Pytanie z wywiadu: Jakie są zalety pracy w domu?

Monkeybusinessimages / iStock

Podczas rozmowy kwalifikacyjnej o pracę na odległość można zapytać "Jakie są zalety pracy w domu?" Zadając to pytanie, ankieterzy będą próbować ocenić Twoją zdolność do organizowania czasu i pozostania produktywnym bez reżimu częstości nadzór.

Będą również szukać odpowiedzi, które podkreślają Twoją zdolność do samodzielnej pracy, ale nadal utrzymują komunikację z kolegami i przełożonymi podczas projektów.

Są to niezbędne umiejętności niezbędne do pracy w domu, ale może pomóc w zastanowieniu się nad pytaniami przed udzieleniem odpowiedzi.

Zastanów się, dlaczego chcesz pracować w domu

Podczas gdy niektórzy ludzie czują się najbardziej produktywni w biurze wokół innych współpracowników, zdalne są pewne wyraźne korzyści. Możesz zaoszczędzić dużo pieniędzy, ponieważ nie musisz dojeżdżać i rzadko musisz się ubierać. Ponadto możesz uzyskać ulgi podatkowe, odejmując wydatki związane z domowymi biurami.

Zanim jednak dostaniesz pracę w domu, musisz złożyć podanie i przeprowadzić wywiad na stanowisko. Oznacza to, że odpowiadasz na pytanie w sposób, który pokazuje twoją produktywność i niezależność oraz brak skłonności do spędzania dnia w łóżku lub uciekania w celu załatwienia osobistych spraw.

Przykłady najlepszych odpowiedzi

Oto kilka przykładowych odpowiedzi na pytanie o pracę w domu: "Jakie są zalety pracy w domu?" możesz dopasować się do swojej sytuacji.

Czego nie mówić, gdy odpowiadasz na pytanie

Dobra odpowiedź na to pytanie może polegać bardziej na tym, co nie mówisz, niż na tym, co mówisz. Chcesz się upewnić, że korzyści dla Ciebie - lepsze godziny, elastyczność, krótsza droga do pracy - to także korzyści dla firmy. Zamiast więc mówić: "Nienawidzę pracować w godzinach popołudniowych", chciałbyś sformułować swoją odpowiedź, ciesząc się, że możesz pracować w najbardziej produktywnych godzinach.

Ponadto, chociaż umiejętność obchodzenia się z opieką nad dzieckiem i pracami domowymi podczas tradycyjnych godzin pracy może być zaletą, unikaj tego całkowicie, ponieważ nie ma to nic wspólnego z twoją pracą.

Pracodawcy będą chcieli zatrudniać ludzi, którzy czują się pewni, że pracują tak samo ciężko w domowym biurze, jak w zwykłym miejscu pracy.

Będziesz także chciał trzymać się z daleka od odpowiedzi, które sprawią, że będziesz brzmieć aspołeczny lub niekomunikatywny - chociaż praca w domu oznacza mniej bezpośredniej komunikacji, silne umiejętności komunikacyjne są nadal niezbędne.

Ogólne porady i porady dotyczące wywiadów

Będziesz chciał zrobić świetne pierwsze wrażenie na swoim ankiecie, więc ubierz się odpowiednio w strój biznesowy. Zachowaj krzykliwe lub kunsztowne ubrania na inny czas - oto, w co się ubrać na rozmowę o pracę .

Twój ankieter zada kilka pytań. Poczujesz się pewniej, jeśli przygotujesz się z wyprzedzeniem dzięki tym najlepszym poradom dotyczącym rozmowy kwalifikacyjnej . Przejrzyj także te pytania i odpowiedzi dotyczące rozmowy kwalifikacyjnej . Poświęć trochę czasu, aby ćwiczyć odpowiadanie na pytania na głos.

Wiele prac domowych jest odległych, a Twój ankieter może mieszkać w innym mieście. Jeśli rozmawiasz przez telefon za pomocą telefonu, możesz przygotować się, zapoznając się z tymi wskazówkami na etykiecie rozmowy telefonicznej .

Wreszcie, niezależnie od tego, czy rozmawiasz osobiście, czy przez telefon, przeprowadź rozmowę kwalifikacyjną z podziękowaniami . Nie tylko jest to uprzejme, ale pomoże ankieterowi pamiętać o tym, kiedy nadszedł czas, aby wybrać kandydatów na drugą rundę wywiadów.