Co to jest odniesienie do postaci?

Poproś o rekomendację od kogoś, kto wysoko o tobie myśli

Co to jest referencja do postaci, kiedy jej potrzebujesz i kogo powinieneś poprosić o odniesienie? Odwołanie do postaci, zwane także osobistym odnośnikiem , jest rekomendacją dostarczoną przez kogoś, kto zna cię poza pracą. Zamiast mówić o swoim doświadczeniu zawodowym i umiejętnościach (jako pracodawca), osobiste referencje świadczą o twojej postaci i umiejętnościach. Ten rodzaj rekomendacji pokazuje Twoją osobowość i umiejętności.

Kiedy wymagane są odnośniki postaci?

Odwołanie do znaków jest często wymagane jako część procesu aplikowania o pracę, szczególnie w przypadku zadań wymagających wysokiego poziomu etyki i wiarygodności. Ponadto możesz zostać poproszony o dołączenie referencji do postaci jako elementu aplikacji szkolnej, wniosku o certyfikację lub członkostwa w organizacji zawodowej.

Jeśli nie masz doskonałego zatrudnienia, możesz dodać odniesienie do swojej listy referencji. Może to zwiększyć Twoje szanse na dobre wrażenie na menedżerze ds. Zatrudnienia.

W przeciwieństwie do listu referencyjnego , osobisty list referencyjny będzie mówił bardziej do twojej postaci niż twoje umiejętności w miejscu pracy.

Co zawiera list?

Litera referencyjna znaków zwykle zawiera następujące informacje:

Gdy poprosisz kogoś, aby był twoim osobistym punktem odniesienia, pamiętaj, aby podać mu tło na stanowisku, aby Twój odnośnik mógł dostosować literę do pracy.

Kto powinien przekazać referencje dotyczące twojej postaci?

Referencje postaci mogą być dostarczane przez sąsiadów, znajomych biznesowych, znajomych z rodziny, nauczycieli i klientów. Jeśli zgłosisz się na ochotnika, przywódca lub inni członkowie organizacji mogą być traktowani jako osobiste referencje.

Jeśli jesteś członkiem klubu lub innej grupy, możesz zapytać lidera tej organizacji.

Poniżej znajdują się wskazówki, do kogo można uzyskać referencję:

Jak powinienem zapytać kogoś o odniesienie do postaci?

Po tym, jak zdecydujesz, kogo poprosić o odniesienie do postaci, musisz pomyśleć o tym , jak o to zapytasz. Poniżej znajdują się wskazówki, jak poprosić o odniesienie do postaci :

Pamiętaj, aby wysłać później notatkę z podziękowaniami każdemu, kto napisze referencje postaci. W notatce lub e-mailu podkreśl, ile doceniasz, poświęcając czas na napisanie referencji.