Jak uwzględnić dane kontaktowe w CV

AndreyPopov / iStock

Podczas pisania CV ważne jest, aby podać wszystkie informacje kontaktowe u góry CV. Dzięki temu pracodawcy mogą łatwo zobaczyć, jak mogą do Ciebie dotrzeć.

Bez szczegółowych informacji kontaktowych lub z nieprawidłowymi danymi kontaktowymi pracodawcy nie będą w stanie nawiązać z Tobą kontaktu. Chcesz, aby pracodawca lub menedżer ds. Rekrutacji skontaktował się z Tobą tak łatwo, jak to tylko możliwe.

Przeczytaj poniżej, aby dowiedzieć się, co dodać do sekcji kontaktowej i gdzie umieścić sekcję kontaktów. Zobacz także przykładową sekcję kontaktową do wznowienia.

Co uwzględnić w sekcji Informacje kontaktowe

Co należy uwzględnić: podaj swoje pełne imię i nazwisko, adres, miasto, województwo i kod pocztowy. Podaj również swój numer telefonu i adres e-mail. Jeśli masz stronę LinkedIn lub osobistą , dołącz te adresy URL również w sekcji kontaktowej.

Imię: Jeśli używasz imienia innego niż imię, możesz użyć tego w swoim CV. Niezależnie od tego, jakie imię wybierzesz, zachowaj spójność. Powinna to być nazwa wszystkich dokumentów dotyczących podania o pracę, w tym wszelkie listy przewodnie, wizytówki, profesjonalne strony internetowe itp. Możesz również użyć swojego pełnego imienia i nazwiska, ale umieść w nawiasie pseudonim, który wolisz. Na przykład twoje imię w twoim CV może brzmieć: James (Jim) Santinello.

Adres korespondencyjny: użyj stałego adresu do korespondencji w swoim CV .

Jeśli jesteś studentem, możesz podać zarówno adres zamieszkania, jak i adres szkoły. Pamiętaj o podaniu ważnych informacji na swój adres, takich jak numer mieszkania. Jeśli martwisz się o prywatność , zastanów się nad wpisaniem tylko miasta i województwa. Na przykład twój adres może brzmieć: Tampa na Florydzie.

Istnieją również inne okoliczności, w których warto rozważyć niewpisanie swojego fizycznego adresu domowego .

Adres e-mail: użyj osobistego adresu e-mail , a nie służbowego adresu e-mail. Nie chcesz mieszać aktualnych e-maili z ofertami pracy z e-mailami wyszukiwania pracy. Jeśli nie masz osobistego konta e-mail, zarejestruj się, aby otrzymać bezpłatne konto e-mail do wyszukiwania ofert pracy. Upewnij się jednak, że Twój osobisty adres jest profesjonalny. Użyj swojego imienia i nazwiska w adresie. Unikaj nieprofesjonalnych adresów e-mail, takich jak PartyTime@email.com. Sprawdzaj często konto e-mail, aby móc odpowiedzieć na zapytania pracodawców w odpowiednim czasie.

Numer telefonu: Bardzo ważne jest, aby mieć pocztę głosową w telefonie, aby menedżerowie ds. Rekrutacji mogli zostawić wiadomość, gdy nie jesteś dostępny. Nie chcesz przegapić żadnych ważnych połączeń. Upewnij się, że twoja wiadomość głosowa brzmi profesjonalnie; upewnij się, że zawiera ono Twoje imię i nazwisko, aby pracodawca wiedział, że nazwała odpowiednią osobę.

Jeśli masz telefon, na którym możesz pisać tekst, możesz zanotować (zaakceptowane teksty) obok numeru, aby rekruterzy mogli z tobą łatwo się skontaktować.

Jak sformatować sekcję informacji kontaktowych

Umieść swoje dane kontaktowe na górze swojego CV; to powinna być pierwsza rzecz, którą widzi pracodawca.

Twoje imię powinno znajdować się na samym szczycie i powinno się wyróżniać. Możesz nadać swojemu imieniu nieco większą czcionkę niż reszta twojego CV, albo pogrubić twoje imię, albo jedno i drugie.

Możesz wyśrodkować informacje kontaktowe na stronie lub wyrównać do lewej strony.

Pozostaw spację lub linię poziomą między końcem informacji kontaktowych a kolejną częścią CV.

Wznów przykład kontaktu

Imię Nazwisko
Twój adres
Twoje miasto, województwo, kod pocztowy
Twój numer telefonu
Twój adres email
Adres URL LinkedIn lub osobistej witryny internetowej (jeśli taki posiadasz)

Przejrzyj przykład sformatowanej sekcji kontaktowej wznowienia .

Edytuj, edytuj, edytuj

Pamiętaj, aby sprawdzić swoje informacje kontaktowe, wraz z resztą informacji na temat CV.

Pismo w numerze telefonu lub adresie e-mail jest częstsze niż mogłoby się wydawać. Może to uniemożliwić ci skontaktowanie się w sprawie rozmowy kwalifikacyjnej.

Wznów porady dotyczące pisania
Więcej porad i porad, jak napisać idealne CV, a także wznowić porady dotyczące aplikacji online pracy, wznowić formatowanie, style CV, wybierając pisarz CV i wskazówki do pisania życiorysów, które zabezpieczyć wywiad.

Wznów przykłady
Zanim rozpoczniesz pracę nad swoim CV, przejrzyj bezpłatne próbki CV, które pasują do różnych sytuacji związanych z zatrudnieniem. Te wznawiane przykłady i szablony zapewniają osobom poszukującym pracy przykłady formatów CV, które będą działać dla prawie każdego poszukującego pracy.

Sugerowane czytanie: 10 najlepszych porad dotyczących pisania CV Jak stworzyć profesjonalne CV