Darmowe szablony listów referencyjnych Microsoft Word

Szablony referencyjne dla użytkowników Microsoft

Nie wiesz, jak zacząć list referencyjny dla kogoś, kto szuka pracy? A może pytasz kogoś o referencję i nie wiesz, jak sformułować swoją prośbę? Program Microsoft Word oferuje bezpłatne szablony listów dla różnych dokumentów referencyjnych, w tym ogólnych liter referencyjnych, liter z prośbą o odniesienie , listów z podziękowaniami i innych próbek liter referencyjnych.

Program Microsoft Word przechowuje te listy referencyjne dotyczące zatrudnienia w sekcji Szablony programu Microsoft Word.

Możesz uzyskać do nich dostęp online i za pośrednictwem programu Microsoft Word na swoim komputerze.

Przeczytaj poniżej, aby dowiedzieć się, jak uzyskać dostęp do tych liter i jak korzystać z szablonu, aby stworzyć własną, spersonalizowaną literę.

Jak korzystać z szablonów listowych

Szablon pomaga sformatować twój list . Na przykład pokazuje, gdzie należy podać adres odbiorcy, jak oddzielić akapity w liście i jak się wylogować na końcu litery. Pokazuje również, jaką czcionkę i rozmiar czcionki powinieneś użyć w swoim liście.

Szablony pokazują również elementy, które należy uwzględnić w liście, takie jak rodzaj informacji, które należy podać o osobie, do której pisze się odnośnik.

Szablon jest bardzo przydatny jako punkt wyjścia dla twojej własnej litery. Jednak zawsze należy spersonalizować i dostosować swój list . Kiedy używasz szablonu, wpisz nad tekstem, zastępując go własnymi informacjami.

Na przykład pamiętaj o wpisaniu nazwy próbki z własnym imieniem i nazwiskiem oraz danymi kontaktowymi.

Możesz również wprowadzić zmiany w szablonie, zgodnie z Twoim wyobrażeniem. Na przykład możesz chcieć zmienić rozmiar lub styl czcionki. Lub, jeśli szablon zawiera cztery akapity, ale chcesz uwzględnić tylko trzy, możesz go usunąć.

Chcesz również spersonalizować treść swojego listu. Szablon może dać ci kilka pomysłów na język, z którego będziesz korzystać, ale chcesz się upewnić, że list referencyjny jest skierowany do osoby, dla której piszesz list.

Jak uzyskać dostęp do szablonów listów z komputera

Poniżej znajdziesz instrukcje krok po kroku dotyczące otwierania szablonów z Microsoft Word na własnym komputerze.

1. Otwórz Microsoft Word, a następnie kliknij:
Plik
Nowy z szablonu

2. Kliknij:
Szablony online (to pokaże ci większą kolekcję niż to, co masz na swoim komputerze)

3. Kliknij:
Listy
Następnie wybierz szablon, którego chcesz użyć. Spowoduje to otwarcie dokumentu Microsoft Word i możesz rozpocząć personalizację szablonu. Następnie możesz zapisać go na komputerze pod nazwą pliku, np. "Letter of Reference for Firstname Lastname".

Zauważ, że inną opcją jest wyszukanie określonej litery za pomocą paska "Szukaj" w prawym górnym rogu pola "Nowy z szablonu". Możesz wpisać frazę, taką jak "Letter of Reference" lub "Reference Request", aby zobaczyć jakie szablony są dostępne w tej kategorii.

Jak uzyskać dostęp do szablonów listów online

Możesz również przejść do witryny Microsoft online, aby uzyskać dostęp do różnych szablonów. Szablony listów referencyjnych znajdziesz w kategorii "Listy" lub możesz wyszukać określony typ szablonu na pasku "Szablony biura wyszukiwania" w prawym górnym rogu strony.

Przeglądaj różne szablony listów referencyjnych, a następnie kliknij tytuł litery, aby wyświetlić podgląd próbki z literą referencyjną, i zobacz krótkie podsumowanie szablonu. Możesz kliknąć przycisk "Pobierz", aby otworzyć dokument w Microsoft Word na swoim komputerze. Następnie możesz edytować szablon zgodnie ze swoimi potrzebami i zapisać go na swoim komputerze.

Zamiast pobierać go, możesz także kliknąć "Edytuj w przeglądarce", aby edytować dokument w Word Online (program do edycji online firmy Microsoft). Możesz zapisać dokument na OneDrive (dysk online firmy Microsoft) lub pobrać kopię na swój komputer.

Zwróć uwagę, że zazwyczaj musisz mieć konto Microsoft, aby uzyskać dostęp do szablonów online. Potrzebujesz również konta Microsoft, aby edytować szablon w Word Online lub pobrać kopię do OneDrive. Jeśli nie masz konta, możesz je łatwo utworzyć online.

Po kliknięciu szablonu online użytkownik zostanie poproszony o zalogowanie się lub utworzenie konta.

Pamiętaj też, że nie wszystkie szablony działają ze wszystkimi wersjami programu Word, więc sprawdź przed pobraniem. Obok przycisku pobierania pojawi się komunikat informujący o ograniczeniach. Na przykład może być konieczne przesłanie najnowszej wersji programu Word w celu uzyskania dostępu do określonego szablonu.

Użyj szablonu, aby utworzyć niestandardową literę

Po pobraniu lub otwarciu pliku szablonu wpisz tekst w pliku, aby utworzyć własną, spersonalizowaną literę. Przeczytaj tutaj, aby uzyskać wskazówki dotyczące personalizacji listu referencyjnego.

Więcej darmowych szablonów Microsoft
Firma Microsoft oferuje szablony listów do dokumentów poszukiwania pracy wykraczające poza odniesienia.

Szablony listów Microsoft są dostępne do pobrania bezpłatnie dla użytkowników programu Microsoft Word lub są dostępne w ramach programu Word do tworzenia różnych liter. Istnieją szablony listów do listów motywacyjnych, listów rezygnacyjnych, listów referencyjnych, listów z podziękowaniami, listów z wywiadami i różnych innych listów biznesowych.

Inne szablony listów referencyjnych
Istnieją inne szablony online, których możesz użyć do napisania listu referencyjnego. Oto szczegółowy szablon listu referencyjnego, który pokazuje format typowej listu referencyjnego.

Więcej o referencjach: Jak sformatować list referencyjny | Przykładowe listy referencyjne