Jak odpowiedzieć na pytanie dotyczące filozofii pracy

Osoby przeprowadzające wywiady na stanowiska zawodowe często pytają o Twoją filozofię pracy i będą chciały usłyszeć przykłady, które pokazują Twoją filozofię w działaniu. Otrzymasz to pytanie najczęściej w karierze, która obejmuje doradztwo, pielęgniarstwo, nauczanie i zarządzanie wykonawcze .

Twoja filozofia to podejście, które podchodzisz do swojej pracy. Pokazuje potencjalnemu pracodawcy, czy pasujesz do stylu czy kultury firmy.

Osoby przeprowadzające ankiety pytają o tego typu pytania, aby poznać sens swoich wartości i ustalić, czy twoja filozofia jest zgodna z orientacją ich organizacji.

Pomyśl o swojej filozofii jako o swojej osobistej marce, wyraźnym stwierdzeniu, kim jesteś i jak zastosujesz to do swojej pracy.

Czego oczekuje przesłuchujący

Twój rozmówca chce usłyszeć wiele rzeczy podczas rozmowy kwalifikacyjnej , ale przede wszystkim potencjalny pracodawca chce wiedzieć, czego możesz oczekiwać od ciebie jako pracownika. Przygotuj się więc na przemyślaną, inteligentną odpowiedź.

Zanim zaczniesz nawet myśleć o szczegółach, pamiętaj, że uczciwość wobec Ciebie i Twojej filozofii jest oczywista. Nie naprawiaj rzeczy o sobie, aby dopasować się do pracy. Jeśli musisz to zrobić, to ta praca prawdopodobnie nie jest odpowiednia dla ciebie. Jako swój warsztat, swoją osobistą filozofię, pamiętaj, aby być prawdziwym i być konsekwentnym.

Ankieterzy chcą widzieć filozofię odzwierciedlającą entuzjazm dla twojej pracy, silną etykę pracy i głębię twoich doświadczeń.

W przypadku niektórych stanowisk potencjalni pracodawcy mogą również testować, aby sprawdzić, czy utrzymujesz trendy w swojej dziedzinie. Twoje CV opisuje twoje doświadczenie zawodowe, ale twoja filozofia podsumowuje, w jaki sposób podchodzisz do swojej pracy i co sprawia, że ​​osiągasz sukces. To trafia do sedna sprawy dla ankieterów.

Określanie filozofii pracy

Nie daj się zniechęcić próbując zdefiniować siebie. Dokonaj samooceny w swojej karierze. Zastanów się, co czyni cię dobrym w tym, co robisz. Na przykład, czy jesteś zaradny, ktoś, kto potrafi myśleć nieszablonowo i znaleźć rozwiązanie bez względu na ograniczenia? A może jesteś ciężko pracującym, co daje ci 110% wysiłku każdego dnia? Czy jesteś graczem zespołowym, kimś, kto uważa pracę zespołową za kluczową dla sukcesu organizacji? Są to kategorie postaw wobec pracy, które składają się na osobistą filozofię. Inne kategorie to kreatywność, uczenie się od błędów lub błędów, bycie wizjonerem, poświęcenie się pomocy lub służeniu, motywacja, przystosowanie się do nowych lub stale zmieniających się okoliczności, umiejętność równowagi, prosperująca na wyjątkowość, koncentracja lub zapewnienie silnego przywództwa. Nikt nie jest jedną z tych kategorii. Połącz i dopasuj swoją własną etykę pracy i postawy, aby stworzyć wyjątkowe osobiste oświadczenie.

Jak przygotować

Aby przygotować odpowiedź na konkretny wywiad, zacznij od zbadania misji firmy, z którą przeprowadzasz wywiady. Oświadczenie to powinno być dostępne na stronie internetowej firmy. Dowiedz się o celach i środkach firmy.

Zbadaj jej niszę rynkową. Zrozum swoje ryzyko, wymagania i konkurencję. A następnie określ, w jaki sposób twoja filozofia pomoże tej firmie w osiągnięciu jej celów.

Jeśli masz jakieś powiązania sieciowe w firmie, możesz także przeprowadzić wywiad informacyjny, aby poznać kulturę miejsca pracy.

Może pomóc w ocenie niektórych teoretyków, którzy ukształtowali bieżące praktyki w twojej dziedzinie, ale można powiedzieć, że jesteś eklektyczny w swoim podejściu, dostosowując swoje działania do sytuacji. Po prostu upewnij się, że możesz opisać konkretne podejścia, które najczęściej podejmujesz, aby utworzyć kopię zapasową swoich odpowiedzi.

Podczas zadawania pytań uzupełniających ankieterzy mogą pytać o przykłady, w jaki sposób zastosowaliście swoją filozofię. Przygotuj się więc do opisania konkretnych sytuacji, podjętych działań i pozytywnych rezultatów, które wygenerowałeś dzięki swojemu podejściu.

Więcej pytań do rozmowy kwalifikacyjnej i odpowiedzi

Wywiad Pytania i odpowiedzi
Typowe pytania podczas rozmowy kwalifikacyjnej i przykładowe odpowiedzi.

Wywiad Pytania do Ask
Pytania do kandydatów na stanowisko pracy, aby zapytać osobę przeprowadzającą wywiad.