Jak sobie radzić, jeśli agencja lub skaut poprosi o nagie zdjęcia

Branża modelowania to dynamiczna, ekscytująca i prężnie rozwijająca się firma. Jest ona wypełniona ciężko pracującymi modelami, zwiadowcami, agentami i fotografami. Niestety, jak w każdym biznesie, są przypadki, w których ludzie udają profesjonalistów z branży, gdy nie są w celu skorzystania z reputacji, którą etyczni profesjonaliści stworzyli dla siebie.

Modelowanie bezpieczeństwa - jak chronić się przed internetowymi drapieżnikami

Oszuści ci liczą na dobrą reputację i zaufanie, które legalne agencje i zwiadowcy zbudowali w branży i wykorzystują ją do zdobywania nieświadomych aspirujących modeli, udając pracowników lub zwiadowców renomowanych firm, gdy nie są.

Jeśli szukasz agencji modelek, która mogłaby Cię reprezentować, lub skontaktował się z Tobą ktoś, kto twierdzi, że jest skautem, ale zanim wyślesz podpis, będziesz musiał wysłać do niej nagie ujęcia, prawdopodobnie masz dużo pytania: "Czy to prawdziwy skaut? Czy to standardowe żądanie od zwiadowcy? Czy można bezpiecznie wysyłać nagie zdjęcia online? "Odpowiedź na wszystkie trzy pytania brzmi: " NIE! "

Kiedy otrzymasz taką wiadomość, prawdopodobnie zdajesz sobie sprawę, że jest to czerwona flaga , i najlepiej podążać za swoimi jelitami w tej sytuacji. Na szczęście istnieją etyczne i legalne firmy, które działają całkowicie profesjonalnie i nie będą wymagały nagich zdjęć, aby zostać modelką. Oto, co należy zrobić, gdy ktoś twierdzący, że jest skautem lub częścią agencji, prosi o nagie zdjęcia i dlaczego twoja reakcja jest tak ważna.

Wykonaj swoje badania

Wiesz już, że skontaktował się z tobą ktoś, kto twierdzi, że pracuje dla agencji modelek lub jest harcerzem modelki, i prosi o przesłanie nagich zdjęć, NIE powinieneś tego robić.

Agenci i harcerze NIGDY nie potrzebują tego typu zdjęć, żeby was zwiadowić. Niektórzy skauci będą prosić Cię o zdjęcia twoich ciał w kostiumie kąpielowym, a to normalne, ale ZAWSZE musisz zaglądać do tego, kto proszony jest o wysłanie zdjęcia przed tobą.

Zanim odpowiesz komukolwiek, kto skontaktował się z tobą, twierdząc, że jest agentem lub zwiadowcą ZAWSZE wykonuj wiele badań na temat tego, kim są.

Jeśli jesteś niepełnoletni (poniżej 18 lat), nigdy nie wysyłaj ŻADNYCH zdjęć ani nie podejmuj decyzji o karierze modelki bez zgody rodzica lub opiekuna. Często młodzi ludzie są przygotowywani w Internecie przez drapieżników, którzy mogą prosić o proste zdjęcia, a następnie powoli w ciągu następnych kilku tygodni lub miesięcy, po tym, jak ufają, będą prosić o nagie zdjęcia.

Dlaczego to jest ważne

Twoje internetowe i osobiste bezpieczeństwo, w przypadku modeli lub kogokolwiek innego, musi być zawsze chronione, ponieważ internet może być używany do złowieszczych rzeczy, jeśli użytkownicy nie są ostrożni.

Mimo że istnieją miliony łatwo dostępnych nagich obrazów, które można znaleźć w Internecie, odczuwają dreszczyk emocji związanych z atakowaniem niewinnych osób i robieniem zdjęć . Niektóre osoby wykorzystają te zdjęcia do użytku osobistego, a inne posuną się nawet do sprzedaży na inne strony internetowe. Mogą również próbować spotkać się z tobą osobiście po tym, jak zdobyli twoje zaufanie, które może łatwo przerodzić się w potencjalnie śmiertelną sytuację.

Podejmij działanie

Jeśli padniesz ofiarą jednego z tych oszustw, nie obwiniaj siebie: Ci ludzie są bardzo zdolni do manipulowania modelami aspirującymi i praktykowali przez długi czas. Zamiast tego skup się na tym, co możesz, aby nie rozprzestrzeniać swoich zdjęć, a także na zapobieganiu temu, by zdarzały się one innym osobom.

Oczywiście zawsze lepiej być proaktywnym niż reaktywnym, a to z pewnością odnosi się do twojego dążenia do bycia modelem.

Skontaktuj się z lokalnym wydziałem policji. Wiele departamentów policji ma teraz jednostki online lub cyberprzestępcze . Jest bardzo prawdopodobne, że nie jesteś jedyną osobą, z którą kontaktował się drapieżnik, dlatego wszelkie informacje, które możesz przekazać policji, bez względu na ich niewielki rozmiar, mogą pomóc im w zatrzymaniu bardzo niebezpiecznej osoby. Pamiętaj, aby zapisać wszystkie e-maile, wiadomości tekstowe lub wiadomości, które otrzymałeś, ponieważ często można je prześledzić do osoby wysyłającej.

Ostrzeż inne modele. Jeśli zamieścisz coś w Internecie, które ostrzega inne modele potencjalnych drapieżników, może pojawić się w cudzych poszukiwaniach i uratować ich przed traumą upadku na tę samą fabułę. Wiesz lepiej, niż wysyłać nagie zdjęcia online do kogoś, kto twierdzi, że jest zwiadowcą, ale inni nie.

Skontaktuj się z agencjami lub firmami, o których twierdził drapieżnik, aby współpracować lub zwiadowcami. Autentyczne agencje modelujące i firmy harcerskie bardzo poważnie traktują swoją reputację i swoje bezpieczeństwo. Po otrzymaniu powiadomienia o problemie mogą umieścić ostrzeżenie na swoich firmowych stronach internetowych, aby chronić modele odwiedzające ich witryny.

Jeśli zauważysz, że Twoje zdjęcia zostały opublikowane online bez Twojej zgody, możesz je często usunąć, składając skargę w firmie hostingowej. Aby znaleźć nazwę firmy hostingowej witryny, możesz wykonać proste wyszukiwanie nazwy domeny witryny WHOIS. Wyszukiwarka WHOIS poda nazwę firmy hostingowej, a także nazwę właściciela strony. Witryny takie jak Facebook, Twitter i Instagram będą mieć linki na swoich stronach z informacjami, jak złożyć skargę.

Skontaktuj się z prawnikiem. Jeśli zauważysz, że Twoje zdjęcia zostały opublikowane nie tylko w Internecie, ale zostały użyte również w celach komercyjnych, radzimy skontaktować się z prawnikiem z doświadczeniem w sprawach o oszustwa lub naruszenia praw autorskich.