15 najlepszych wskazówek dotyczących pisania świetnego CV

Czy potrzebujesz pomocy w pisaniu lub aktualizowaniu swojego CV? Może to być trudne, ponieważ Twoje CV zostanie sprawdzone zarówno przez oprogramowanie, jak i przez menedżerów zatrudniania. Musisz napisać świetne CV, aby wybrać swoją aplikację na rozmowę kwalifikacyjną.

Zapoznaj się z najważniejszymi poradami dotyczącymi resume, aby wybrać format CV, wybrać najlepszą czcionkę do CV, spersonalizować i dostosować, poprawić brzmienie opisów zadań, dodać liczby, aby zaprezentować swoje osiągnięcia, za pomocą słów kluczowych resume, wyjaśniając luki w zatrudnieniu i więcej wskazówek dotyczących pisania wywiady z wygranymi.

 • 01 Dodaj liczby, aby policzyć swoje osiągnięcia

  Prawa autorskie ragsac / iStock

  Dodawanie numerów do CV jest świetnym sposobem, aby pokazać pracodawcom, co osiągnąłeś w pracy. Nie wszystkie twoje osiągnięcia będą wymierne, ale wiele z nich może być. Zapoznaj się z tymi wskazówkami, aby znaleźć swoje osiągnięcia, które można określić ilościowo, wraz z najlepszym językiem do wykorzystania w celu oprawienia tych osiągnięć.

 • 02 Wybierz najlepszy format CV

  Prawa autorskie Pixsooz / iStockphoto.com

  Istnieje kilka podstawowych typów życiorysów używanych do ubiegania się o otwarciu pracy. W zależności od okoliczności osobistych i zawodowych wybierz chronologiczny , funkcjonalny , kombinowany lub ukierunkowany życiorys. Użyj tego, który najlepiej pasuje do Twojego doświadczenia zawodowego, wykształcenia i zestawu umiejętności . Poświęć czas, aby dostosować swoje CV - to warte wysiłku.

 • 03 Wybierz czcionkę podstawową

  Copyright settaphan / iStock

  Podczas pisania CV ważne jest, aby użyć podstawowej czcionki, która jest łatwa do odczytania, zarówno dla menedżerów rekrutujących, jak i dla systemów zarządzania aplikacjami. Istnieje kilka prostych czcionek, które sprawią, że twoje CV stanie się jasne i łatwe do odczytania.

 • 04 Zrób to, aby uzyskać swoje CV Zauważone przez pracodawców

  Oto 21 szybkich i łatwych do zrobienia wskazówek, które pozwolą Ci sięgnąć do CV po firmach monitorujących, które wykorzystują i zauważają rekruterzy. Kilka prostych poprawek może zrobić dużą różnicę.
 • 05 Uwzględnij wszystkie (lub większość) swoich danych kontaktowych

  Prawa autorskie istockphoto.com / AndreyPopov

  Ważne jest, aby uwzględnić wszystkie informacje kontaktowe w swoim CV, aby pracodawcy mogli z łatwością skontaktować się z Tobą. W większości przypadków podaj imię i nazwisko, adres, miasto, województwo i kod pocztowy, numer telefonu i adres e-mail. Jeśli posiadasz profil na LinkedIn lub profesjonalną stronę internetową lub blog, dołącz te linki również. Są sytuacje, w których możesz chcieć nie chcieć dodawać całego adresu do korespondencji, oto jak sobie z nim poradzić, gdy nie chcesz ujawniać, gdzie mieszkasz .

 • 06 Dodaj profil do swojego CV

  Prawa autorskie i_frontier / iStockPhoto.com

  Jeśli dodasz cel do swojego CV, ważne jest, aby dostosować go do pracy, o którą się ubiegasz. Im jesteś bardziej konkretny, tym większa szansa, że ​​zostaniesz uznany za osobę, która cię interesuje, lub zamiast tego rozważysz skorzystanie z profilu lub streszczenia CV z nagłówkiem lub bez niego.

 • 07 Uwzględnij Wznów słowa kluczowe i umiejętności

  Prawa autorskie Warchi / iStockPhoto.com

  Twoje CV powinno zawierać te same słowa kluczowe, które pojawiają się w opisach stanowisk. W ten sposób zwiększysz swoje szanse na wznowienie dopasowywania dostępnych pozycji - i ciebie wybranego na rozmowę kwalifikacyjną. Uwzględnij również słowa kluczowe w liście przewodnim, ponieważ będą one również wyświetlane.

 • 08 Dołącz te słowa do CV

  stefanamer / iStock

  Jest kilka słów, które mogą poprawić twoje CV, a są inne, które nie należą do niego. Sprawdź, które słowa dodać, a które pominąć, gdy chcesz zaimponować menedżerowi ds. Zatrudnienia.

 • 09 Jazz Up Your Job Resume Opisy

  Te łatwe do wdrożenia wskazówki i triki pomogą Ci sprawić, że opisy zadań do wznowienia pracy będą naprawdę imponujące i przyciągną uwagę menedżera ds. Rekrutacji.
 • 10 Najpierw umieść najważniejsze i istotne osiągnięcia

  Ważne jest, by nadać priorytet treściom CV, tak aby najważniejsze i najbardziej odpowiednie wydarzenia zostały wymienione jako pierwsze, a kluczowe osiągnięcia zostały podane na górze każdej pozycji.
 • 11 Napisz niestandardowe CV dla każdej pracy

  Potrzeba więcej czasu, aby napisać niestandardowe CV, które pasuje do twoich kwalifikacji do ogłoszenia o pracy pracodawcy, ale jest warte wysiłku, szczególnie gdy starasz się o pracę, która idealnie pasuje do twoich kwalifikacji i doświadczenia.
 • 12 Przejrzyj przykłady CV

  Prawa autorskie AndreyPopov / iStockPhoto

  Zanim zaczniesz pracę nad pisaniem lub aktualizowaniem swojego CV, przejrzyj przykłady, które pasują do różnych sytuacji związanych z zatrudnieniem. Następnie wybierz styl i format, który najlepiej podkreśli twoje mocne strony i osiągnięcia.

 • 13 Użyj szablonu CV

  Copright AndreyPopov / iStock

  Użyj szablonu wznowienia jako punktu wyjścia do tworzenia własnego CV. Dodaj swoje dane do szablonu CV, a następnie dostosuj i zmodyfikuj, aby spersonalizować swoje CV, aby podkreślić swoje umiejętności i umiejętności.

 • 14 Prześlij swoje CV bez błędu

  Prawa autorskie Scanrail / iStock

  Gdy wysyłasz e-mail z CV, ważne jest, aby postępować zgodnie z instrukcjami pracodawcy, jak przesłać list motywacyjny i wznowić. Pracodawca może chcieć, aby twoje CV było dołączone do wiadomości e-mail i wysłane w określonym formacie, zazwyczaj jako dokument Word lub PDF.

 • 15 Wyślij swoje CV jako załącznik

  Rawpixel / iStock

  Gdy aplikujesz o pracę za pośrednictwem poczty elektronicznej, być może będziesz musiał wysłać swoje CV i list motywacyjny jako załącznik. Ważne jest, aby wysłać list motywacyjny i poprawnie wznowić załączniki, aby uwzględnić wszystkie informacje, których potrzebujesz, aby Twoja wiadomość e-mail została przeczytana, oraz aby powiadomić odbiorcę, w jaki sposób mogą się z Tobą skontaktować, aby umówić się na rozmowę kwalifikacyjną.

  Oto jak wysłać swoje CV i list motywacyjny jako załącznik.

 • 16 Więcej porad dotyczących resuscytacji

  Wznów porady i porady dotyczące pisania doskonałych CV, a także wznów porady dotyczące internetowych aplikacji pracy, wyboru pisarza CV i wskazówki dotyczące pisania CV i formatowania CV, które będą mierzyć i zabezpieczyć wywiad.