Otrzymuj informacje zwrotne z wdziękiem i godnością

Kiedy odpowiednio zareagujesz na opinie, dostaniesz znacznie więcej

Czy jesteś zainteresowany słuchaniem o tym, jak inni postrzegają Twoją pracę i Twój wkład? Jeśli tak, niech ci to ułatwi . Jeśli uważają, że z uznaniem rozpatrzysz ich opinie, dostaniesz o wiele więcej. I to jest naprawdę dobra rzecz.

Przemyślane opinie pomagają rozwijać się zarówno osobiście, jak i profesjonalnie. To prezent, który mogą zapewnić osoby, które dbają o Twój sukces osobisty i zawodowy.

Będą jednak przekazywać informacje zwrotne tylko wtedy, gdy będą dostępne i pozwolą im czuć się komfortowo, udzielając informacji zwrotnych.

Gdy zostaną odrzuceni, sprowokowani lub poddani Twojemu obronnemu zachowaniu, współpracownicy i szefowie będą rzadziej zwracać się do Ciebie ponownie, udzielając przydatnych informacji zwrotnych. W przypadku współpracowników, którzy mają te same cele i kierunek, co ty, jest to smutne, ponieważ wszyscy musicie zebrać się razem dla dobra grupy.

W przypadku twojego szefa twoja defensywność jest jeszcze smutniejsza. To jest osoba, od której chcesz otrzymywać opinie. Trudno jest być menedżerem, który jest w sytuacji, w której musi udzielać informacji zwrotnych - i dla wielu jest to już niewygodna rola, ponieważ są nieprzeszkoleni i źle przygotowani . Dobrze by było, aby sytuacja nie stała się jeszcze trudniejsza.

Jak odbierać opinie

Są to kroki, które należy podjąć, aby otrzymać informację zwrotną z wdziękiem i godnością.

 1. Spróbuj kontrolować swoją obronę. Strach przed zranieniem cię lub zmaganiem się z obronnym lub usprawiedliwiającym zachowaniem powoduje, że ludzie są niezdecydowani, aby przekazać opinię komuś innemu. Jeśli możesz stworzyć aurę przystępności, ludzie chętniej wrócą z większą ilością opinii. Obrona, złość, usprawiedliwienie i usprawiedliwienie sprawią, że współpracownicy będą czuć się niekomfortowo, udzielając informacji zwrotnych.
 1. Posłuchaj, zrozum. Ćwicz wszystkie umiejętności skutecznego słuchacza, w tym używanie mowy ciała i mimiki, które zachęcają drugą osobę do mówienia.
 2. Spróbuj zawiesić ocenę. W końcu, poznając poglądy dostawcy informacji zwrotnych, poznajesz siebie i sposób, w jaki twoje działania są interpretowane w świecie. Znany konsultant i autor, Tom Peters, w znanym cytacie, powiedział: "Percepcja jest wszystkim, co istnieje".
 3. Podsumuj i odzwierciedl to, co słyszysz. Twój dostawca opinii doceni, że naprawdę słyszysz, co mówią. Zamiast używać małego głosu w mózgu, aby dyskutować, zaprzeczać lub formułować swoją odpowiedź, skup się na upewnieniu się, że rozumiesz punkt widzenia, który otrzymujesz. Ty także określasz ważność tego , co naprawdę słyszysz.
 4. Zadaj pytania, aby wyjaśnić. Skoncentruj się na pytaniach, aby upewnić się, że rozumiesz ich opinie. Ponownie skup się na zrozumieniu nie w następnej odpowiedzi.
 5. Poproś o przykłady i historie, które ilustrują opinie, dzięki czemu wiesz, że dzielisz się znaczeniem z osobą, która przekazuje opinię .
 6. To, że dana osoba przekazuje nam opinie, nie oznacza, że ​​ich opinie są prawidłowe. Widzą twoje działania, ale interpretują je poprzez swój własny percepcyjny ekran i doświadczenia życiowe.
 1. Bądź dostępny. Ludzie unikają przekazywania informacji tym, którzy są zrzędni. Twoja otwartość na opinie jest widoczna poprzez język ciała, mimikę i przyjazny sposób.
 2. Skontaktuj się z innymi, aby ustalić wiarygodność opinii. Jeśli tylko jedna osoba wierzy w ciebie, może to być tylko on, a nie ty. Jest to ważny krok, ponieważ zawsze masz wybór, czy zaakceptować opinie i coś z tym zrobić, czy nie.
 3. Pamiętaj, że tylko Ty masz prawo i możliwość decydowania, co zrobić z opinią.

Wskazówki dla wdziêcznego otrzymywania opinii

Oto dodatkowe wskazówki dotyczące komunikacji, dotyczące otrzymywania informacji zwrotnych z wdziękiem i godnością.

 1. Staraj się okazywać wdzięczność osobie, która przekazała nam opinię. Będą czuć się zachęceni i wierzą w to, czy nie, chcesz zachęcić do wyrażania opinii.
 1. Nawet Twój menedżer lub przełożony stwierdza, że ​​informacje zwrotne są przerażające. Nigdy nie wiedzą, jak zareaguje osoba otrzymująca informację zwrotną.
 2. Jeśli staniesz się defensywny lub wrogi, poćwicz techniki radzenia sobie ze stresem, takie jak wzięcie głębokiego oddechu i wypuszczanie go powoli.
 3. Skupianie się na zrozumieniu informacji zwrotnej poprzez przesłuchiwanie i ponowne stawianie zwykle rozładowuje wszelkie uczucia wrogości lub gniewu.
 4. Jeśli naprawdę się nie zgadzasz, jesteś zła lub zdenerwowana i chcesz odwieść drugą osobę od swojej opinii, poczekaj, aż emocje będą pod kontrolą, by ponownie otworzyć dyskusję w późniejszym terminie . Dokonanie tego w momencie pojawienia się informacji zwrotnej szerzy się wraz z możliwością niepowodzenia całej rozmowy.