Co to jest strona tytułowa CV?

Strona tytułowa wznowienia , która jest częściej nazywana listem przewodnim lub listem przewodnim, jest listem wysyłanym wraz z twoim CV podczas ubiegania się o pracę. Strona pokrycia CV zapewnia dodatkowe informacje na temat umiejętności i doświadczenia potencjalnemu pracodawcy i podkreśla kwalifikacje w swoim CV.

Dlaczego strona CV jest konieczna?

Strona tytułowa podsumowująca (list motywacyjny) zawiera szczegółowe informacje o tym, dlaczego kwalifikujesz się i pasuje do pracy, o którą się ubiegasz.

Nie myśl o liście jako podsumowaniu twojego CV. Dobrze napisane listy motywacyjne wyjaśniają przyczyny twojego zainteresowania firmą i pokazują umiejętności i doświadczenia, które kwalifikują Cię do pracy, a nie tylko powtarzają punktory z twojego CV. Silna strona tytułowa stanowi przekonującą argumentację za kandydaturą kandydata do pracy.

Pamiętaj, że Twój list motywacyjny stworzy ważne pierwsze wrażenie z menedżerem ds. Zatrudnienia. Jeśli jest źle napisany, brakuje wystarczających szczegółów lub jest wypełniony błędami gramatycznymi lub ortograficznymi, menedżer ds. Zatrudnienia może nie zadać sobie nawet trudu, by spojrzeć na swoje CV, uznając, że jesteś zaniedbany i nieuważny. Dlatego konieczna jest ścisła weryfikacja i ostrożne formatowanie.

Stronę z podsumowaniem można przesłać pocztą elektroniczną lub przesłać pocztą tradycyjną.

Format wznowienia strony tytułowej

Format strony tytułowej wznowienia różni się nieznacznie w zależności od tego, czy przesyłasz e-mailem swoje CV, czy wysyłając je pocztą.

Oto wygląd listu motywacyjnego:

Twoje Informacje Kontaktowe
Nazwa
Adres
Miasto, województwo, kod pocztowy
Numer telefonu
Adres e-mail

Data

Informacje kontaktowe pracodawcy (jeśli je posiadasz) (opcje, gdy nie masz osoby kontaktowej )
Nazwa
Tytuł
Firma
Adres
Miasto, województwo, kod pocztowy

Zwrot grzecznościowy : Szanowny Panie / Pani. Imię: ( zacznij tutaj, jeśli wysyłasz stronę tytułową przez e-mail)

Pierwszy akapit: Podaj informacje o tym, jak dowiedziałeś się o pracy i dlaczego się ubiegasz. Wymień dokładny tytuł pracy.

Punkty środkowe: Ta sekcja listu motywacyjnego może zawierać jeden akapit lub kilka akapitów, jeśli jest to konieczne. Skorzystaj z tej przestrzeni, aby opisać swoje doświadczenia, skupiając się na tym, jak pokazuje, że dobrze pasujesz do stanowiska i posiadasz niezbędne kwalifikacje. Ponownie, należy unikać podsumowywania informacji zawartych w twoim CV.

Ostatni akapit: Podsumuj tutaj swój list motywacyjny, dziękując czytelnikom za ich uwagę i udzielając informacji o tym, jak będziesz postępować.

Complimentary Close

Z poważaniem,

Podpis

Odręczny podpis (za drukowany list)

Wpisany podpis

Wysyłanie listu motywacyjnego e-mailem

Jeśli wysyłasz list motywacyjny pocztą e-mail, po prostu wpisz swoje nazwisko pod koniec e-maila, a następnie swoje dane kontaktowe (adres e-mail i numer telefonu). Twój temat powinien zawierać Twoje imię i nazwisko oraz rolę, której szukasz. Oto przykładowe linie tematyczne .

Przykłady przeglądowe: próbki listów motywacyjnych

Jak napisać udaną stronę tytułową

Udany list motywacyjny doprowadzi do rozmowy kwalifikacyjnej o stanowisko. Jaka jest różnica pomiędzy gwiezdną i tak zakrywającą stroną?

Często jest to swoistość. Jeśli napiszesz ogólną literę i użyjesz jej do każdego podania o pracę, po prostu wyłączysz tytuł pracy w pierwszym akapicie, pokaże się. Spowoduje to wysłanie sygnału, że nie jesteś zainteresowany pozycją - w końcu nie masz czasu, aby dopasować notatkę.

Korzystanie z każdej strony tytułowej może wydawać się przytłaczające i czasochłonne. Ale w rzeczywistości ta praca będzie bardzo pomocna, jeśli otrzymasz wywiad, ponieważ będziesz dobrze poinformowany o stanowisku i firmie. Zbadaj firmę, aby zrozumieć firmę i jej potrzeby dla kandydatów.

Następnie spędź trochę czasu, przeglądając ogłoszenie o pracę . Dokładna analiza reklamy ujawni, co jest ważne dla menedżerów ds. Rekrutacji - jeśli, na przykład, księgowanie wymienia kilka razy potrzebę organizacji i zarządzania czasem, to w swoim liście przewodnim będziesz chciał wskazać, w jaki sposób jesteś kierowany ostatecznym terminem.

Lub, jeśli stanowisko wymagało umiejętności przywódczych, wspomniałbyś na swoich stronach tytułowych lub projektach, które nadzorowałeś.

Przeczytaj więcej: Jaka jest różnica między CV a listem motywacyjnym? | 17 Krótkich wskazówek, jak zrobić list motywacyjny