Co to jest zestaw umiejętności?

Zestaw umiejętności to szczególna kategoria wiedzy, umiejętności i doświadczenia niezbędnego do wykonywania pracy. Określone obszary umiejętności obejmują relacje międzyludzkie, badania i planowanie, rachunkowość, przywództwo, zarządzanie i umiejętności obsługi komputera. Możesz polować na stanowiska, dopasowując zestaw umiejętności do określonego zawodu lub podnosząc swoje umiejętności, aby dalej rozwijać karierę.

Rodzaje zestawów umiejętności

Dopasowanie twoich zdolności do umiejętności wymaganych do zadania

Pokaż pracodawcom, że posiadasz niezbędne umiejętności podczas ubiegania się o pracę, poprzez wykazanie tego w swoim CV, liście przewodnim i podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Oferty pracy zawierają często listę umiejętności, których pracodawcy wymagają od kandydatów. W swoim CV i liście motywacyjnym odwołaj się do zestawów umiejętności, które pasują do listy zadań .

W swoim liście motywacyjnym wspomnij o umiejętnościach komputerowych i podaj konkretny przykład pracy, w której regularnie korzystałeś z tych umiejętności, zwłaszcza jeśli jest to sposób, który pasuje do Twojej nowej potencjalnej pracy. Jeśli na przykład stanowisko wymaga aplikanta o silnych umiejętnościach komputerowych, wymień znane Ci programy, swój poziom wiedzy specjalistycznej i wszelkie powiązane projekty, nad którymi pracowałeś, takie jak implementacja oprogramowania lub konfiguracja.

Przygotowując CV, użyj słów kluczowych, które opisują twoje umiejętności pracodawcom, aby po opublikowaniu CV w Internecie pojawiały się w wynikach wyszukiwania dla tych kluczowych haseł.

Po wywiadzie, przygotuj listę swoich umiejętności, które odnoszą się do pracy. Dla każdego zestawu umiejętności wymyśl konkretny przykład czasu, w którym zademonstrowałeś lub wykorzystałeś tę umiejętność w przeszłości i przećwicz krótkie podsumowanie, które możesz udostępnić podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Skąd mam wiedzieć, jakie umiejętności mam?

Podkreślanie swoich umiejętności jest ważną częścią każdego poszukiwania pracy. Co jednak, jeśli nie masz pewności, jakie masz umiejętności? Odpowiedzi na te pytania pomogą Ci określić podstawowe umiejętności:

Jak opracować nowe zestawy umiejętności?

Jeśli szukasz pracy w branży, która wymaga umiejętności, której obecnie nie posiadasz, jednym ze sposobów zdobywania nowych umiejętności jest dzielenie się umiejętnościami . Ktoś o szczególnych umiejętnościach przekazuje swoją wiedzę w zamian za lekcje od Ciebie w innej umiejętności.

Często zdarza się to za pośrednictwem internetowego samouczka, takiego jak ktoś szukający pracy w marketingu, która wymienia online samouczek dotyczący projektowania stron internetowych na samouczek w strategii marketingowej. Możesz również rozwijać umiejętności na inne sposoby, w tym brać udział w kursach online zarówno w zakresie umiejętności twardych, jak i miękkich.