Opisy zleceń Sił Powietrznych

2W2X1 - BRONIE JĄDROWE

http://blogs.fas.org/security/2008/06/usaf-report-most-nuclear-weapon-sites-in-europe-do-not-meet-us-security-requirements/US Air Force / Public Domain

Podsumowanie specjalizacji

Wykonuje i zarządza konserwacją, inspekcją, przechowywaniem, obsługą, modyfikacją, odpowiedzialnością i naprawą broni jądrowej, elementów broni, powiązanego sprzętu oraz ogólnego lub specjalistycznego sprzętu do testowania i przenoszenia. Powiązana DoD Podgrupa Zawodowa: 140.

Zadania i obowiązki

Sprawdza, montuje, demontuje, konserwuje i modyfikuje broń jądrową, bomby, pociski, pojazdy i systemy powrotne, wyrzutnie, pylony, stojaki na bomby, pomoce do penetracji i związane z nimi urządzenia do testowania i przenoszenia.

Utrzymuje i obsługuje sprzęt związany z dozwolonym działaniem. Kłopot
strzela i utrzymuje zestawy testowe. Rozwiązuje problemy konserwacyjne, interpretuje publikacje, przeprowadza kontrole i zgłasza usterki dotyczące wadliwych komponentów. Pisze recenzje i zaleca ulepszenia danych technicznych i sprzętu.

Przechowuje, przenosi i transportuje głowice nuklearne, bomby, pociski, pojazdy i systemy powrotne, pomoce penetracyjne i związany z nimi sprzęt. Kontroluje, konserwuje i obsługuje pojazdy i amunicję, sprzęt do przenoszenia materiałów wykorzystywany do transportu i obsługi broni jądrowych i komponentów. Przesyła i pobiera zwiastuny używane do transportu broni jądrowej.

Zgodny z jądrowymi, rakietowymi, wybuchowymi i ogólnymi środkami bezpieczeństwa; zasady bezpieczeństwa systemów broni; i zamówienia techniczne. Przestrzega koncepcji dwóch osób i nie wymaga stref samotnych. Wykonuje awaryjne wyłączenie lub ewakuację broni jądrowej i komponentów.

Sprawdza, utrzymuje i opracowuje harmonogramy rotacji dla zamków i kluczy o wysokim poziomie bezpieczeństwa. Pomaga w przeprowadzaniu kontroli działania systemów alarmowych. Przechowuje, kontroluje, konserwuje i wykorzystuje broń i amunicję do wspierania obszaru przechowywania broni. Wykonuje obowiązki towarzyskie. Wykonuje ograniczone funkcje konwencjonalnej amunicji związane z oddziałami opiekuńczymi Układu Traktatu Północnoatlantyckiego.Planuje, organizuje, kieruje, kontroluje i ocenia działania broni jądrowej oraz wykonuje funkcje broni jądrowej. Planuje, planuje, kontroluje i ocenia działania związane z utrzymaniem broni jądrowej, w tym powiązane elementy i specjalistyczny sprzęt do testowania i obsługi. Wykonuje inwentaryzację broni, odpowiedzialność i procedury weryfikacyjne za pomocą specjalnego systemu zarządzania zapasami broni. Ustanawia kontrolę produkcji, standardy wydajności i priorytety konserwacji. Koordynuje działania konserwacyjne z innymi organizacjami zajmującymi się konserwacją i amunicją. Zapewnia zgodność z określonymi normami jakości, bezpieczeństwa i bezpieczeństwa. Przeprowadza okresowe kontrole, aby zapewnić pomoc w rozwiązywaniu problemów związanych z konserwacją i zaopatrzeniem. Wykonuje inspekcje produkcyjne i wizualne.

Kwalifikacje specjalne

Wiedza . Wiedza jest obowiązkowa dla: zasad elektrycznych i mechanicznych; wymogi bezpieczeństwa i ochrony dla broni jądrowej; tłumaczenie schematów blokowych i zamówień technicznych; oraz właściwe obchodzenie się, używanie i usuwanie niebezpiecznych odpadów i materiałów.

Edukacja . Aby wejść na tę specjalność, obowiązkowe jest ukończenie szkoły średniej lub równoważności Ogólnego Rozwoju Edukacyjnego. Pożądane są kursy z mechaniki, fizyki lub podstawowej elektryczności.Szkolenie . W przypadku przyznania AFSC 2W231 ukończenie podstawowego kursu broni jądrowej jest obowiązkowe.

Doświadczenie . Następujące doświadczenie jest obowiązkowe w przypadku przyznania AFSC wskazanego: ( Uwaga : patrz Wyjaśnienie kodów specjalnych sił powietrznych ).

2W251. Kwalifikacja i posiadanie AFSC 2W231. Ponadto doświadczenie w wykonywaniu funkcji, takich jak inspekcja, konserwacja, przechowywanie, obsługa i naprawa broni jądrowej, elementów broni i korzystania z powiązanych urządzeń do testowania i przenoszenia.

2W271. Kwalifikacja i posiadanie AFSC 2W251. Ponadto doświadczenie w wykonywaniu lub nadzorowaniu funkcji, takich jak kontrola, konserwacja, obsługa i naprawa broni jądrowej, elementów broni oraz związanego z nimi wyposażenia do testowania i przenoszenia.

2W291. Kwalifikacja i posiadanie AFSC 2W271. Ponadto doświadczenie w zarządzaniu bronią jądrową i związanymi z nią zasobami.Inne . Poniższe są obowiązkowe, jak wskazano:

W celu uzyskania dostępu do tej specjalności, normalne widzenie kolorów zgodnie z definicją w AFI 48-123, Badanie lekarskie i standardy .

Przypisywanie, przyznawanie i utrzymanie tych AFSC:

Brak zapisu niestabilności emocjonalnej.

Normalna percepcja głębi zdefiniowana w AFI 48-123.

W celu przyznania i zachowania uprawnień AFSC 2W231 / 51/71/91/00, uprawnienia do uzyskania ściśle tajnej gwarancji bezpieczeństwa, zgodnie z AFI 31-501 , Zarządzanie programem ochrony personelu .

UWAGA: Przyznanie stopnia 3 umiejętności bez ukończenia wstępnego badania w tle (SSBI) jest dozwolone pod warunkiem przyznania tymczasowego SSBI zgodnie z AFI 31-501.

Uwaga: Ta praca wymaga kodu Sensitive Job Code (SJC) z "F."

Siła Req : G

Profil fizyczny : 333231

Obywatelstwo : Tak

Wymagany Stosunek Mnogości : M-55 (zmieniono na M-60, obowiązujący 1 lipca 04).

Trening techniczny:

Numer kursu: J3ABR2W231 002

Długość (dni): 56

Lokalizacja : S