Zagrożenie niegrzecznego listu rezygnacji

Morten Olsen

Epickie niegrzeczne listy rezygnacji i filmy obfitują w Internecie. Pamiętaj "Joey Quits" z 5 milionami wyświetleń w YouTube? Stało się to wirusowe i 38 000 osób dało Joey'owi DeFrancesco kciuki za rezygnację z pracy w Renaissance Hotel, wręczając menadżerowi list z rezygnacją, podczas gdy marszowa grupa świętowała tę okazję.

Niesławne niegrzeczne listy rezygnacyjne

Zagrożenia niegrzecznego listu rezygnacji

Pamiętaj, że wszystko, co publikujesz lub publikujesz online, może wrócić do gry w przyszłości i może wpłynąć na twoje przyszłe perspektywy. W końcu, co szef chce zatrudnić kogoś, kto może zrobić z niego śmiech przez całą wieczność? W 2010 r. Dziesięć procent pracowników skarżyło się na swojego szefa w Internecie - ile z nich nadal jest zatrudnionych?

Oczywiście, masz wolność słowa, aby wyrazić siebie, ale firmy mają również proces sądowy SLAPP - "strategiczne pozwy przeciwko publicznemu udziałowi", które ma na celu zamknięcie ich krytyków. Choć ma niewielkie szanse w sądzie, ma na celu zastraszyć cię i sprowokować kosztowną bitwę prawną. Na dłuższą metę Twoja niegrzeczna rezygnacja prawdopodobnie nie jest warta osobistych, zawodowych i potencjalnych kosztów finansowych.

Niegrzeczny list rezygnacyjny

Oto przykład niegrzecznego listu rezygnacji - takiego, który prawdopodobnie nie powinien być wysyłany.

Drogi panie Walker,

Piszę, aby natychmiast poinformować o mojej rezygnacji ze skutkiem natychmiastowym. Trzy miesiące, w których pracowałem dla ciebie, były ogromną stratą mojego czasu i nie widzę powodu, aby kontynuować.

Twoja firma jest najgorszą firmą programistyczną, jaką kiedykolwiek widziałem, i to jest absolutnie niesamowite, że nadal się trzyma.

Wyślij moją ostatnią wypłatę na mój adres domowy.

Twoje zdrowie,

Suzette Blanchard

Uwaga: Ta próbka ma charakter wyłącznie orientacyjny. Listy i inną korespondencję należy edytować pod kątem osobistej sytuacji.