Wykonaj Wywiady zewnętrzne

Jak przeprowadzić wywiad wyjazdowy z pracownikiem, który odchodzi

Rozmowa wyjściowa z kończącym się pracownikiem to twoja szansa na uzyskanie informacji o tym, co robi twoja organizacja - oraz o tym, co twoja organizacja musi zrobić, by ją ulepszyć. Wykorzystywane w połączeniu z ankietami satysfakcji pracowników , wywiady wyjazdowe są bogatym źródłem informacji na temat poprawy organizacji.

Zrobione dobrze iz zamiarem rozsądnego wykorzystania informacji, wywiady wyjazdowe są kluczem do poprawy organizacji, ponieważ rzadko otrzymasz tak szczere opinie od obecnych pracowników.

Przekonasz się, że niektóre elementy można było rozwiązać, jeśli masz wcześniejsze informacje, takie jak zmiana hałaśliwego środowiska pracy lub zaangażowanie pracownika w rozciąganie zadań i celów.

Ale inne problemy zidentyfikowane w wywiadzie wyjazdowym mogły nie być takie, jak pragnienie dużego wzrostu wynagrodzenia lub innego szefa.

Trwająca troska o kierunek departamentu lub firmy jest często nierozwiązywalna, ponieważ przez długi czas budowała się w umyśle ekscytującego pracownika. Wszyscy pracownicy, którzy uczestniczą w rozmowie wyjazdowej, identyfikują komunikację jako problem, ponieważ chcieli (a czasem potrzebowali) więcej informacji, aby skutecznie wykonywać swoją pracę.

Wywiad z Exit nie ma miejsca, gdy chcesz najpierw poznać problemy

Niestety, jeśli uczysz się na temat ulepszeń lub problemów związanych z pracownikami podczas rozmowy wyjazdowej, jest już za późno, aby podjąć działania mające na celu poprawę lub pomoc dla wychodzącego pracownika.

Najlepszym czasem, aby pracownik mógł omówić obawy , niezadowolenie i sugestie ze swoim pracodawcą, jest gdy jest zaangażowanym pracownikiem, a nie w drodze na zewnątrz.

Upewnij się, że Twoja organizacja zapewnia wiele możliwości gromadzenia i uczenia się na podstawie opinii pracowników, w tym ankiet na temat zadowolenia pracowników , przeprowadzania wywiadów , spotkań w dziale, komentarzy i formularzy sugestii.

Podczas rozmowy wyjazdowej jesteś zainteresowany informacją zwrotną od pracowników, którzy dobrowolnie rozwiązują umowę o pracę z Twoją organizacją. Jednak nie przegap okazji, aby poprosić o informacje zwrotne od pracowników, których zwolniono za udział w spotkaniu lub występ. Możesz uzyskać przydatne informacje podczas spotkania o zakończeniu z pracownikami, których zwolnisz. Mogą się z wami podzielić, dlaczego uważają, że osiągają gorsze wyniki, co daje paszę do poprawy.

Podczas ostatniego spotkania na zakończenie, zwolniony pracownik powiedział pracownikowi działu personalnego, że praca go wypaliła, ponieważ było nudne. Była w stanie zaoferować pewną zachętę do ukończenia szkoły zamiast wykonywania innej nudnej, przemysłowej pozycji.

Jak przeprowadzić wywiad wyjazdowy

Wywiady zewnętrzne są zwykle przeprowadzane osobiście z odchodzącym pracownikiem. Czasami menedżer przeprowadza rozmowę wyjściową, ale najczęściej osoba z działu zasobów ludzkich przeprowadza rozmowę wyjściową. Osoba personelu dzieli się połączeniem informacji zwrotnych z kilku wywiadów wyjazdowych, zamiast dzielić się opiniami każdej osoby z powodu obaw związanych z poufnością .

Niektóre organizacje wykorzystują pisemne wywiady wyjazdowe, ale wielu pracowników HR jest zwolennikami rozmowy z odchodzącym pracownikiem, aby w pełni poznać i zrozumieć swoje poglądy podczas wywiadu wyjazdowego.

Przeprowadzanie osobistego wywiadu umożliwia sondowanie i zadawanie pytań.

Pytania zadawane podczas wywiadu wyjściowego są kluczowe dla uzyskania przydatnych informacji. Rozpocznij rozmowę wyjściową od lekkiej dyskusji, aby pomóc swojemu odchodzącemu pracownikowi czuć się komfortowo, odpowiadając na pytania. Zapewnij pracownika, że ​​żadne negatywne konsekwencje nie wynikną z uczciwej dyskusji podczas wywiadu wyjściowego.

Wyjaśnij, że wykorzystasz informacje dostarczone podczas wywiadu wyjściowego, w formacie zbiorczym, aby pomóc Twojej organizacji poprawić i zatrzymać wartościowych pracowników . Swobodnie eksploruj każdą odpowiedź, aby uzyskać wyjaśnienie i pełne zrozumienie.

Zapoznaj się z zalecaną listą kontrolną zakończenia zatrudnienia, którą pracodawca powinien przestrzegać.

Przykładowe pytania na temat wypowiedzeń na temat wyjazdu Te przydatne i przydatne informacje

Są to przykładowe pytania na temat wywiadu wyjściowego . Zachęcamy do kopiowania i używania dowolnej kombinacji pytań dotyczących wywiadu wyjściowego w organizacji.

Pierwsze sugerowane pytanie jest krytyczne i jest to najważniejsze pytanie, które będziesz chciał zadać podczas każdej przeprowadzanej przez ciebie ankiety dotyczącej wyjścia.

Zakończ spotkanie na temat spotkania wyjściowego pozytywnie. Zobowiązuj się do wykorzystania dostarczonych informacji, aby poprawić swoje miejsce pracy. Życzcie powodzenia swoim pracownikom w jego nowym przedsięwzięciu. Zakończ wdzięcznie rozmowę na wyjściu.