Jak stworzyć wygrywające CV prawne

Twoje CV jest najważniejszym narzędziem do wyszukiwania ofert pracy. Na dzisiejszym konkurencyjnym rynku pracy musisz stworzyć CV, które wyróżnia się z tłumu. Poniższe wskazówki opisują, jak utworzyć CV, które przyniesie rezultaty. Aby uzyskać więcej informacji na temat porady, przejrzyj te 10 powtórnych błędów .

Ogranicz swoje CV do jednej lub dwóch stron.

Jeśli nie jesteś doświadczonym profesjonalistą z wieloletnim doświadczeniem, zachowaj swoje CV na jednej stronie.

To zmusi Cię do podkreślenia twoich najlepszych cech i doświadczenia, zamiast grzebania ich w morzu szczegółów. Jeśli masz mało miejsca, możesz dostosować czcionkę, marginesy i format, ale pozostawiasz wystarczająco dużo miejsca, aby zwiększyć czytelność. Nie dołączaj referencji; pracodawcy zapytają Cię, czy są zainteresowani.

Jeśli masz duże doświadczenie, dopuszczalne jest dwustronicowe CV. "Myślę, że dwustronicowe CV może być skuteczne w przekazywaniu twojej osobowości i pozaszkolnej wyjątkowości utraconej w tradycyjnej jednostronicowej historii edukacji / historii zatrudnienia", mówi Brian King, partner w średniej wielkości kancelarii prawnej w Pittsburghu.

Spraw, by twoje CV było łatwe do odczytania.

Zajęty menedżer ds. Rekrutacji przekaże życiorys, który jest niechlujny, źle sformatowany lub zawiera błędy gramatyczne i interpunkcyjne . Sprawdź dokładnie, użyj nagłówków i punktorów, aby podzielić tekst, użyć spójnych czcionek i upewnić się, że marginesy, wypunktowania i wcięcia są wyrównane.

Branża prawnicza jest ultra-konserwatywna, więc nie twórz zbyt kreatywnej prezentacji. Unikaj kolorowego papieru, kolorowego atramentu, szalonych czcionek i niekonwencjonalnego formatowania.

Podkreśl swoje odpowiednie doświadczenie.

Dostosuj swoje CV do każdej pracy, o którą się ubiegasz. Zostaw swoją letnią pracę w Macy's (chyba, że ​​szukasz pracy w prawie mody ), ale opracuj odpowiednie umiejętności i doświadczenie.

Podaj szczegółowe informacje na temat wykonanej pracy: "Przygotuj wygraną w briefingu Fifth Circuit i zbadaj kwestie korporacyjne i podatkowe" i określ swoje osiągnięcia: "Wdrożono procedurę dochodzenia roszczeń, dzięki której firma zaoszczędziła 15 000 USD".

Wyróżnij kluczowe umiejętności.

Upewnij się, że twoje CV odzwierciedla konkretne umiejętności wymagane na stanowisku. Na przykład, jeśli jesteś prokuratorem procesowym , twoje umiejętności komunikacyjne, negocjacyjne i rzecznicze są kluczowymi atutami. Twoje CV nie powinno po prostu wymienić tych mocnych stron, ale pokazać, w jaki sposób twoje obowiązki i osiągnięcia pokazują te cechy. Na przykład asystent prokuratora może stwierdzić: "Wypróbowano ponad sto procesów sądowych w najbardziej obciążonym systemie sądowym w Pensylwanii", powiedział pewien wewnętrzny urzędnik: "Zredukuj wydatki personelu o 4,500 USD, wykonując program staży paralegalicznych".

Niech lśni Twoja wyjątkowość.

Organizacje nie szukają tylko kwalifikowanych kandydatów, którzy posiadają wymagane umiejętności i doświadczenie, chcą kogoś, kto jest interesujący i pasuje do kultury organizacji. "Podoba mi się życiorys, który jest interesujący, niekonwencjonalny i ekscentryczny" - mówi King. "Chcę wiedzieć, jakie masz doświadczenia życiowe, które mogą wykraczać poza tradycyjne doświadczenia zawodowe i edukacyjne, które sprawią, że będziesz produktywnym współpracownikiem firmy.

Nie chcę wiedzieć, że lubisz czytać, oglądać filmy i ćwiczyć. Chcę wiedzieć, że piszesz bloga, wypróbowałeś Survivora lub zgłosiłeś się na ochotnika do Big Brothers. "

Uwzględnij słowa kluczowe.

Aby zawęzić pulę kwalifikowanych kandydatów, zajęty menedżerowie rekrutacji przeszukują wznowienia w poszukiwaniu słów kluczowych i fraz. Ponieważ zgłoszenia elektroniczne stają się bardziej powszechne, niektóre organizacje skanują cyfrowo swoje CV pod kątem słów kluczowych. Opis stanowiska i pomoc, jakiej potrzebuje reklama, może dostarczyć ważnych wskazówek, które słowa i wyrażenia należy uwzględnić w CV. Na przykład, jeśli reklama poszukuje sekretarza prawnego z pięcioletnim doświadczeniem w sporach sądowych w szybko działającej kancelarii prawniczej i wiedzy specjalistycznej w firmie Juris, Twoje CV powinno zawierać informacje o twoich doświadczeniach z zakresu sporów sądowych i kancelarii prawnych oraz o biegłej znajomości z Jurisem.

Wspomnij swoje umiejętności technologiczne

Umiejętności techniczne mają kluczowe znaczenie w prawie każdej sytuacji prawnej .

Wymień wszystkie umiejętności techniczne, które posiadasz, a także biegłość w legalnych programach, które są kluczowe dla twojej pozycji. Na przykład sekretarze prawni mogą wymieniać biegłość w programach Microsoft Word, Excel i czasie oraz systemach rozliczeniowych; współpracownicy mogą wymienić Westlaw, LexisNexis i inne legalne platformy badawcze.

Użyj listu motywacyjnego

W tym wieku zgłoszeń elektronicznych kuszące jest napisanie prostego "mojego życiorysu jest załączone" e-mailem do potencjalnych pracodawców. Jednak list motywacyjny to kolejne narzędzie, które pomoże Ci sprzedać cię jako kandydata i odróżnić cię od morza kandydatów. Szczegółowy list motywacyjny, w którym sprzedajesz swoje umiejętności i określa, w jaki sposób dopasujesz pozycję, zachęci pracodawcę do szybkiego spojrzenia na Twoje CV (ten szablon listu motywacyjnego może ci pomóc).