Opis stanowiska ubezpieczyciela, wynagrodzenie i umiejętności

Czy jesteś zainteresowany karierą ubezpieczyciela? Jest to jedno z wielu miejsc pracy dostępnych w branży ubezpieczeniowej.

Opis stanowiska ubezpieczyciela

Underwriters oceniać osoby ubiegające się o ubezpieczenie. Określają one, czy potencjalny klient powinien być ubezpieczony, a jeśli tak, zalecają odpowiednią premię, aby przyjąć taki poziom ryzyka. Ubezpieczyciele ubezpieczeniowi korzystają z oprogramowania, które pomaga analizować profil ryzyka klientów i obliczać koszty.

Ubezpieczyciele ubezpieczeniowi ściśle współpracują z agentami ubezpieczeniowymi, którzy mają bezpośredni kontakt z klientami oraz z aktuariuszami wykonującymi skomplikowane obliczenia w celu ustalenia prawdopodobieństwa, że ​​wypadki i inne nieszczęśliwe wypadki mogą znaleźć się w kategorii klientów.

Ubezpieczyciele ubezpieczeniowi specjalizują się w wielu różnych rodzajach ubezpieczeń, w tym w ubezpieczeniach samochodowych, właścicielach domów, statkach morskich, handlowych, osobowych i zawodowych oraz w podróży.

Edukacja i trening

Ubezpieczyciele ubezpieczeniowi są zwykle zatrudniani z tytułem licencjata. Zajęcia w biznesie, matematyce, nauce, rachunkowości, finansach, ekonomii, prawdopodobieństwie i statystykach, technologii komputerowej i inżynierii mogą być pomocne w zależności od działalności ubezpieczeniowej.

Underwriterzy muszą opracować i udokumentować umiejętności analityczne, ilościowe, decyzyjne, werbalne, pisemne i prezentacyjne, aby zostać zatrudnionym i skutecznie wypełniać swoje obowiązki.

Underwriterzy otrzymują obszerne szkolenia w zakresie pracy i mentoringu, jeśli są zatrudnieni bezpośrednio po studiach. Stażyści ubezpieczeniowi są zazwyczaj powiązani z wytrawnymi subemitentami, aby poznać zasady, procedury i techniki underwritingu.

Wielu pracowników zachęca lub wymaga uzyskania certyfikatów w zakresie gwarantowania, biorąc udział w kursach w instytutach.

Młodsi underwriterzy często zarabiają na Associate in Commercial Underwriting lub Associate in Personal Insurance. Bardziej doświadczeni subemitenci z co najmniej trzyletnim doświadczeniem często ścigają się z Chartered Property and Casualty Underwriter.

Wynagrodzenie ubezpieczyciela

Według danych Biura Statystyki Pracy , ubezpieczyciele zarabiali średnio 64.220 USD w 2014 r. Dolne 10% zarobiło mniej niż 39.260 USD, a 10% zarobiło co najmniej 113,010 USD.

Underwriters pracujący w Connecticut, Massachusetts, Nowym Jorku i Pensylwanii zdobyli najwyższe średnie pensje.

Underwriter Skills List

Oto lista umiejętności, które pracodawcy poszukują u kandydatów do wykonywania zleceń ubezpieczeniowych .

Underwriter Wywiad pytania

Przejrzyj listę pytań najczęściej zadawanych podczas rozmów kwalifikacyjnych dla subemitentów.