ale bez brania odpowiedzialności, tym bardziej prawdopodobne jest, że spojrzysz na swoją karierę jako porażkę, ponieważ pozwoliłeś, by jakikolwiek przelatujący wiatr Cię rozwalił, cały czas obwiniając wiatr za to, jak się sprawy potoczyły.

Kiedy nie potraficie w odpowiedzialny sposób kierować swoim kierunkiem i wynikami, stworzyliście scenę do stworzenia nieszczęśliwego życia - życia, które nie spełnia żadnego z waszych marzeń i aspiracji.

Nie usprawiedliwiaj się

Wymówki za porażkę, wymówki dotyczące wyborów życiowych, usprawiedliwienie tego, co czujesz, że dokonałeś - a co nie - pali dysfunkcyjnego myślenia, a co za tym idzie niepożądanych działań i zachowań.

Wymyślanie wymówek zamiast przyjmowania stuprocentowej odpowiedzialności za swoje czyny, myśli i cele są cechą charakterystyczną osób, które nie odnoszą sukcesów zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym.

Częścią mocy wzięcia odpowiedzialności za swoje czyny jest to, że uciszasz negatywny, niepomocny głos w swojej głowie. Kiedy spędzasz swój czas myślenia na sukcesie i osiągnięciu celu , zamiast robić wymówki, uwalniasz emocjonalną przestrzeń poprzednio zamieszkiwaną przez negatywność.

Jest to szczególnie ważne, ponieważ negatywny głos w twojej głowie będzie niekończącymi się nagraniami niezadowolenia i powtórzyć negatywne, niezadowalające wyniki w kółko i znowu - ad nauseum.

Następnym razem, gdy złapiecie się na usprawiedliwieniu, czy to za późny projekt, niezaspokojony cel, czy pracę, którą wybrałeś do pracy, delikatnie przypomnij sobie - żadnych wymówek.

Przerwij tę nieustającą taśmę, która gra w twoim umyśle i przestań ćwiczyć tę przepełnioną wymową rozmowę. Poświęć czas na przemyślenia, planując kolejne udane przedsięwzięcie.

Pozytywne myślenie staje się pomocnym nawykiem. Wymaga awarii paliwa.

Jak wziąć odpowiedzialność za swoje życie

Ludzie, którzy biorą pełną odpowiedzialność za swoje życie, doświadczają radości i kontroli nad okolicznościami. Są w stanie dokonywać wyborów, ponieważ rozumieją, że są odpowiedzialni za swoje wybory.

Rzeczywiście, nawet jeśli wydarzenia, które nie są pod Twoją kontrolą, są nie tak, możesz przynajmniej określić, jak zareagujesz na to wydarzenie. Możesz sprawić, że wydarzenie stanie się katastrofą lub możesz wykorzystać je jako okazję do nauki i rozwoju.

Najważniejszym aspektem wzięcia odpowiedzialności za swoje życie jest uznanie, że twoim obowiązkiem jest twoje życie. Nikt nie może żyć dla ciebie życiem. Ty rządzisz. Niezależnie od tego, jak bardzo starasz się obwiniać innych za wydarzenia w twoim życiu, każde zdarzenie jest wynikiem wyborów, które podjąłeś i czynisz.

Chcę podróżować? Następnie podróżuj. To nie twoja praca, współmałżonek czy partner, ani koszt, ani czas, który powstrzymuje cię od spełnienia marzeń. To ty. Chcesz zważyć określoną liczbę funtów? Następnie jedz i ćwicz jak osoba, która zważyła tę szczególną wagę.

Chcesz awansować na stanowisko kierownicze ? Następnie zachowuj się, jak wyglądasz i ćwicz akcje, które odnoszą sukces menedżerowie w twojej organizacji w tej roli. Uczyń także swoje pragnienie, ponieważ nigdy nie zrealizujesz swojego celu, jeśli zachowasz go w tajemnicy .

Przeszedł kilka razy? Zapytaj, co musisz zrobić, aby zdobyć promocję. Nadal przeszedł? Poszukaj nowej pracy, aby dalej realizować swoje marzenie.

Przede wszystkim słuchaj tego małego głosu w twojej głowie. I obserwuj siebie, rozmawiając ze współpracownikami, członkami rodziny i przyjaciółmi. Czy słyszysz, że bierzesz odpowiedzialność lub obwiniasz?

Liczysz się

Żyj codziennie, jak gdyby to, co robisz, ma znaczenie - bo tak jest. Każdy twój wybór; każda akcja, którą podejmujesz - ma znaczenie. Twoje wybory mają znaczenie dla ciebie i tworzą życie, w którym żyjesz. Twoje wybory również mają znaczenie w pracy . Ty wybierasz ścieżkę produktywności i wkładu lub wybierasz ścieżkę marginalnego pracownika.

Każde podjęte działanie wpływa na postęp organizacyjny w taki czy inny sposób. Zawsze robisz różnicę. Niech ta różnica przesunie świat do przodu. Liczysz się. Wasze myśli również mają znaczenie.

Myśli są ważne

"Stajemy się tym, o czym myślimy najbardziej." Potężne podsumowanie potęgi twoich myśli Earla Nightingale'a jest jednym z najważniejszych stwierdzeń, jakie kiedykolwiek powstały. Pomyśl o tym. Twoje myśli są zawsze z tobą.

I mają tendencję do gry w kółko w twojej głowie. Wspierają cię, abyś myślał o pozytywnych działaniach lub przeciwnie. Twoje myśli krytykują lub wspierają realizację twoich celów .

Posłuchaj głosu w swoim umyśle. Znasz zasady. Negatywne myśli są przytłaczające i mogą przejąć kontrolę nad twoim umysłem przez wiele dni. Ale, jak uzyskać wyrównane, jak odtwarzać lub przekształcać sytuację, która już się wydarzyła lub jak wymyślać wymówki lub obwiniać innych, nie jest silnym, pozytywnym myśleniem.

Kiedy twoje myśli są negatywne lub nieodporne na twoje szczęście i sukces, musisz zmienić swoje myślenie. Delikatnie - nie daj się pokonać - przekieruj swoje myślenie na myśli, które będą wspierać twój sukces i szczęście. Śmiej się, jeśli możesz, kiedy myślisz o czasie spędzonym na obsesji na punkcie spraw, które minęły i zostały zakończone.

Twoje myśli decydują o sukcesie twoich interakcji międzyludzkich. Twoje myśli są reflektorami oświetlającymi twoją ścieżkę w ciemności. Zawsze poprzedzają Ciebie i Twoje działania. Powiedział Nightingale: "Umysł porusza się w kierunku naszych obecnie dominujących myśli." Uwierz mu.