Żonaty w wojsku

Żonaty w wojsku

Służenie w wojsku jest satysfakcjonującym, ale wymagającym zawodem, ale bycie małżonkiem członka wojska wymaga równej dojrzałości i twardości. Wdrożenia mogą obciążać najsilniejsze relacje, jednak posiadanie silnego współmałżonka w domu jest cechą wymaganą do małżeństw wojskowych. Oto kilka najczęściej zadawanych pytań dotyczących małżeństwa w wojsku:

P: Ślub w wojsku - co powinienem wiedzieć?

Odp .: Jeśli przebywasz w Stanach Zjednoczonych (nieprzeznaczony zagranicą), zawarcie związku małżeńskiego jako członka wojska jest bardzo podobne do małżeństw cywilnych.

Nie potrzebujesz zaawansowanej zgody i nie ma specjalnych dokumentów wojskowych, które wypełniłyby przed zawarciem małżeństwa. Po prostu bierzesz ślub zgodnie z prawem państwa, w którym małżeństwo odbywa się po uzyskaniu licencji małżeńskiej poza bazą.

Jeśli jesteś za granicą i bierzesz ślub z obcokrajowcem, to inna historia. Istnieje wiele formularzy do wypełnienia; musisz uzyskać poradę i pozwolenie twojego dowódcy (co jest rzadko ukrywane bez bardzo dobrego powodu); współmałżonek musi przejść kontrolę bezpieczeństwa i zdać egzamin lekarski. Ostatecznie małżeństwo musi zostać "uznane" przez ambasadę Stanów Zjednoczonych. Cały proces może potrwać kilka miesięcy.

Bez względu na to, gdzie i kto, jeśli jest mężatką, jeżeli współmałżonek nie jest wojskowym, członek wojska może przynieść kopię zaświadczonego aktu małżeństwa do Kwatery Głównej personelu w bazie, aby otrzymać zależną legitymację dla małżonka i zapisać współmałżonka w DEERS (system zgłaszania uczestnictwa w systemie obrony), aby uzyskać świadczenia wojskowe, takie jak opieka medyczna i przywileje dla komisarza i wymiany bazowej .

Czas jest ważny - ale nie jest powodem do pośpiechu w małżeństwie

Czas może być ważny w małżeństwie wojskowym. Jeśli masz zlecenia na PCS (Permanent Change of Station) i wyjdziesz za mąż zanim faktycznie wykonasz ruch, możesz dodać współmałżonka do swoich zamówień, a wojsko zapłaci za przeniesienie twojego współmałżonka i mienia (meble i tym podobne).

Jednakże, jeśli najpierw zgłosisz się do nowego zadania , a potem wyjdziesz za mąż, będziesz musiał zapłacić za przeniesienie swojego współmałżonka z własnej kieszeni.

P: Czy możesz wziąć ślub w bazie? Jeśli tak, z kim należy się skontaktować?
Odp .: Tak. Punktem kontaktowym jest biuro kapelana. Każda baza wojskowa ma jedną (lub więcej) kaplic, które są używane do usług religijnych. Można się pobrać w kaplicy podstawowej, tak jak można się pobrać w kościele poza bazą. Bazy kapelanów oferują pełną gamę wyborów małżeńskich, w tym religijnych (prawie każde wyznanie), niereligijnych, dorywczych, cywilno-formalnych i wojskowo-formalnych.

P: Czy istnieje opłata za usługi kapelana? Jeśli nie, czy darowizna jest odpowiednia?

Odp .: Jeśli ślub jest prowadzony przez kapelana wojskowego , nigdy nie jest opłata. Przez przepisy kapelani nie mogą bezpośrednio przyjmować darowizn.

P: Czy istnieją specjalne zasady dotyczące wesela wojskowo-formalnego?

Odp .: Oficjalne wojskowe wesele pociągnęłoby za sobą następujące rzeczy: Oficer lub rekrutujący się personel na przyjęciu weselnym nosi mundury zgodnie z formalnościami ślubu i jednolitymi przepisami sezonowymi. Dla funkcjonariuszy, strój wieczorowy jest taki sam jak cywilny biały krawat i ogony. Strój na kolację lub strój bałaganowy jest równoważny cywilnym wymogom "czarnego krawata".

Wybór na wesele w mundurze jako wojskowego gościa jest opcjonalny.

W przypadku podoficerów i innych podoficerów, bluzy w strojach lub mundury Army Green mogą być noszone na weselach oficjalnych lub nieformalnych. Kobieta-członek-żołnierz (oficer lub podwładny) może nosić tradycyjną suknię ślubną lub może być zamężna w mundurze. Boutonniere nigdy nie nosi munduru.

P: Czy mogę zdobyć baldachim mieczy przetrzymywany przez personel wojskowy, który będzie mógł chodzić?

Odp .: "Łuk Szabli" jest zwykle częścią wojskowego ślubu. Łuk mieczy odbywa się natychmiast po ceremonii, najlepiej gdy para opuści kaplicę lub kościół, na schodach lub wyjdzie z kaplicy. Jednakże, ci nosiciele miecza są odpowiedzialni za zbieranie i mogą być członkami rodziny, przyjaciół lub drużbów na weselu.

Wojsko nie zapewnia tych członków na weselach.

P: Jaka jest różnica w małżeństwie z kimś w wojsku niż z cywila?

Odp .: Jest jedna zasadnicza różnica, a to w zakresie zasiłków mieszkaniowych dozwolonych po ślubie, a nie rzeczywistych procedur małżeństwa.

Istnieją dwa podstawowe rodzaje zasiłków mieszkaniowych ( zasiłek pieniężny wypłacany członkom wojska, którzy mieszkają poza bazą): zasiłek pojedynczy i zasiłek "uzależniony". Zwykle pojedynczy żołnierz (bez małżeństwa), który może mieszkać poza bazą, otrzymuje pojedynczy zasiłek. Osoby będące na utrzymaniu (współmałżonek cywilny i / lub dzieci) otrzymują większy zasiłek zwany zasiłkiem "na utrzymaniu".

Jeśli dwóch członków wojskowych ożeni się (zakładając, że nie ma dzieci), każdy otrzymuje pojedynczy zasiłek. Suma obu tych pojedynczych uprawnień jest zawsze większa niż zasiłek "uzależniony". Jeśli członek wojska poślubi innego członka wojska i będzie miał dzieci , jeden członek otrzyma stawkę "uzależnioną", a pozostały członek otrzyma "pojedynczą" stawkę. Zwykle członek z największą liczbą punktów otrzymuje stawkę "zależną", ponieważ oznacza to więcej pieniędzy każdego miesiąca.

P: Czy pary małżeńskie będące w związku małżeńskim mogą składać zapytania o oferty?

Odp .: Każda z usług ma program o nazwie "Przyłącz się-małżonek", w którym usługi starają się maksymalnie, aby stacjonować małżonków razem lub co najmniej w odległości 100 mil od siebie. Jednak nie ma absolutnie żadnej gwarancji. Aby współmałżonkowie mogli stacjonować razem, muszą istnieć "miejsca" (stanowiska pracy), do których mogą je przypisać.

Na przykład, powiedzmy, że mechanik lotniczy B-1 lotnictwa poślubił mechanika samolotu F-14 marynarki wojennej. Ponieważ bombowiec B-1 stacjonuje tylko w niektórych bazach lotnictwa, a samoloty myśliwskie Tomcat F-14 stacjonują tylko w niektórych bazach marynarki wojennej, ta para prawdopodobnie nigdy nie będzie stacjonowana razem. Najlepsze usługi, jakie można zrobić, to spróbować znaleźć bazę B-1 jak najbliżej bazy F-14 (a jeśli tak, to będzie to co najmniej 1000 mil).

Jeśli osoba wojskowa poślubi osobę w tej samej służbie, szanse na stacjonowanie razem są lepsze. Każda z usług może pochwalić się 85-procentowym wskaźnikiem powodzenia z usługą "Dołącz do małżonka". To brzmi całkiem nieźle, dopóki nie uświadomisz sobie, że w każdej służbie jest 15 na 100 par wojskowych, które nie stacjonują razem.

Kiedy ktoś poślubia kogoś w innej służbie, staje się bardziej skomplikowany, a wskaźnik sukcesu "Dołącz do współmałżonka" dramatycznie spada do około 50 procent.

P: Czy istnieje jakaś ogólna rada dla militarnych par poślubnych?

Odp .: Wykorzystaj jak najlepiej swój czas. Wydaj jak najwięcej z podróży; uratuj dalekie podróże, kiedy możesz zaoszczędzić dni. Ponadto, jeśli możesz sobie pozwolić, spędź jedną noc w świetnym hotelu, a nie w przeciętnym hotelu. I niech świat (a przynajmniej recepcjonista) wie, że jesteś w podróży poślubnej. To prawda, że ​​cały świat kocha kochanka, a ty nigdy nie wiesz, jakie upominki lub ulepszenia mogą przyjść do ciebie jako prezenty. Zmierz swój czas na zejście, aby zbiegło się z Twoim ślubem i skorzystaj z 30 dni urlopu dozwolonego przez wojsko.

P: Co z parami, które mają trochę więcej czasu?

Odp .: Niezależnie od tego, czy w podróż poślubną członkowie wojskowości mogą podróżować "za darmo" w samolotach wojskowych do miejsc na całym świecie. Jeśli dostępny jest czas urlopu, czynnik Space-A może nie być opłacalny. Aby podróżować w kosmos-A, członek wojska musi już być na urlopie. Czasami może minąć kilka dni, zanim samolot będzie miał wolne miejsce. Ponadto, chce się upewnić, że ma odpowiednie środki na zakup biletu powrotnego, w przypadku, gdy pasażer nie może znaleźć lotu w przestrzeni kosmicznej A wracającego do bazy wyjściowej.

P: Czy są jakieś oferty na miesiąc miodowy, o których militarne pary powinny wiedzieć?

Odp .: Tak. Sprawdź klub sił zbrojnych. Program ten umożliwia członkom wojskowym wynajęcie luksusowych apartamentów na całym świecie za 249 USD tygodniowo. Ponadto wiele hoteli i kurortów oferuje zniżki wojskowe; zawsze warto zapytać.

P: Co, jeśli mamy mało gotówki?

Odp .: Para militarna mogłaby zostać w kasie na dowolnej bazie wojskowej , za około 16 USD do 20 USD za noc - jeśli nie masz nic przeciwko spędzeniu miesiąca miodowego w bazie wojskowej.

Rozważny wniosek

Zastanów się nad tradycją dawania prezentu nocnego dla swojego nowego małżonka. Nie musi być duży ani kosztowny (możesz nawet zrobić to samemu), tylko jakiś przedmiot, który może służyć jako sentymentalna przypowieść pierwszej nocy jako małżeństwo. Następnie, jeśli otrzymasz zlecenia, a ty zostaniesz rozdzielony na jakiś czas, będziesz miał coś wspaniałego do trzymania się, dopóki nie zjednoczymy się ponownie.