Jak rozbić swoją powieść na konferencji pitch

Wytwarzanie i dostarczanie idealnego rekordu konferencji pisarza

Więc zrobiliście trudną część: napisaliście już powieść do opublikowania. Gratulacje! Teraz po prostu wyślij to i zaczekaj na rozpoczęcie licytacji, prawda? Cóż, niezupełnie. Zanim przekonasz wydawcę, by kupił pracę, musisz najpierw ją przeczytać.

Wydawcy i agenci są bardzo zapracowanymi ludźmi, a stosy obiecujących manuskryptów już zaśmiecają swoje biurka.

Musisz napisać nie tylko na tym stosie, ale na samym wierzchu.

Aby to zrobić, musisz skakać.

Co to jest boisko?

Skok może być słowny lub pisany i często stanowi połączenie obu. Przesłuchania wstępne służą do bezpośrednich spotkań z agentami lub wydawcami. Początkujący pisarze najprawdopodobniej znajdą się na konferencji pisarza. Te osobiste sesje pitch to świetna okazja, aby sprzedać siebie i swoje pismo. Masz prawdziwy strzał, by zrobić wrażenie na agencie lub redaktorze i otrzymać manuskrypt do przeczytania przez ludzi, którzy mogą go opublikować.

W tym artykule skupimy się na konferencji werbalnej, ale większość z tych porad działa równie dobrze na piśmie.

Oto krótki opis tego, co musisz zrobić przed pitchingiem:

 1. Zakończ pracę. Szczególnie jako początkujący pisarz, ważne jest, aby książka została ukończona. Bez solidnych osiągnięć trudno jest zainteresować agenta lub wydawcę, chyba że najpierw udowodnisz, że możesz ukończyć powieść.
 1. Zrobić rozeznanie. Dowiedz się, którzy agenci i wydawcy będą uczestniczyć w konferencji. Chcesz się upewnić, że reprezentują lub publikują typ wykonywanej pracy. Nie marnuj czasu i swojego czasu, rzucając pracę , która nie pasuje do ich specjalności. Więc przejdź do sieci i wykonaj kilka badań!
 2. Umawiaj spotkania. Zaplanuj czas z jak największą liczbą odpowiednich agentów i redaktorów. Szczegółowe informacje na temat tego, jak to zrobić, są specyficzne dla każdej konferencji, dlatego należy zapoznać się ze stroną internetową konferencji lub informacjami rejestracyjnymi. Te spotkania szybko się wypełniają, więc zarezerwuj wcześniej!
 1. Przygotuj i ćwicz swoje boisko. Następnie ćwicz więcej. Omówimy to bardziej szczegółowo.
 2. Wyglądaj najlepiej. Wybierz odpowiednie ubrania i planuj wyglądać jak zawodowiec. Wydaje się tak powierzchowne, jak wydawca kupuje zarówno ciebie, jak i twoją pracę. Aby z powodzeniem sprzedawać swoją książkę, będą musieli również sprzedać cię jako autora. Im bardziej wyglądasz i zachowujesz się jak profesjonalista, tym bardziej wygodni agenci i redaktorzy oferują ci kontrakt.
 3. Wiedz, czego chcesz. Jeszcze nie podpisałeś umowy. Jedyny powód, dla którego podnosisz poprzeczkę, polega na tym, aby agenci i redaktorzy byli wystarczająco zainteresowani tobą i twoją pracą, aby to przeczytać. to jest to!

Twoja sama gra powinna być krótkim, interesującym opisem twojej powieści, która oddaje jej najlepsze cechy. Pomyśl o blurbie z tyłu powieści w miękkiej oprawie - to poziom pożądanego poziomu. Twoja wysokość boiska powinna wynosić tylko około 2-3 minuty. Pamiętaj, że twoje spotkania będą trwały 10 lub 15 minut, a wiele z nich składa się z pytań i krótkich rozmów. Bądź krótki i zgryźliwy.

Otwórz za pomocą czegoś krótkiego i chwytliwego. Chcesz kilka zdań, które opisują twoją powieść w najbardziej fascynujący i intrygujący sposób. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci zacząć:

 1. Styl w stylu Hollywood: działa to szczególnie dobrze w przypadku gatunku . Po prostu opisujesz swoją powieść jako mieszankę dwóch innych znanych (i opłacalnych!) Książek lub filmów. Na przykład: "It's Twilight meets Harry Potter". Oczywiście, będziesz musiał wyjaśnić, co masz na myśli przez resztę swojego tonu, ale jeśli jest to dokładny opis (i lepiej jest), to jesteś na dobrym początku.
 2. Metoda "Save the Cat": Scenarzysta i nauczyciel Blake Snyder opisuje tę metodę wymyślania logline dla pomysłów na film w swojej popularnej książce scenariuszowej Save the Cat. Działa również dobrze na boiska! Chodzi o to, aby wymyślić zdanie lub dwie, które opisują twoją powieść i zawierają:
  • Powinno być co najmniej trochę ironiczne.
  • Powinien namalować przekonujący obraz mentalny.
  • Powinien dać wyobrażenie o gatunku i widowni.
  • Powinien mieć tytuł zabójcy.

  To dużo do spakowania w parę zdań, ale kiedy się to uda, warto. Oto para z filmów, które znasz (dzięki uprzejmości Save the Cat ):

  "Gliniarz przyjeżdża do Los Angeles, by odwiedzić swoją zrozpaczoną żonę, a jej budynek biurowy zostaje przejęty przez terrorystów." - Die Hard
  "Biznesmen zakochuje się w dziwce, którą wynajmuje jako swoją randkę na weekend" - Pretty Woman
 1. Prosty, jasny i nieodparty. To jest esencja twojej powieści. Zacznij tutaj, dodaj trochę kolorowych detali i masz mordercze boisko.

 2. Napisz własne: korzystając z rozmycia na odwrocie powieści jako przewodnika, zapisz własne zdanie. Pamiętaj, aby podać, kim jest twój bohater, jaki jest jego cel, dlaczego go potrzebuje i co powstrzymuje go przed zdobyciem go. Skoncentruj się na konflikcie w sercu twojej książki. Absolutnie nie możesz się pomylić z tą formułą.

Hakuj je wcześnie

To krótkie intro do twojej gry ma kluczowe znaczenie, jeśli chcesz, abyś był wciągnięty i chciał usłyszeć więcej. Napisz kilka jego wersji (od 15 do 20 to dobra liczba do nakręcenia), następnie wybierz najlepszy i wypoleruj, aż się świeci. Nie możesz poświęcić temu zbyt dużo czasu - jeśli przybędziesz do tej części boiska, masz praktycznie gwarancję, że zostaniesz poproszony o przesłanie swojego rękopisu.

Po podłączeniu ich za pomocą intro opisz swoją książkę nieco bardziej szczegółowo. Pamiętaj, że jest to dyskusja z innymi ludźmi, a nie wykład. Bądź naturalny i namiętny, i opisz najważniejsze elementy swojej historii za minutę lub dwie.

Kiedy skończysz, spróbuj zapytać, czy twoja powieść brzmi jak coś, czym byliby zainteresowani, i podejdź do dyskusji. Prawdopodobnie będą mieć kilka pytań, a następnie, miejmy nadzieję, poprosić o przeczytanie części książki. W tym momencie wyjaśnij, o co proszą - czy chcieliby przeczytać pierwsze rozdziały lub cały manuskrypt ? Uzyskaj wizytówki i informacje kontaktowe, dziękuj im i idź do następnego boiska!

Ćwicz, ćwicz, ćwicz

Chociaż pitching brzmi trudno i szarpią nerwy, robi się to łatwiej, im więcej robisz. Większość nerwowości pochodzi ze złego przygotowania. Aby upewnić się, że jesteś tak zrelaksowany, jak to tylko możliwe, przygotowując go, powinieneś przygotować go przynajmniej tydzień wcześniej i ćwiczyć codziennie, głośno. Rób to aż do momentu, w którym będziesz mógł przespać swój sen - im lepiej znasz swój strój, tym łatwiej będzie odpocząć i być sobą.

Pamiętaj, że wydawcy i agenci przyjeżdżają na te sesje pitchingów, szukając nowych autorów i publikowanych nowych dzieł. Potrzebują tego, co sprzedajesz. Bądźcie więc pewni swojej pracy i siebie, ćwiczcie i przygotujcie się, i rzućcie jak profesjonalista!