Academic Reference Letter i Request Przykłady

Czy chcesz napisać do nauczyciela z prośbą o list referencyjny? Czy musisz napisać list polecający dla studenta? Te odniesienia są często nazywane akademickimi listami polecającymi. List może być zaleceniem dla uczelni, stypendium, specjalnego programu studiów lub stypendium.

Rekomendacje akademickie mogą być również wymagane w ramach podania o pracę i mogą być bardzo skuteczne przy ubieganiu się o pracę lub staż, jeśli praca jest skorelowana z doświadczeniem akademickim wnioskodawcy.

Student może polegać na zaleceniach akademickich od swoich nauczycieli szkół średnich lub profesorów uniwersyteckich, aby uzupełnić brak doświadczenia zawodowego.

Co to jest rekomendacja akademicka?

List polecający jest listem od jednego do dwóch stron, który podkreśla akademicką historię, charakter i cele akademickie i / lub zawodowe studenta. List rozszerza się na kartę z raportem ucznia lub transkrypt, zapewniając wgląd w to, jakiego rodzaju uczniem i / lub potencjalnym pracownikiem są. Ważne jest, aby zapytać nauczyciela, czy masz pewność, że napiszesz to, co chcesz usłyszeć od firmy rekrutacyjnej lub instytucji akademickiej. Często polecane są listy polecające w zapieczętowanych kopertach, z podpisem autora listu nad pieczęcią. Odbywa się to w celu zapewnienia autentyczności odniesienia i mówi prawdę o kandydacie na stanowisko.

Doradcy, administratorzy i przełożeni mogą również pisać listy polecające dla studentów.

Możesz również poprosić o listy polecające przed ukończeniem szkoły. W ten sposób masz kilka listów gotowych do użycia i możesz je od razu dołączyć do swojego CV lub aplikacji. Listy pisane z wyprzedzeniem będą musiały być bardziej ogólne, aby mogły pracować dla więcej niż jednej aplikacji.

Pamiętaj, aby poprosić o kilka kopii listu i poprosić nauczyciela, aby umieścił je w zapieczętowanych i podpisanych kopertach, na wypadek gdyby przyszły pracodawca chciał je otrzymać w tym formacie.

Na podobnej zasadzie, gdy poprosisz swojego nauczyciela o referencje pod koniec twojego czasu w szkole, poproś o formalne i nieformalne kopie zapisów z biura sekretarza. Będzie Ci miło mieć je w folderze czekającym na Ciebie, kiedy złożysz podanie o pierwszą pracę.

Przykładowe ogólne zalecenie akademickie Wniosek od ucznia do nauczyciela

To jest przykładowy list, na który uczeń może wysłać e-mail lub wysłać wiadomość do byłego nauczyciela z prośbą o list polecający .

Drogi Profesorze Lee,

Przygotowując się do podróży po skończeniu studiów, mam nadzieję, że zdobędę ogólny list polecający, który będę mógł wykorzystać w przyszłych aplikacjach o stanowiska dydaktyczne.

Jako mój podstawowy doradca edukacyjny, mentor i profesor. Czuję, że dzięki niemu potencjalny pracodawca uzyskałby wgląd w mój charakter i umiejętności dydaktyczne, zapewniając im, że byłbym idealnym kandydatem na stanowisko wczesnej edukacji, które chcą wypełnić.

Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji, skontaktuj się ze mną przez e-mail lub telefon.

Jeśli zechcesz przekazać mi cztery podpisane kopie listu w zapieczętowanych kopertach z twoim podpisem na pieczęci, bardzo bym to docenił.

Dziękuję za uwagę i wsparcie.

Z poważaniem,

Sue Wright
555-555-5555
suewright@ccc.com

Przykładowe ogólne zalecenie akademickie dla ucznia

Ten ogólny akademicki list referencyjny może zostać opracowany przez nauczyciela dla ucznia, aby zachować jego portfolio akademickie do wykorzystania w przyszłości.

Do tych których może to dotyczyć,

Piszę to dla Mary Miller, studentki, z którą miałem szczęście pracować podczas jej ostatniego roku w Newton College. Jako doradca akademicki Mary i profesor Literatury Dziecięcej obserwowałem, jak dorastała jako namiętna i doświadczona nauczycielka.

Naturalna w klasie, Mary pracowała ze studentami zarówno w klasach włączających, jak i indywidualnie, koncentrując się na ich specjalnych potrzebach w czytaniu i pisaniu.

Mary jest cierpliwym i współczującym nauczycielem i jest idealną kandydatką do ukończenia specjalnego programu edukacyjnego.

Uprzejmie proszę o kontakt w razie jakichkolwiek dodatkowych pytań dotyczących Mary pod numerem 555-123-2345 lub e-mailem, lemail@college.edu.

Z poważaniem,

Laurie Gallo
Katedra Wydziału Edukacji
Newton College

Przykładowe zalecenia akademickie dla ucznia

Oto przykładowy list referencyjny od nauczyciela.

Droga Pani Jones:

Piszę to na prośbę Katie Kingston, która stara się o program Summer Communications na Uniwersytecie XYZ.

Znam Katie od dwóch lat jako nauczyciel w Smithtown Middle School. Katie wzięła ode mnie angielski i hiszpański i uzyskała wyższe oceny w tych klasach. Opierając się na ocenach Katie, frekwencji i uczestnictwie w zajęciach, oceniłbym osiągnięcia akademickie Katie w mojej klasie na przełożonego.

Podsumowując, gorąco polecam Katie Kingston dla tego programu akademickiego. Jeśli jej występ w mojej klasie jest oznaką tego, jak odniesie sukces, Katie będzie pozytywnym dodatkiem do programu. Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji, możesz skontaktować się ze mną pod numerem 555-555-5555 lub e-mailem na adres name@email.com w dowolnym momencie.

Z poważaniem,

Susan Samuels
Nauczyciel
Smithtown Middle School

Więcej informacji o materiałach akademickich: Listy rekomendacji akademickich Jak poprosić profesora uczelni o zalecenie