Jak zawrzeć zmianę nazwy w CV

Hidesy / iStock

Co powinieneś zrobić ze swoim CV po zmianie nazwiska? Ludzie zmieniają swoje imiona z różnych powodów, od przyziemnych (małżeństwo lub rozwód) po niedożywienie.

Niezależnie od tego, dlaczego zmieniłeś swój, zmiana nazwy w połowie kariery wiąże się z całym szeregiem komplikacji, które wykraczają poza aktualizację licencji kierowcy i kart kredytowych. Na przykład musisz dowiedzieć się, co zrobić z CV.

Obecnie to nie jest rzadki problem.

Harvard Business Review donosi, że tylko 8% narzeczonych w 2011 r. Zachowało nazwy swoich urodzeń, w przeciwieństwie do 23% w latach 90., a 6% tych, którzy zmienili swoje nazwiska albo dzielili, albo stworzyli nowe ze swoim partnerem.

Trudniej jest znaleźć statystyki dotyczące odsetka mężczyzn, którzy przyjmują imię partnera. Jednak zmiany nazwy na ogół zyskały popularność w ostatnich latach z każdego powodu pod słońcem, w tym naśladowania ulubionych gwiazd muzyki pop lub po prostu odrzuceniu monikera, który nigdy nie pasuje.

Niezależnie od tego, dlaczego zmieniłeś imię i nazwisko, musisz dowiedzieć się, jak sobie z tym poradzić w swoim CV.

Czy musisz uwzględnić obie nazwy w swoim CV?

Czemu po prostu nie wrzucić swojego nowego nazwiska do CV i nie pójść na swój wesoły sposób? Po pierwsze, osobisty branding jest ważny w dzisiejszych czasach i nawet jeśli zdecydowałeś się ulepszyć swoje nazwisko, zmieniając swoje prawne imię, chcesz, aby twoje osiągnięcia podążały za tobą.

Poza tym ważne jest, aby twoje CV pasowało do historii zatrudnienia, tak aby menedżerowie zatrudnieni i osoby, które przeprowadzają sprawdzenie przeszłości, mogą łatwo śledzić cię z punktu A do punktu B i wiedzieć, że jesteś tym, za kogo się podajesz.

Jak więc wymienić listę zmian w swoim CV? Oto kilka opcji, które działają na życiorysy, listy motywacyjne i podania o pracę, a także przykład CV zawierającego zarówno bieżącą, jak i poprzednią nazwę.

Opcje wymieniania zmiany nazwy w CV

Kiedy twoje imię się zmieniło, z powodu małżeństwa, rozwodu lub z innego powodu, istnieje kilka opcji włączenia zmiany w twoim CV .

Możesz podać oba nazwiska w swoim CV. Albo umieść swoje poprzednie nazwisko w nawiasach lub wymień oba imiona, z poprzednim imieniem w mniejszej czcionce:

Nancy (Smith) Simmonds
First (Maiden) Last

lub

Nancy Simmonds
dawniej Nancy Smith

Wznów przykład przy zmianie nazwy

W poniższym przykładzie CV osoba poszukująca pracy umieściła swoje poprzednie nazwisko w nawiasie.

Katherine (Smith) Milano
6 Pinell Street, Arlington, VA 12333
555.555.5555 (strona główna)
566,555.2222 (komórka)
kmmilano@gmail.com

Doświadczenie

Zastępca Kierownika, Specjalistyczny Butik Panoramiczny
20XX - Present

Sales Associate, Bloomingdale's
20XX - 20XX

Assistant Manager, General's Corner
20XX-20XX

Edukacja

Ramapo College, Arlington, Wirginia, 20XX
Major: angielski
Drobne: Biznes

Kilka słów ostrożności

Konsekwencja jest kluczowa przy przedstawianiu jakichkolwiek materiałów do podania o pracę, co jest jednym z powodów, dla których tak wielu ekspertów poszukujących pracy zaleca zabezpieczenie adresu e-mail w Twoim imieniu. (Drugim, oczywiście, jest to, że "kreatywne" adresy e-mail często wydają się mniej profesjonalne.)

Nierzadko zdarza się, że zamężne kobiety mają wiele różnych imion, w zależności od sytuacji i okoliczności.

Weźmy, na przykład, żonaty pisarz z linijką, legalnym imieniem i nazwiskiem urodzenia.

Chociaż powinna być przygotowana na dostarczenie listy wszystkich trzech wariantów swojemu przyszłemu pracodawcy, aby pomóc w zweryfikowaniu jej tożsamości i pochodzenia, jej materiały aplikacyjne powinny odzwierciedlać jedno, spójne imię - aby iść z jednym, spójnym przesłaniem, które ma nadzieję przekazać jako część jej osobistej strategii brandingu.

Celem jest wyrażenie jak największej liczby słów, kim jesteś i co osiągnąłeś, bez konieczności szukania informacji przez menedżera ds. Zatrudnienia. W przeciwnym razie ryzykujesz wyglądać tak, jakbyś zmienił swoje imię, aby ukryć się przed wierzycielami lub prawem, zamiast ożenić się lub zrzucić znienawidzone nazwisko, a nawet po prostu przyjmując wybrane imię, które brzmi bardziej jak osoba, którą sam czujesz być.

Wymień obie nazwy w swoim liście motywacyjnym

Za pomocą listu motywacyjnego możesz użyć swojej aktualnej nazwy lub wpisać swoje poprzednie nazwisko w nawiasach, tak jak w CV:

Nancy (Smith) Simmonds
First (Maiden) Last

Jak wyświetlić swoje imię i nazwisko w aplikacjach o pracę

Możesz zrobić to samo w aplikacjach o pracę. Ważna jest spójność, więc używaj swojego aktualnego oficjalnego nazwiska we wszystkich dokumentach aplikacyjnych i wynajmuj dokumenty.

Wspomnij o tym pracodawcy

Nie martw się o pracodawcę, który ma trudności z sprawdzeniem twoich referencji lub historii pracy z powodu zmiany nazwy. Możesz poinformować potencjalnego pracodawcę, że w twoim poprzednim nazwisku istnieją zapisy dotyczące zatrudnienia.

Sugerowane czytanie: Wznów Przykłady | 10 najlepszych porad dotyczących pisania CV Jak utworzyć profesjonalną nazwę CV Zmień przykład adresu e-mail - żonaty | Name Change Ogłoszenie Przykład