Zoo Nutritionist

Dietetycy z ZOO odpowiadają za przestrzeganie dietetycznych wymagań egzotycznych zwierząt trzymanych w ogrodach zoologicznych.

Obowiązki

Specjaliści od żywienia w zoo nadzorują wszystkie aspekty zarządzania żywieniem dla szerokiej gamy zwierząt trzymanych w środowisku zoo. Są odpowiedzialni za projektowanie diet dla setek gatunków, zapewniając, że każde zwierzę spożywa dobrze zbilansowaną porcję o odpowiedniej wartości kalorycznej. Wprowadzają również korekty do porcji zwierząt potrzebujących do uzyskania lub utraty wagi, tych, które są w ciąży lub karmiących, zwierząt, które chorowały lub nowych zwierząt, które przechodzą do programu żywieniowego w zoo.

Proces ten obejmuje przechowywanie danych żywieniowych, monitorowanie spożycia pokarmu, monitorowanie zmian masy ciała i okresowe sprawdzanie diety w celu zapewnienia, że ​​wszystkie potrzeby są zaspokajane.

W ramach swojej roli kierowniczej, Żywieniowcy zoo muszą nadzorować opiekunów zoo, gdy przygotowują, montują i rozdają racje żywnościowe. Muszą również ściśle współpracować z innymi członkami personelu, takimi jak weterynarz z zoo, technicy weterynarii z zoo i zookeeperzy, którzy monitorują zdrowie zwierząt.

Specjaliści od żywienia w zoo mają za zadanie zapewnić przestrzeganie procedur bezpieczeństwa żywności, ze szczególnym uwzględnieniem właściwego przechowywania i obchodzenia się z żywnością. Są również odpowiedzialni za zamówienie składników racji i ocenę zakupionych produktów, aby upewnić się, że są świeże i wysokiej jakości. Analiza budżetu i kosztów może być jednym z ich obowiązków związanych z procesem składania zamówień. W niektórych placówkach specjaliści od żywienia w zoo mogą być zaangażowani w prowadzenie i publikowanie badań związanych z żywieniem.

Opcje kariery

Żywieniowcy mogą również znaleźć pracę w innych rolach żywieniowych zwierząt, w tym w badaniach i rozwoju dla zwierząt domowych lub paszy dla zwierząt. Mogą również przejść do ról zarządzania w zoo.

Edukacja i szkolenie

Od absolwenta w dziedzinie żywienia, nauk o zwierzętach, biologii lub blisko spokrewnionego obszaru wymaga się zatrudnienia jako specjalista ds. Żywienia w zoo.

Doktorant stopień jest obowiązkowy dla większości pozycji w tej dziedzinie.

Żywieniowcy z ZOO muszą mieć doskonałe umiejętności komunikacyjne, zdolności przywódcze i silne umiejętności organizacyjne. Przechowywanie zapisów jest kluczowym elementem tej pozycji, dlatego kandydat powinien być wyjątkowo zorientowany na szczegóły. Znajomość komputera jest również bardzo ważna, ponieważ większość zapisów i analiza żywieniowa są zarządzane cyfrowo.

Praktyki w ogrodzie zoologicznym, staże rehabilitacyjne na zwierzętach oraz staże żywieniowe dla zwierząt mogą pomóc aspirującym specjalistom z branży żywienia w ogrodzie zoologicznym zdobyć cenne praktyczne doświadczenie w pracy z egzotycznymi zwierzętami.

Wynagrodzenie

Rekompensaty dla specjalistów w tej roli mogą się znacznie różnić w zależności od poziomu wykształcenia dietetyków, wieloletniego doświadczenia i środków finansowych dostępnych dla zoo, w którym pracują.

Podczas gdy konkretne dane niszowe specjalistów żywienia w zoo nie są łatwo dostępne ze względu na ograniczoną liczbę dostępnych stanowisk w tej dziedzinie, większość dietetyków żyjących z zwierząt zarabia solidne wynagrodzenie. Urząd Pracy i Statystyki (BLS) podał średnią roczną płacę dla wszystkich naukowców zajmujących się żywnością w wysokości 58 610 USD (28,18 USD za godzinę) w najnowszym badaniu wynagrodzeń w 2012 r. Dane z badań BLS wskazały również, że osoby zatrudnione specjalnie jako dietetycy zajmujący się zwierzętami i dietetycy zarobili średnia wynagrodzenie w wysokości ponad 50 000 USD rocznie w 2012 roku.

W 2011 roku Indeed.com podał podobną średnią pensję (55 000 $ rocznie) dla dietetyków żyjących w zwierzętach. W 2011 r. SimplyHired podał też średnią dietę dla żywienia zwierząt na poziomie 61 000 $ rocznie.

Perspektywy kariery

Istnieje bardzo niewielu specjalistów od zoo, więc znalezienie stanowiska w tej dziedzinie może być dość trudne. Tylko duże ogrody zoologiczne w dużych obszarach metropolitalnych wydają się być w stanie utrzymać pełnoetatowego opiekuna zoo na personel, chociaż liczba stanowisk powoli rośnie każdego roku. Kilka ogrodów zoologicznych (takich jak National Zoo w Washington DC) ma wielu pracowników żywienia w zoo. Kandydaci z doktoratem Stopień i duże doświadczenie z egzotycznymi zwierzętami będą nadal cieszyć się najlepszymi perspektywami zawodowymi w tej dziedzinie.