Jak zamienić pracę w zadanie telepracy

Getty / Cultura

Aby rozpocząć telepracę, pierwsze miejsce, na które chcesz spojrzeć, to aktualna praca. Oczywiście, istnieją firmy, które bezpośrednio zatrudniają telepracowników, ale te zawody znajdują się w bardzo konkretnych obszarach, takich jak domowe centra obsługi telefonicznej . Większość firm, które pozwalają na telepracę, rezerwuje ten profit dla obecnych pracowników.

Aby rozpocząć proces przekształcania obecnej pozycji w pracę telepracy, musisz opracować propozycję telepracy dla swojego przełożonego.

Ale zanim zaczniesz pisać, wykonaj następujące czynności:

Badania

Dowiedz się wszystkiego, co możesz na temat polityki telepracy i / lub elastycznej pracy swojej firmy. Przejdź do obszaru zasobów ludzkich na stronie internetowej firmy. Poszukaj publicznych informacji na temat tych zasad. Sprawdź także podręcznik pracownika. Przeszukaj oferty pracy firmy, aby sprawdzić, czy którekolwiek z zadań, do których rekrutuje, to "praca w domu". Wyszukuj w Internecie informacje o Twojej firmie i telepracy. Czy jest to jedna z tych najlepszych firm przyjaznych dla telekomunikacji ? (Jeśli tak, masz szczęście!)

Po zebraniu jak największej ilości informacji z publicznych źródeł, dyskretnie poproś swoich kolegów, jeśli znają kogoś, kto się telepraca. Porozmawiaj z telepracownikami i dowiedz się, jak zaczęli pracę w Twojej firmie. Zastanów się, co wiesz o tym, jak Twój bezpośredni przełożony odczuwa telepracę.

Odzwierciedlić

Zanim przedstawisz swojemu pracodawcy propozycję telepracy, poświęć trochę czasu zastanawiając się nie tylko nad tym, jak to będzie działać, ale także nad tym, dlaczego chcesz się teleportować.

Czego chcesz od tego układu? Dlaczego tego chcesz? Zadaj sobie te 9 pytań na temat pracy w domu .

A potem rzetelnie rozważ kilka trudniejszych pytań: Jaki masz związek z szefem? Twoi koledzy? Jak widzisz w biurze? Czy wspieracie to współpracownicy?

Twój przełożony nie tylko rozważy, w jaki sposób porozumienie w zakresie telepracy będzie miało na ciebie wpływ, ale także pomyśli o twoich kolegach. Nie zakładaj, że twoi współpracownicy będą skłonni odebrać ci przysługę.

Włóż się do butów swojego szefa

Teraz spójrz na odpowiedzi na te pytania z punktu widzenia pracodawcy. Jeśli szczera odpowiedź na pytanie, dlaczego chcesz się zdenerwować, to dlatego, że chciałbyś później spać, to prawdopodobnie nie będzie miało większego wpływu na twojego szefa.

Tak więc, chociaż ważne jest, aby osobiście zastanowić się nad własnymi powodami, dla których chcesz się teleportować, musisz uzbroić swoją zdalną propozycję przez pryzmat tego, w jaki sposób telepraca przynosi korzyści Twojemu pracodawcy .

Oczywiście osobiste zadowolenie z tej umowy może sprawić, że będziesz szczęśliwszym, bardziej produktywnym pracownikiem, ale w wielu przypadkach nie będzie to wystarczający powód. Pomyśl o bardziej wymiernych korzyściach dla swojego pracodawcy: Czy zwolnisz więcej przestrzeni biurowej? Czy będziesz mógł / mogła pracować więcej lub w różnych godzinach (choć bądź ostrożny, co obiecujesz)? Czy będziesz gotowy do pracy w nagłych sytuacjach pogodowych?

Przygotuj szczegóły

Kiedy już dokonasz refleksji i badań, nadszedł czas, aby złożyć swoją propozycję telepracy.

Oto niektóre z pytań, które chcesz rozwiązać.

Ile dni w tygodniu zdymisjonowałbyś? Jeśli ma to być praca w pełnym wymiarze godzin, co wymagałoby twojej obecności w biurze? Jeśli jest to praca w niepełnym wymiarze godzin , to kiedy będziesz w biurze? Jeśli jest to umowa na odległość, kto zapłaci za podróż?

Czy ustalenia rozpoczną się na próbę? Jeśli tak, jakie są kryteria sukcesu lub porażki porozumienia i jak długi jest okres próbny? Kto oceni układ? Jak by się zmieniło, gdyby miało to stać się trwałe? Na przykład, czy zwiększyłbyś liczbę dni pracy w domu?

Jakiego rodzaju pracę wykonywałbyś w domu i co robiłbyś w biurze? Jakie zadania proponujesz wykonać w domu? Czy są jakieś obowiązki, które można wykonać tylko w firmie?

Czy są jakieś obowiązki, które są bardziej praktyczne w domu?

Jak będziesz komunikować się ze swoim domowym biurem? Czy możesz dzwonić na konferencje lub uczestniczyć w spotkaniach przez telekonferencje? Czy będziesz mógł zalogować się do sieci firmy? Posiadanie planu szczegółów technicznych jest absolutnie niezbędne przy przygotowywaniu propozycji telepracy.

Co zrobisz dla opieki nad dzieckiem? Rodzice z dziećmi w domu będą musieli zająć się opieką nad dziećmi. Jeśli pracujesz w domu we własnym przedsiębiorstwie lub jako niezależny wykonawca, możesz być w stanie przetrwać bez opieki nad dzieckiem . Jeśli jednak pracodawca otrzymuje wynagrodzenie za czas, nie może obserwować dziecka i pracować jednocześnie. Upewnij się, że Twój szef wie, że rozumiesz to i że będziesz miał odpowiednią opiekę nad dzieckiem.

Jeśli odpowiedź brzmi Nie ...

Zacznij od początku z większą ilością badań, a przede wszystkim z refleksji. Jaki był powód twojego przełożonego do odrzucenia twojej propozycji? Zastanów się, jak przezwyciężyć te obiekcje. Jeśli Twój szef zostawił otwarte drzwi, by ponownie przesłać propozycję, zrób to, ale wprowadź zmiany. Może zaistnieć konieczność skrócenia liczby dni pracy w domu lub zaoferowania tego w sposób okazjonalny lub próbny.

Jednakże, jeśli drzwi były mocno zamknięte podczas telepracy, być może nadszedł czas, aby odkurzyć swoje CV i zacząć przeglądać katalog firm pracujących w domu.