File Clerk - Opis stanowiska i profil kariery

Obowiązki

Kancelarie prawne, duże i małe, wyznaczają szafy, szuflady, pokoje i / lub magazyny, w których przechowywane są akta sprawy i dowody. Urzędnicy ds. Plików są odpowiedzialni za utrzymywanie tych przestrzeni.

Urzędnicy plików opracowują i utrzymują zorganizowane systemy plików; tworzyć, przetwarzać i utrzymywać rekordy plików; archiwizowanie i pobieranie dokumentów dla prawników i osób towarzyszących; i przygotować zapisy do przechowywania poza siedzibą. Urzędnicy plików mogą również prowadzić dzienniki plików, które śledzą lokalizację plików w firmie i usuwają pliki zgodnie z ustalonymi harmonogramami przechowywania dokumentów.

Edukacja / szkolenie

Konieczny jest dyplom ukończenia szkoły średniej lub równoważny. Większość szkoleń odbywa się w pracy.

Umiejętności

Praca jako archiwistka plików wymaga silnych umiejętności organizacyjnych i komunikacyjnych . Dbałość o szczegóły jest również ważna. Urzędnicy ds. Plików mogą być zmuszeni do okazjonalnego podnoszenia ciężkich kartotek i dokumentów.

Zalety

Jako administrator plików uzyskasz wewnętrzne spojrzenie na funkcjonowanie działu księgowego firmy prawniczej . Będziesz miał również okazję spotkać się i współpracować z wieloma poziomami pracowników kancelarii prawnych.