Listy rezygnacji z powodu problemów zdrowotnych

Kiedy musisz wyjść z pracy z powodu problemów zdrowotnych, możesz poinformować swojego pracodawcę o przyczynie złożenia przez Ciebie listu z rezygnacją. Jakie informacje i ile dzielisz, są całkowicie osobiste. Niektórzy pracownicy swobodnie rozmawiają ze swoimi menedżerami o danych osobowych, zwłaszcza jeśli mają przyjazne relacje. Inni zachowują dystans zawodowy i nie chcą ujawniać prywatnych okoliczności w pracy.

Co uwzględnić w liście

Nie jesteś zobowiązany do podania organizacji powodu rezygnacji. Jeśli chcesz zachować poufność swoich problemów zdrowotnych, możesz napisać prostą notatkę z informacją, że wyjeżdżasz i informujesz pracodawcę o swoim ostatnim dniu pracy. Jeśli wolisz podzielić się niektórymi szczegółami, możesz poinformować swojego pracodawcę, że zrezygnujesz z pracy ze względu na swoje zdrowie i dostarczyć tyle informacji, ile ci wygodnie. Powinieneś starać się zezwalać na standardowe dwutygodniowe powiadomienie, gdy tylko jest to możliwe, chociaż możesz nie być w stanie przekazać powiadomienia, jeśli wymaga tego twoja sytuacja.

Pisanie swojego listu rezygnacji

Twój list z rezygnacją może zostać wysłany pocztą e-mail lub listem biznesowym . W wiadomości e-mail temat powinien być jasny i zwięzły: Rezygnacja - Imię Nazwisko. List firmowy rozpocznie się od informacji kontaktowych, a następnie daty i informacji kontaktowych kierownika.

Przykład rezygnacji z listu z powodu problemów zdrowotnych

Twoje imię
Twój adres
Twoje miasto, województwo, kod pocztowy
Twój numer telefonu
Twój email

Data

Nazwa
Tytuł
Organizacja
Adres
Miasto, województwo, kod pocztowy

Szanowny Panie / Pani. Nazwisko:

Bardzo mnie to zasmuca, że ​​wysłałem ci ten list rezygnacyjny. Z końcem tego miesiąca nie będę już pracował tutaj jako nauczyciel wychowania fizycznego.

Ostatnio zauważam pewne zmiany w wielu aspektach mojego życia, zarówno osobiście, jak i profesjonalnie. Byłem zbyt wyczerpany, ciągle odczuwałem ból i czułem, że moja produktywność została zmniejszona o połowę. Poszedłem do lekarza, i ja byłem zdiagnozowany z Fibromyalgia, warunkiem, który obejmuje przewlekły ból i bolesność. Ze względu na wysoki poziom aktywności zgodny z moją pracą, nie jestem już w stanie skutecznie uczyć moich uczniów, i nie chcę, żeby to miało na nie wpływ. Mój lekarz zgodził się ze mną, że jest to najlepsza decyzja dla wszystkich zaangażowanych.

Bardzo podobał mi się mój czas w FMA Middle School.

Moja praca dała mi ogromną satysfakcję i nigdy nie zapomnę ostatnich dwudziestu lat niesamowitych przyjaciół i kolegów, których zdobyłem. Mam nadzieję, że pozostaniemy w kontakcie pomimo mojego wcześniejszego wyjścia.

Daj mi znać, jeśli istnieje jakikolwiek sposób, w jaki mogę pomóc w znalezieniu zastępstwa. Chociaż nie mogę dłużej wykonywać pracy, którą kiedyś mogłem, mam nadzieję, że nadal będę zasobem i że pozostaniemy w kontakcie. Dziękuję bardzo za wszystkie możliwości i życzę wszystkim w FMA tego, co najlepsze.

Z poważaniem,

Twój podpis (drukowany list)

Twoja nazwa wpisana

E-mail z rezygnacją z powodu problemów zdrowotnych

Temat: Rezygnacja - Imię Nazwisko

Szanowny Panie Kierownik,

Z przykrością informuję o mojej rezygnacji, z dniem 1 czerwca 20XX. Z powodu niedawnej diagnozy zdałem sobie sprawę, że moja choroba będzie wymagać przedłużonego leczenia i powrotu do zdrowia, i nie jestem pewien, czy moja zdolność do wykonywania obowiązków związanych z obecną pozycją powróci.

Doceniam twoje zrozumienie. Jeśli jest coś, co mogę zrobić, aby pomóc w okresie przejściowym, proszę dać mi znać.

Z poważaniem,

Imię Nazwisko
nazwisko123@email.com
Komórka 666-555-1212

Sprawdź swoje korzyści

Bądź świadomy swoich praw i wszelkich świadczeń, do których możesz być uprawniony w trakcie choroby. Zwróć uwagę, że w zależności od okoliczności możesz kwalifikować się do skorzystania z urlopu zamiast do rezygnacji i możesz kwalifikować się do świadczeń pracowniczych lub rentowych . Przed złożeniem rezygnacji sprawdź, czy kwalifikujesz się do swojego kierownika lub działu zasobów ludzkich.

Rezygnacja ze swojej pozycji

Kiedy zrezygnujesz z pracy , zawsze dobrze jest porozmawiać ze swoim przełożonym osobiście, jeśli to możliwe. Powinieneś również starać się zapewnić dwutygodniowe powiadomienie lub czas zalecany w wytycznych dla pracowników.

Niestety, czasami pojawiają się okoliczności, które wymagają natychmiastowej rezygnacji , i powinieneś zrobić to tak wdzięcznie, jak to tylko możliwe.