Jak podpisać list motywacyjny za pomocą przykładów podpisów

Co powinieneś dołączyć do swojego podpisu, gdy piszesz list motywacyjny, aby ubiegać się o pracę? Różni się w zależności od tego, w jaki sposób ubiegasz się o stanowisko. Format i informacje zawarte w twoim podpisie są inne w przypadku dokumentów wysyłanych pocztą, przesyłanych i wysyłanych pocztą e-mail.

Jak podpisać list motywacyjny przesłany lub wysłany pocztą

Jeśli przesyłasz list motywacyjny do miejsca pracy, twój podpis będzie zawierał po prostu zamknięcie i twoje pełne imię i nazwisko.

Po twoim zamknięciu umieść przecinek (np. " Najlepszy" lub " Z poważaniem" ), a następnie wpisz swoje imię i nazwisko na linii poniżej.

Wysyłając pisemny list, dołącz zamknięcie, podpis odręczny i swoje pełne imię i nazwisko. Pozostaw kilka spacji między słowem kluczowym a nazwiskiem. W ten sposób będziesz mieć miejsce na podpis podczas drukowania listu. Zaloguj się, używając niebieskiego lub czarnego atramentu.

W przypadku przesłanych lub wysłanych listów przewodnich nie musisz podawać tak dużej ilości informacji, jak w wiadomości e-mail. Dzieje się tak, ponieważ nagłówek listu motywacyjnego zawiera informacje kontaktowe.

List w formie papierowego listu jest formalnym listem biznesowym, który zawiera nagłówek, zwrot grzecznościowy, treść listu, zamknięcie i podpis. Zapoznaj się z tymi wytycznymi dotyczącymi tego, co dodać do Twojego listu .

Jak podpisać list motywacyjny e-mailem

Jeśli wysyłasz list motywacyjny lub list z zapytaniem pocztą e-mail, zakończ z uprzejmym oznaczeniem, a następnie swoim pełnym imieniem i nazwiskiem.

Nie musisz podpisywać listu motywacyjnego, który jest wysyłany drogą elektroniczną. Wpisz swoje pełne imię i nazwisko w tej samej czcionce, co reszta litery (bez kursywy lub czcionki pisma ręcznego).

Formatowanie jest tutaj bardzo podobne do przesłanego listu przewodniego. Jednak e-maile nie mają nagłówka z numerem telefonu ani innymi informacjami kontaktowymi.

Warto umieścić te szczegóły w akapicie zamykającym lub po wpisanym sygnaturze. Ułatwia to kontakt z pracodawcą lub kontaktem z siecią.

Możesz również dołączyć linki do portfeli online (jeśli to konieczne) lub link do swojego profesjonalnego konta społecznościowego (LinkedIn, Twitter). Nie chcesz, aby ta sekcja była zbyt zagracona, więc ograniczaj się do najbardziej istotnych informacji.

Oto, jak skonfigurować podpis e-mail , wraz z dodatkowymi poradami dotyczącymi tego, co należy w nim zawrzeć (a co zostawić).

Przykład listu podpisu Dokumenty

Oto, jak powinien wyglądać twój podpis:

Zamykanie, ( patrz przykładowe zamknięcie )

Odręczny podpis (tylko dla listów wysyłanych pocztą)

Imię Nazwisko

Na przykład (podpisana litera):

Z poważaniem,

Janet Dolan (Twój podpis)

Janet Dolan

Na przykład (przesłana list):

Z poważaniem,

Janet Dolan

Przykład podpisu e-mailem na okładce

Podczas wysyłania listów motywacyjnych należy podać informacje kontaktowe, aby kierownik ds. Rekrutacji mógł łatwo zobaczyć, jak się z Tobą skontaktować. Przynajmniej powinieneś podać swoje imię i nazwisko, adres e-mail i numer telefonu. Inne informacje, takie jak adres zamieszkania, portfel online lub konta w mediach społecznościowych, są uznawane za opcjonalne.

Przykładowy podpis e-mailowy
Twoje imię
E-mail
Telefon

Przykładowy podpis e-mailowy z pełnym adresem
Twoje imię
Ulica Street
Kod pocztowy miasta
E-mail
Telefon

Przykładowy podpis e-mailowy z LinkedIn
Twoje imię
E-mail
Telefon
Profil LinkedIn (opcjonalnie)

Przykładowy podpis e-mailowy na Twitterze
Twoje imię
E-mail
Telefon
Profil LinkedIn (opcjonalnie)
Konto na Twitterze (opcjonalne)

Szybka wskazówka: Nie używaj służbowego adresu e-mail do poszukiwania pracy. Użyj osobistego konta e-mail lub skonfiguruj unikatowe konto, aby używać go tylko do poszukiwania pracy. Istnieje wiele bezpłatnych internetowych usług poczty e-mail, takich jak poczta Gmail i Yahoo, za pomocą których można skonfigurować nowe konto e-mail do wyszukiwania ofert pracy. Mimo że korzystasz z konta osobistego, Twój adres e-mail powinien być nadal profesjonalny. Najlepszym rozwiązaniem jest kilka odmian pierwszego imienia, nazwiska (np. Jdoe@gmail.com) lub imię, nazwisko (janedoe@gmail.com).

Oto jak skonfigurować konto e-mail tylko do wyszukiwania ofert pracy .

Jak napisać list motywacyjny
Uzyskaj informacje o tym, jak napisać list motywacyjny, w tym o tym, co należy umieścić w liście przewodnim, formacie listu motywacyjnego, ukierunkowanych listach motywacyjnych i przykładach listu motywacyjnego.