Modelowanie portfolio - 7 niezbędnych zdjęć, które każdy model potrzebuje

Kiedy zaczynasz jako model, nie trzeba mieć profesjonalnych zdjęć. Proste migawki są wszystkim, czego potrzebujesz, aby dowiedzieć się, czy agencja modelek jest zainteresowana Twoją reprezentacją.

Jeśli jednak agencja jest w tobie zainteresowana, ale nie jest jeszcze gotowa do podpisania się na przerywanej linii, agencja może poprosić Cię o trochę więcej pracy nad książką lub popracuj nad jej wyglądem. W przypadku nowego modelu może to być bardzo mylące, jeśli nie mają pojęcia, czego agencja szuka lub co to wszystko znaczy.

Jak zrobić odpowiedni typ modelowania migawek

Istnieją konkretne typy zdjęć, które agencje lubią widzieć na początku. Agencje, takie jak zdjęcia, które pokazują wszechstronność modelu i jego zdolność do wyrażania siebie. Agencje również lubią widzieć, jak dobrze model może rzeczywiście opowiedzieć historię lub przedstawić uczucie lub emocję na swoich zdjęciach.

Oto lista najważniejszych rzeczy, które powinieneś znaleźć w swojej książce i wskazówki, które pomogą im w poprawie.

 • 01 Uroda lub czysty strzał z głową

  Uroda (modele mody / redakcyjne) lub czyste ujęcie głowy (modele komercyjne) to pierwszy typ zdjęcia, na który warto się skupić podczas pierwszej sesji zdjęciowej.

  Ujęcie z piękna to kolorowe zdjęcie twarzy modela, zazwyczaj od ramion w górę. Celem ujęcia piękności jest pokazanie modelu w jego najbardziej naturalnym stanie, co pozwala agencji lub klientowi zobaczyć dokładnie, jak wygląda model bez ciężkiego makijażu lub stylizacji. Makijaż, fryzury i biżuteria powinny być ograniczone do minimum. Modele redakcyjne zwykle nie uśmiechają się w ujęciu piękności.

  Co to jest Mirror Workshop i jak modele mogą go kontrolować?

  Komercyjne uderzenie głową może być nieco bardziej zrelaksowane niż typowy uroda. Komercyjne ujęcia głowy można kręcić w czerni i bieli lub w kolorze. Obecny trend komercyjnych strzałów głowy to strzelanie do modelu w dowolnym miejscu od pasa w górę. Modele komercyjne mogą się uśmiechać, nie uśmiechając się w ujęciu głową, w zależności od wyglądu, który chcą przedstawić.

  Ujęcie z piękną fotografią lub komercyjne ujęcie głowy zawsze powinno być pierwszym zdjęciem w książce modelki.

 • 02 Strzał w pełnej długości

  Modelowanie ciała w pełnej długości. Alisa N. - ModelScouts.com

  Następne zdjęcie w książce modelki powinno być pełnym ujęciem ciała. To ujęcie pozwala klientowi zobaczyć proporcje modelu i jego typ. Ubrania powinny być dopasowane i proste. Chude dżinsy i koszulka są w porządku. Model nie powinien nosić długich sukienek, spódnic ani zbyt wielu warstw, ponieważ będą one rozpraszały i ukrywały dokładnie to, co agenci i klienci próbują zobaczyć.

 • 03 Strój kąpielowy

  Jeśli masz powyżej 16 lat i czujesz się komfortowo wykonując strój kąpielowy (i powinieneś być, jeśli chcesz karierę modelki), to powinno być to następne zdjęcie w twojej książce.

  Wykonując strój kąpielowy, ważne jest, aby zawsze myśleć o wysyłanej wiadomości. Istnieje bardzo cienka linia między seksi i slutty. Jeśli chcesz spojrzeć między Lands End i Vogue Magazine, prawdopodobnie trafisz w dziesiątkę.

  Co zrobić, jeśli agencja modelek lub skaut poprosi o nagie zdjęcia

  Pamiętaj, że kobiece modele mody sprzedają ubrania kobietom, nie mężczyznom, więc modelki chcą być seksowne, ale nie jawnie seksualne. Najlepsze agencje modelarskie nigdy nie chcą widzieć cię w stroju kąpielowym lub bieliźnie na masce samochodu lub na motorze.

  Modele męskie mogą strzelać zarówno w kąpielówki, jak i bokserki.

 • 04 Editorial Fashion Shot (modele modowe)

  Coco Rocha. Max Abadian / Elle Brazil

  Teraz, gdy masz ujęty uroda, ujęcie w pełnej długości i strój kąpielowy lub bieliznę, możesz się dobrze bawić. Zdjęcia w środku książki mogą być nieco bardziej kreatywne. W tym miejscu możesz także dodać kilka arkuszy kalkulacyjnych, jeśli je masz.

  Spróbuj pokazać agentom i klientom Twoją zdolność do poruszania się i wyrażania siebie na swoich zdjęciach. Nie stój tylko i pozuj! Skacz, biegnij, tańcz! Zrób coś, co jest wyraziste i interesujące. Supermodelka Coco Rocha jest znana ze swojego ekspresyjnego i niepowtarzalnego stylu. Zrób sobie przysługę i przestudiuj Coco Rocha i jej styl; jeśli jesteś tylko w połowie tak dobra, jak ona, to wybierzesz się na dobry początek.

  Badanie pozy: 1000 stanowi Coco Rocha

 • 05 Komercyjny strzał (modele komercyjne)

  Podobnie jak w przypadku modeli redakcyjnych, modele komercyjne muszą pokazywać agentom i klientom ich zasięg oraz zdolność do wyrażania siebie w druku. Modelowanie komercyjne działa tak naprawdę w druku. Rób zdjęcia, które wyglądają jak reklamy prasowe w czasopismach, w których się śmiejesz, płaczesz lub jesteś zdenerwowany. Są to wszystkie rodzaje emocji, które agenci i klienci chcą widzieć z nowego modelu komercyjnego.

  Modele komercyjne - czym są i jak zostać jednym

 • 06 Uśmiechnięte ujęcie

  Jeśli nie masz uśmiechniętego zdjęcia w środku książki, pamiętaj o dodaniu dobrego uśmiechniętego ujęcia głową. Agenci i klienci chcą zobaczyć twój uśmiech, ale co ważniejsze, twoje zęby.

  Jest w porządku, jeśli nie masz idealnych zębów, w rzeczywistości wiele supermodelek jest znanych ze swoich luźno uśmiechniętych zębów lub seksownych overbitów . W jednym z odcinków amerykańskiego Next Top Model , Tyra Banks wysłała jednego z uczestników do dentysty, aby poszerzyć nieco luki w jej zębach!

  Modele komercyjne również nie muszą martwić się o idealne zęby. Agenci i klienci po prostu chcą zobaczyć, z czym pracują.

 • 07 Silny Strzał końcowy

  Zawsze kończ z jednym z najsilniejszych zdjęć. Kolejna świetna uroda lub strzał z głową, który jest trochę inny niż twoje zdjęcie otwierające, może tutaj idealnie działać.

  Większość ludzi pamięta tylko pierwsze i ostatnie ujęcie w twojej książce, więc upewnij się, że te ujęcia są twoimi najsilniejszymi.

  Czy chirurgia plastyczna pomoże Ci zranić karierę modelek?

 • Książka modelki to dzieło w toku

  Celem świetnej książeczki modelarskiej nie jest po prostu wypełnienie jej mnóstwem zdjęć. Książka modelki powinna opowiedzieć historię o tym, kim jest model, jego markę i kierunek, w jakim model zmierza w swojej karierze. Znacznie lepiej jest mieć trzy lub cztery świetne strzały niż 10 przeciętnych strzałów. Nie spodziewaj się kręcić z jednym fotografem, zapełnij książkę i gotowe. Książka modelki to praca w toku, nigdy nie jest skończona i ciągle się zmienia. Strzelaj do tylu fotografów, jak tylko potrafisz, aby móc korzystać z różnych stylów, jakie posiada każdy fotograf; to również da ci doświadczenie w pracy z różnymi typami osobowości. Za każdym razem, gdy robisz sesję zdjęciową, będziesz coraz lepszy! Trzymaj się tego, a na pewno odniesiesz sukces!