Jak skonfigurować podpis e-mailowy

Gdy korzystasz z poczty e-mail do wyszukiwania pracy lub sieci, ważne jest, aby dołączyć profesjonalny podpis e-mail, który zawiera wszystkie dane kontaktowe. Ułatwia to zatrudnianie menedżerów i rekruterów, aby skontaktować się z Tobą. Przeczytaj poniżej, aby dowiedzieć się, co wpisać w podpisie e-mail i jak je założyć na swoim koncie e-mail.

Najpierw upewnij się, że konto e-mail używane do wyszukiwania ofert jest profesjonalne.

Powinieneś mieć prosty, profesjonalny uchwyt poczty e-mail, taki jak FirstnameLastname@gmail.com. Jeśli nie wiesz, jak skonfigurować konto e-mail, zapoznaj się z tym przewodnikiem, w jaki sposób skonfigurować konto e-mail do wyszukiwania ofert pracy .

Pod koniec każdego e-maila pojawia się podpis e-mail zawierający wszystkie ważne dane kontaktowe. Zawiera wiele tych samych informacji, które można umieścić na górze typowego listu biznesowego.

Format wiadomości e-mail to nie to samo, co napisana litera. Na przykład w liście firmowym umieszczasz swoje nazwisko i dane kontaktowe u góry listu. Nie podajesz tych informacji u góry e-maila. Zamiast tego idzie do twojego podpisu e-mail.

Co należy zawrzeć w podpisie elektronicznym?

Podpis e-mail powinien zawierać co najmniej pełne imię i nazwisko, adres e-mail i numer telefonu, tak aby menedżerowie ds. Rekrutacji mogli szybko sprawdzić, jak się z Tobą skontaktować.

Możesz również podać aktualny tytuł pracy i firmę, dla której pracujesz, oraz pełny adres. Włączenie linku do Twojego profilu na LinkedIn to dobry sposób, aby dać menedżerowi ds. Zatrudnienia więcej informacji na temat twoich umiejętności i umiejętności.

Możesz także dodać przycisk LinkedIn do swojego podpisu e-mail, jeśli wolisz.

Możesz również połączyć się z kontem na Twitterze, jeśli używasz go do celów poszukiwania pracy i / lub celów związanych z karierą. W przypadku kandydatów z branży kreatywnej, takich jak pisarze lub projektanci, dodanie linku do portfolio online jest doskonałym pomysłem, lub jeśli masz własną profesjonalną stronę internetową , możesz dodać do niej link.

Nie przejmuj się zbytnio i uważaj na zbyt wiele linków w swoim podpisie e-mail. Po prostu połącz się z najważniejszymi informacjami. Zanim dodasz wszystkie możliwe adresy URL, w których pojawiają się online, zastanów się, gdzie najbardziej chcesz, aby użytkownicy kliknęli.

Na przykład, jeśli Twój profil na LinkedIn najlepiej podsumowuje twoją historię kariery, użyj tego. Jeśli Twój kanał na Twitterze pokazuje umiejętności związane z karierą (np. Umiejętności marketingowe), link może być bardziej znaczący. Ale nie potrzebujesz obu.

Ważne jest również pozostawienie rzeczy, które nie należą do podpisu wiadomości e-mail, gdy wysyłasz wiadomości e-mail związane z wyszukiwaniem pracy, takie jak inspirujące cytaty w ich podpisach. Dodając urocze inspirujące cytaty są dobre dla osobistych wiadomości e-mail, to po prostu nie jest wystarczająco profesjonalny do pracy e-mail, więc opuścić swój podpis e-mail.

Przykładowe podpisy e-mailowe

Zobacz różne podpisy e-mail poniżej. Wszystkie te byłyby odpowiednie do użycia podczas poszukiwania pracy.

Jeśli chcesz skorzystać z któregoś z tych przykładów, pamiętaj, aby zmienić dowolne informacje, tak aby pasowały do ​​Twojej osobistej sytuacji.

Przykładowy podpis e-mailowy
Imię Nazwisko
Adres e-mail
Telefon
Komórka

Przykładowy podpis e-mailowy z pełnym adresem i informacjami o zatrudnieniu
Imię Nazwisko
Dyrektor ds. Marketingu, ABC Company
Ulica
Kod pocztowy miasta
Adres e-mail
Telefon
Komórka

Przykładowy podpis e-mailowy z LinkedIn
Imię Nazwisko
Adres e-mail
Telefon
Komórka
Profil LinkedIn (opcjonalnie)

Przykładowy podpis e-mailowy na Twitterze
Imię Nazwisko
Adres e-mail
Telefon
Komórka
Profil LinkedIn (opcjonalnie)
Konto na Twitterze (opcjonalne)

Jak skonfigurować podpis e-mailowy

Każdy serwer poczty e-mail ma inne kroki, które należy wykonać, aby skonfigurować podpis e-mail. Zazwyczaj można kliknąć "Ustawienia" na swoim koncie e-mail i znaleźć kartę, która mówi, jak i gdzie dodać podpis.

Po dodaniu podpisu należy go automatycznie dodać do wszystkich wychodzących wiadomości. Oznacza to, że nie musisz pisać w podpisie za każdym razem, gdy wyślesz wiadomość e-mail - zostanie ona automatycznie dodana na końcu Twojego e-maila.

Szukaj pracy Etykieta e-mail

Trzeba dużo wiedzieć o etykiecie podczas korzystania z poczty e-mail w celu poszukiwania pracy. Zapoznaj się z tym przewodnikiem na etykiecie wiadomości e-mail dotyczących wyszukiwania w pracy, aby dowiedzieć się więcej o tym, co pisać w wiadomościach e-mail z ofertami pracy, jak formatować pocztę, jak upewnić się, że wiadomość e-mail jest odczytywana i przykładowe wiadomości e-mail z wyszukiwaniem pracy.