Poznaj podstawy systemów śledzenia wniosków (ATS)

Jak pracodawcy używają systemów śledzenia kandydatów (ATS)

Wielu pracodawców wykorzystuje systemy śledzenia kandydatów (ATS), znane również jako systemy zarządzania talentami, do przetwarzania wniosków o pracę i zarządzania procesem zatrudniania . Zapewniają one zautomatyzowany sposób zarządzania całością procesu rekrutacji, od przyjmowania aplikacji po zatrudnianie pracowników.

Informacje w bazie danych są wykorzystywane do przesiewania kandydatów, testowania kandydatów, planowania rozmów kwalifikacyjnych, zarządzania procesem zatrudniania, sprawdzania referencji i wypełniania nowych dokumentów.

Jak działają systemy śledzenia kandydatów

Kiedy kandydaci ubiegają się o pracę online, ich dane kontaktowe, doświadczenie, wykształcenie, CV i list motywacyjny są przesyłane do bazy danych. Informacje mogą być następnie przenoszone z jednego komponentu systemu na inny, gdy kandydaci przechodzą proces rekrutacji.

Rekruterzy firm mogą przeglądać aplikacje, wnioskodawcy mogą wysyłać automatyczne wiadomości, informując ich o otrzymanych wnioskach, można przeprowadzać testy online, zarządzający rekrutacją mogą planować wywiady, listy odrzucone można wysłać pocztą, a personel działu kadr może użyć tych samych informacji do umieścić osoby na liście płac po ich zatrudnieniu. Te zintegrowane systemy usprawniają proces rekrutacji i składania wniosków dla pracodawców.

Usprawnienie procesu

Korzystanie z ATS może pomóc zaoszczędzić czas i pieniądze, zgodnie z CareerMetis.com. Informacje od wnioskodawców są przesyłane i organizowane w bazie danych, dzięki czemu są łatwo dostępne i łatwe do przeszukiwania dla profesjonalistów zajmujących się zasobami ludzkimi.

Ponieważ informacje są zbierane i organizowane cyfrowo i automatycznie, firmy nie muszą płacić za dodatkowy czas sortowania i składania wniosków papierowych.

Niektóre systemy mogą również zaoszczędzić czas dla osób ubiegających się o pracę . Wielu pracodawców korzysta z systemów, które pozwalają aplikantom na przesyłanie ważnych informacji, historii prac, edukacji i referencji bezpośrednio z ich profili na stronach takich jak LinkedIn lub Rzeczywiście.

Podczas gdy kandydaci do pracy oczywiście muszą zaspokajać różne aplikacje na różnych stanowiskach, umiejętność ominięcia żmudnego procesu przepisywania tych informacji dla każdej aplikacji jest cennym zaoszczędzeniem czasu.

Śledzenie procesu

Systemy śledzenia kandydatów umożliwiają firmom śledzenie, gdzie kandydaci znaleźli ofertę pracy - na tablicy ogłoszeń, bezpośrednio ze strony firmy, za pośrednictwem skierowania lub z innego źródła. Może to być ważna informacja, która pozwala pracodawcom skupić się na obszarach rekrutacji w obszarach, w których dane pokazują, że odnoszą największe sukcesy lub znaleźć najbardziej pożądanych kandydatów, jednocześnie redukując lub eliminując wysiłki w obszarach, które wykazują niewielki sukces.

Wady

Jakkolwiek korzystny może być system śledzenia kandydata, często występują wady, które muszą brać pod uwagę pracodawcy. W artykule LinkedIn zauważono, że systemy są zaprojektowane pod kątem wyszukiwania określonych słów kluczowych i typów tła dla reklamowanych pozycji, co oznacza, że ​​dobrzy kandydaci, którzy przestawiają się na karierę, mogą prześlizgnąć się przez szczeliny systemu i nie zostać zauważonym.

Mogą również występować problemy techniczne. Niektóre systemy wyeliminują kandydatów, jeśli nie będą w stanie prawidłowo zinterpretować zeskanowanego CV. Może się to zdarzyć, jeśli życiorys wygląda nieco inaczej niż system został zaprogramowany do zrozumienia lub jeśli wznowienie jest bardziej złożone niż może zinterpretować.