Jak zarządzać kampanią public relations

Opracowanie solidnej strategii PR dla Twojej kampanii PR

Często może wydawać się przytłaczające, a nawet niemożliwe.

Kampania public relations (PR) może być zniechęcającym przedsięwzięciem do podjęcia. A jeśli jesteś małym przedsiębiorstwem lub nawet osobą fizyczną, możesz nie wiedzieć, od czego zacząć i jak uzyskać projekt od podstaw.

Przy tak wielu różnych ruchomych elementach, mnogości terminów i partnerstw do rozważenia oraz mediów do obsługi, może to być trudne zadanie nawet dla wyszkolonego profesjonalisty.

Jednak, jak każde duże zadanie, znacznie łatwiej jest się podjąć, jeśli podzielisz kampanię na możliwe do zarządzania segmenty. Postępuj zgodnie z tą radą, a Twoja następna kampania PR będzie o wiele łatwiejsza w zarządzaniu.

Napisz komunikat prasowy

Każda skuteczna kampania PR będzie wymagać kilku komunikatów prasowych. Od ciebie zależy wykopanie informacji, które będą istotne dla mediów i zrobienie tego za każdym razem, gdy będziesz miał ważne wiadomości. Stworzysz zbyt dużo "szumu", jeśli przytłoczycie media zbyt dużą ilością aktualizacji, więc starannie je zaplanuj i spraw, aby każdy był warty opublikowania.

Kiedy masz wiadomości o swojej firmie i produktach, napisz informację prasową i rozprowadź ją w odpowiednich mediach. Upewnij się, że wiesz, jak napisać komunikat prasowy, ponieważ istnieje duża różnica między reklamą a public relations .

Stwórz potężny zestaw prasowy

Następnym krokiem jest zestaw prasowy, czasami nazywany zestawem mediów. Jeśli prowadzisz kampanię PR, może to być nieocenione narzędzie, które możesz wykorzystać do promocji swojej firmy.

Od targów po premiery produktów, istnieje wiele dobrych powodów, dla których musisz utworzyć zestaw prasowy. Pamiętaj jednak, że zestawy prasowe powinny być pomysłowe i przyciągać uwagę. Prosta paczka lub koperta nie będzie ścinać musztardy, zwłaszcza przy tak dużej ilości śmieci. Zrób coś wielkiego i odważnego.

Zobacz, co robią twoi konkurenci i zrób coś innego. To zależy od Ciebie, aby uzyskać informacje w sposób intrygujący i wymagający bycia mówionym.

Publikuj ogłoszenia na swoim blogu

Powinieneś mieć bloga, czy to korporacyjnego, pracownika, czy osobistego. Teraz jest czas, aby z tego skorzystać.
Dzięki temu, że Twój blog jest stałym elementem kampanii public relations, konsekwentnie wystawiasz swoich klientów i dziennikarzy na najnowsze informacje o Twojej firmie. Zrób to w nieformalny, ale profesjonalny sposób i nie będzie to wyglądało na wiele rozmów handlowych.

Pracuj w partnerstwie z mediami

Niektórzy uważają, że media są narzędziem do wykorzystania w ogłoszeniach. Nie popełnij błędu, media nie są zobowiązane do udzielania ci jakiegokolwiek pokrycia. Jeśli to powolny dzień wiadomości, możesz mieć szczęście. W przeciwnym razie musisz zrobić coś wartego opublikowania.

Pamiętaj, że PR daje Ci możliwość uzyskania bezpłatnej reklamy. Wiedząc, jak pracować z mediami, możesz odejść jak profesjonalista, nawet jeśli jest to Twoje pierwsze wydarzenie medialne. Więc wyciągnij rękę. Bądź gościnny i przyjazny, nie nachalny i wymagający. Rozwijaj długotrwałą relację z mediami, abyś mógł zacząć rozwijać kontakty również w branży.

Robiąc to w ten sposób, utworzysz partnerstwo, które może pomóc ci uzyskać zasięg w przyszłości.

Organizuj wydarzenia medialne

PR to więcej niż zwykłe obrzucanie mediów komunikatami prasowymi. W rzeczywistości może to mieć odwrotny skutek. Ale organizowanie wydarzeń medialnych może być znakomitym sposobem na uzyskanie dostępu do wielu mediów, a także dać Ci swobodę działania.

Musisz być kreatywny, gdy wymyślasz pomysły. To, że masz konferencję prasową, nie oznacza, że ​​media się pojawią.

Przełomowa ceremonia z miejscową celebrytą lub innymi wybitnymi postaciami, które przemawiają do tłumu, zwiększają twoje szanse na rozgłos wokół tego samego wydarzenia z tylko tobą i niektórymi pracownikami wbijającymi łopaty w ziemię. Jak możesz zrobić coś, co jest dla ciebie nowością, stać się nowiną dla wszystkich? Zadaj sobie pytanie "czy dbałbym o tę historię?" Jeśli nie, jak możesz uczynić ją bardziej interesującą lub, co ważniejsze, bardziej odpowiednią?

Jeśli pracujesz z organizacją charytatywną dla dzieci, aby zebrać pieniądze, media będą częściej pojawiać się, jeśli organizujesz imprezę rozrywkową, taką jak jazda na nartach w lecie dla dzieci, którym pomaga organizacja charytatywna, a nie tylko wypełnienie czeku przekazać dyrektorowi organizacji charytatywnej.

Naucz się zarządzania kryzysowego

Prawo Murphy'ego stwierdza, że ​​"co może pójść źle, pójdzie źle". Jeśli nie jesteś przygotowany na radzenie sobie z upadkami, twoje upy zostaną pogrzebane.

Możliwe, że będziesz musiał radzić sobie z wycofywaniem produktów, procesami sądowymi, a nawet śmiercią pracowników podczas wykonywania pracy. Liczne możliwości tego, co może pójść źle, są czymś, na co trzeba się przygotować, zanim się to stanie. Nie możesz przewidzieć wszystkiego, co może się wydarzyć, ale możesz nauczyć się skutecznego zarządzania kryzysowego, aby przygotować Cię na przyszłość.

Ale jeśli jesteś gotowy, aby rzucić, możesz szybko ugasić te pożary lub nawet zamienić negatyw w pozytyw. Bądź sprytny, myśl z wyprzedzeniem i przygotuj się do przekształcenia kampanii PR w historię sukcesu.