6 Telltale Signs of Work-at-Home Job Scam

 • 01 Naucz się oznaki oszustwa związanego z pracą

  Pierwszą zasadą w wykrywaniu oszustwa typu "praca w domu" jest stare przysłowie: jeśli wydaje się zbyt piękne, aby było prawdziwe, prawdopodobnie tak jest. Możliwość pracy w domu, bez względu na to, czy trafi ona przez e-mail, stronę internetową, drukowaną publikację, telewizję, pocztę, czy nawet przyjaciela, może być oszustwem typu praca w domu.

  Zachowaj ostrożność i unikaj oszustw związanych z pracą w domu, wykonując dokładne badania przed wysłaniem pieniędzy. W rzeczywistości zwracaj uwagę na wszystko , co wymaga zapłaty.

  Prawdziwa praca u pracodawców domowych opłaca się, a nie na odwrót.

  Używaj zdrowego rozsądku i naucz się sztuczek, które wykorzystują artyści używający oszustwa w domu. Zwykle wszystko, co reklamuje się jako "legalna" praca domowa, to nic innego. Sprawdź tę listę typowych prac domowych oszustw.

 • 02 Nieużywalne dane kontaktowe

  Przewiń w dół strony. Lub zeskanuj listę "O nas" lub "Skontaktuj się z nami".

  Większość legalnych firm ma linki do prawdziwych informacji kontaktowych, a czasem ich adres fizyczny i numer telefonu na dole. W przypadku oszustwa w domu często jedynym kontaktem jest formularz e-mail lub adres e-mail. Nie ma sposobu, aby dowiedzieć się, kto, jeśli ktokolwiek, otrzyma te e-maile, ale teraz mają twój adres.

  Jeśli istnieje adres e-mail, jaki to rodzaj? Jeśli jest to Gmail, Yahoo, Hotmail lub inne darmowe konta e-mail, bądź ostrożny. Prawomocne firmy zwykle mają własną domenę. Chociaż posiadanie domeny nie jest z pewnością gwarancją legalności.

 • 03 Znalezione w Linki sponsorowane lub Reklamy Google

  Getty / MarsBars

  Praca w miejscu pracy promowana za pośrednictwem płatnych reklam online rzadko jest uzasadniona. Te linki oznaczone jako "Linki sponsorowane" lub "Wyniki sponsorowane" można znaleźć w wynikach wyszukiwarki Google, Yahoo, Ask.com, Bing i innych.

  Zwróć też uwagę na reklamy Google w witrynach, które są zgodne z prawem, np. Ten. Reklamy te są umieszczane na stronach na podstawie słów kluczowych znalezionych w tekście. Ponieważ piszę o "miejscach pracy w domu", reklamy kierowane na te słowa kluczowe są prawdopodobnie umieszczane na stronie w sekcji oznaczonej "Linki sponsorowane". Nie mam jednak kontroli nad tymi reklamami.

  Uprawnieni pracodawcy poszukujący potencjalnych pracowników zazwyczaj mają bardziej ukierunkowane podejście niż płacenie za reklamę, która dociera do tysięcy osób, które po prostu przeszły wyszukiwanie w Internecie. Ale oszustwa muszą rzucać szeroką sieć, aby znaleźć ofiarę.

 • 04 Brak szczegółów

  Peter Dazeley / Getty

  Jeśli głównym punktem strony internetowej lub reklamy jest możliwość telepracy lub pracy w domu, ale nie jest jasne, co dokładnie robisz, podejrzanie. Uzasadnione telepracy z ofertami pracy zazwyczaj najpierw reklamują linię pracy, a następnie wspominają, że możliwa jest telepraca.

  Przeczytaj wszystko uważnie. Jeśli wydaje się niejasne, co dokładnie otrzymasz lub czego oczekuje się od ciebie, prawdopodobnie nie jest to przypadek. Poszukaj gwiazdek i zrzeczeń, choć często są one dodawane, aby strona wyglądała legalnie. Systemy wypełniania kopert są znane z uznawania pracy za niedopuszczalną i odmawiającą zapłaty. Klauzula o odrzuceniu niedopuszczalnej pracy znajduje się w materiałach informacyjnych, ale definicja tego, co jest niedopuszczalne, nie jest.

 • 05 Wielkie roszczenia, brak dowodów

  Getty / Günay Mutlu

  Niektóre witryny będą wymieniać wzmianki w dobrze znanych publikacjach, takich jak USA Today czy The New York Times , ale wtedy nie zawierają linków. Zastanawiasz się, dlaczego odmawiają przedstawienia dowodu. Jeśli nie podasz linku, zakładam, że kłamie lub zasięg jest niekorzystny. Czasami mówią, że znane firmy, takie jak Coca-Cola, korzystają z ich usług. Ich nadzieja jest taka, że ​​po prostu kojarzą się z zaufaną marką, będą bardziej godne zaufania.

 • 06 Emotional Sales Pitches

  To jest naprawdę miejsce, w którym musisz użyć własnego zdrowego rozsądku. Kiedy strony internetowe używają emocjonalnego skoku sprzedaży (często z lektorem na stronie internetowej), mówiąc "zasługujesz na to" lub pokazując bajeczne samochody i domy swoich historii sukcesu, bądź bardzo podejrzliwy.

  Naprawdę, jeśli ich produkt lub szansa jest taka wspaniała, to dlaczego muszą próbować przekonać cię do takiego nieistotnego zarzutu? To, co chcesz usłyszeć, to szczegóły na temat możliwości, które prezentują ... a nie bajki od szmacianek do bogactw.

 • 07 Taktyka wysokiego ciśnienia

  Getty

  "Następne 23 osoby, które klikną ..." lub "Darmowe tylko dziś!" Po co ten pośpiech? Liczą na to, że podejmiesz szybką decyzję o rozwikłać swoje pieniądze. Zmierzone spojrzenie na ich witrynę może ujawnić podejrzane informacje.

  A jeśli zostaniesz oszukany, nie siadaj i nie rób tego. Dowiedz się, jak zgłosić oszustwo. Również te witryny mogą pomóc.

  • Biuro lepszego Biznesu
  • Federalna Komisja Handlu