Dowiedz się, jak zostać modelem mody

Najczęstszym pytaniem, jakie agenci modelek i zwiadowcy otrzymują od aspirujących modeli, jest "jak zostać modelką?". Jest wiele informacji w książkach, na stronach internetowych i na forach modelowania, które mogą wydawać się bardzo mylące i przytłaczające dla nowego modelu, który właśnie zaczyna. Oto 5 prostych kroków, które pomogą Ci zacząć.

 • 01 Wykonaj kilka podstawowych migawek

  Na początku jedynymi zdjęciami, które należy przedstawić agentom modelującym i skautom, są podstawowe migawki . Szukają ładnego ujęcia twarzy (uśmiechniętego i nie uśmiechniętego), lewego i prawego profilu twarzy i ciała, ujęcia pełnej długości i ujęcia z tyłu.

  Należy nosić odzież dopasowaną do kształtu ciała, np. Obcisłe dżinsy lub legginsy oraz prosty top z podkoszulkiem lub t-shirt. Jeśli czujesz się komfortowo w stroju kąpielowym, dodaj kilka ujęć kostiumów kąpielowych - jednoczęściowy lub dwuczęściowy kostium kąpielowy jest w porządku.

  Modele męskie muszą pokazywać agentom ich poziom sprawności, dlatego zaleca się, aby modele męskie nosiły kąpielówki lub bokserki lub nosiły dżinsy bez koszulki na co najmniej jednym ze swoich zdjęć.

 • 02 Uzyskaj ocenę przez profesjonalnego agenta modelowego lub skautę

  Większość nowych modeli rozpoczyna swoją misję, ponieważ ich rodzina i przyjaciele powiedzieli "powinieneś być modelką" lub są najładniejszą dziewczyną lub koleżanką ze szkoły, a nawet mogą wygrać lokalne konkursy modelarskie .

  To świetny początek, ale niekoniecznie oznacza to, czego naprawdę szukają agencje . Istotne jest, aby ocenić potencjał modelarski przez doświadczonego agenta modelowego lub zwiadowcę, zanim zainwestujesz zbyt wiele czasu lub pieniędzy w pościg.

  Ten krok może trochę skomplikować. W jaki sposób ustalasz, czy agent lub zwiadowca, który cię ocenia, ma doświadczenie i wiedzę, aby Ci pomóc?

  Wiele nowych modeli również znajduje się na mniejszym rynku, na którym wielu agentów jest związanych ze szkołą modelek lub studiem fotograficznym. W rezultacie mogą nie uzyskać dokładnej oceny, jeśli "agencja" jest bardziej zainteresowana sprzedażą kursów lub sesji zdjęciowych.

  Nie oznacza to, że agent nie jest dobry lub że kursy lub sesje zdjęciowe, które oferują, są złe; oznacza to po prostu, że trzeba zastanowić się, co motywuje ich do powiedzenia, czy można być modelką.

  Czy powinnaś uczęszczać do szkoły modelek?

 • 03 Zyskaj jak najwięcej ekspozycji

  Wiele agencji specjalizuje się tylko w jednym konkretnym obszarze. Niektóre z nich mogą reprezentować jedynie modele modowe (redakcyjne). Inne mogą reprezentować jedynie modele komercyjne, modele plus, size, small lub child. Jeśli jedna agencja nie jest w stanie Cię reprezentować, nie zniechęcaj się, ważne jest, abyś był widziany przez jak największą liczbę agentów i rutynowo.

  Jeśli mieszkasz na jednym z głównych rynków, możesz wziąć udział w otwartym zaproszeniu lub odwiedzić agencję. Jeśli mieszkasz poza jednym z głównych rynków, najlepszym sposobem na uzyskanie ekspozycji jest wysłanie zdjęć do jak największej liczby agencji.

  Może to być bardzo czasochłonne i kosztowne przedsięwzięcie, zwłaszcza jeśli robisz kopie wszystkich swoich zdjęć, a następnie je wysyłasz. Koszt wydruków, kopert i pieczątek może z łatwością dodać do ponad tysiąca dolarów. Inną opcją jest wysyłanie zdjęć pocztą e-mail - ale z tysiącami zdjęć wysyłanych codziennie do agencji modelek bardzo łatwo jest zgubić się w miksie.

  Aby zwiększyć swoje szanse na podpisanie umowy z agencją, ważne jest, aby współpracować z osobami, które mają doświadczenie i bezpośrednie kontakty ze wszystkimi agencjami na różnych rynkach.

  ModelScouts.com to świetne miejsce do rozpoczęcia i oferuje najbardziej uzasadniony i opłacalny sposób, aby uzyskać ekspozycję, której potrzebujesz, aby być postrzeganym przez wielu agentów na całym świecie iw możliwie najszybszy sposób.

 • 04 Poznaj najlepszy rynek modelarski dla siebie

  Termin "rynek" odnosi się do różnych lokalizacji geograficznych, w których modele działają i zarabiają na życie. Nowy Jork jest "rynkiem", Paryż jest "rynkiem", Tokio "rynkiem" itd. Słowo "rynek" może również odnosić się do kategorii, w której twój konkretny wygląd sprowadza się do rynku mody, rynku komercyjnego, plus rynek lub drobny rynek.

  Podczas gdy supermodelki, które widzisz w głównych magazynach i chodzą po wybiegach dla najlepszych klientów, zazwyczaj działają na każdym rynku, istnieje wiele udanych modeli, które działają tylko na jednym lub dwóch rynkach.

  Tak więc, nawet jeśli nie możesz być reprezentowany przez agencję w Nowym Jorku lub Paryżu, możesz być idealny dla Tokio, Singapuru i innych rynków azjatyckich. Doświadczony agent może pomóc w wyborze właściwego rynku dla Twojego wyglądu.

 • 05 Bądź wytrwały

  Stawanie się zawodowym modelem to proces. Rzadko zdarza się to z dnia na dzień. Nawet modelki, które mówią: "Chodziłem pewnego dnia ulicą, a następnego byłem na okładce Vogue", są przesadzone.

  Stanie się profesjonalnym modelem wymaga czasu. Wiele dzisiejszych najlepszych modeli nie podpisało się z agencją po raz pierwszy poza bramą. W rzeczywistości supermodelka Gisele Bundchen została odrzucona ponad 40 razy, zanim w końcu została podpisana w agencji.

  Bądź pozytywny i pamiętaj, że tylko dlatego, że agencja nie była w stanie reprezentować cię dzisiaj, nie oznacza to, że nie będą zainteresowani jutro.