Jak pisać reklamy Komunikaty prasowe dla mediów

Dobra wiadomość prasowa może otworzyć drzwi

Getty Images

Informacje prasowe są niezbędnym narzędziem do przekazywania informacji na temat własnej firmy lub klienta. A dobrą wiadomością jest to, że nie musisz być PR-owcem, aby go napisać. Kiedy zarządzasz własną kampanią public relations , pisanie komunikatów prasowych powinno szybko stać się dla ciebie bardzo naturalne. Jeśli masz informacje o swoim produkcie, usłudze lub firmie, możesz poczuć moc informacji prasowych.

I co najlepsze? Jest wolne! Najpierw jednak spójrzmy na komunikat prasowy.

Więc, co to jest informacja prasowa?

To proste. Informacja prasowa to dokument składający się z dwóch stron, służący do zwrócenia uwagi na firmę i jej produkty / usługi. Są napisane w bardzo formuły i nie bez powodu. Setki, jeśli nie tysiące tych informacji prasowych, pojawiają się na scenie każdego dnia. Gdyby wszystkie miały różne formaty, byłby to koszmar dla prasy.

Dzięki prostemu odczytaniu, prostemu formatowaniu i spodziewanym miejscu dat, godzin, nagłówków itd. Znacznie ułatwiasz pracę dziennikarza. A kiedy ułatwisz im życie, łatwiej uzyskasz informacje w gazetach, czasopismach, na stronie internetowej lub w wiadomościach.

Z tych powodów konieczne jest zapoznanie się z podstawowymi zasadami pisania informacji prasowej przed rozpoczęciem przesyłania swoich wydawnictw do mediów.

W przeciwnym razie zaczniesz zyskiwać reputację amatora, a twoje informacje prasowe będą ignorowane.

Wysyłanie komunikatów prasowych - Podstawy

Kiedy będziesz gotowy do bezpłatnego oglądania w mediach, będziesz wysyłać informacje prasowe do redaktorów i stacji telewizyjnych. To nie jest gwarancja, że ​​otrzymasz darmową reklamę.

Istnieje wiele różnic między reklamą a public relations, a w PR media nie są zobowiązane do omówienia twojej historii. Wysyłasz swoje komunikaty prasowe, mając nadzieję, że dostaną je do swojego czasopisma, gazety lub lokalnych wiadomości.

Ale musisz być cierpliwy. Niektóre publikacje mogą trwać kilka miesięcy, aby opublikować komunikat prasowy. A są jeszcze inne publikacje, które wydrukują twoje wydanie za kilka dni. Wszystko zależy od aktualności i harmonogramu.

A stacje telewizyjne to zupełnie inna historia. Jeśli próbujesz uzyskać czas antenowy na wydarzenie, wyślij informację prasową do lokalnych stacji telewizyjnych co najmniej dwa dni wcześniej. Ponieważ wiadomości zmieniają się z dnia na dzień, awaria samochodu może uniemożliwić stacjom pokrycie wydarzenia. Ale twoje szanse są jeszcze niższe, jeśli otrzymają informację prasową tego samego dnia.

Informacja prasowa musi być warta opublikowania

Informacje prasowe są również znane jako informacje prasowe. Powrót do podstaw, oznacza to tylko: wiadomości. Jeśli sprzedajesz tę samą poduszkę grzewczą przez 20 lat i nic się nie zmieniło, nie ma powodu, aby pisać informacje prasowe. Redaktorzy będą niszczyć nos, a następnie wyrównać dolną krawędź kosza.

Powiedz, że Twoja poduszka grzewcza ma teraz wbudowany automatyczny zegar dla wygody.

Oto twoje wieści! Istnieje kilka rodzajów informacji prasowych, które możesz napisać. Zacząć biznes. Po dołączeniu nowych pracowników do Twojego zespołu. Twoja firma wygrywa nagrody. Pracujesz z organizacją charytatywną. Albo coś nowego lub innego na temat Twojej firmy i jej linii produktów stanowi wartą odnotowania informację prasową.

Jest jednak pewna sztuczka w pisaniu komunikatów prasowych. Twoja wiadomość musi być warta opublikowania, nie brzmiąc jak rażąca reklama. Wersja jest napisana w bezstronnym formacie, więc czytelnik ufa, że ​​informacje są dokładne.

Istnieje jednak wyraźne rozróżnienie między reklamą a public relations. Ale jeśli są napisane poprawnie, informacje prasowe mogą być jeszcze bardziej skuteczne niż reklama.