Feeling Stuck Pisząc swoją powieść? Wypróbuj to nowe pisanie odświeżania!

Jak zachować swoją perspektywę przy pisaniu dłuższych narracji

Jak często słyszałem: "Rozpoczynasz nowy rozdział w swoim życiu ..."

Jak często myślałem: "Czas zacząć nowy rozdział ..."

Fikcja odbija się echem w naszym świecie.

Choć trudne w tej chwili, konieczne jest, abyśmy widzieli poza sobą. Stosując ten pomysł do pisania powieści, ważne jest, aby dać sobie trochę wolności i uzyskać perspektywę.
Oto lista pomysłów, które można wypróbować, jeśli utkniesz w rutynie, twoja powieść czuje się statycznie, masz dość swojej powieści lub nie możesz zobaczyć przyszłości swojego rękopisu. Mam nadzieję, że ta lista pomoże ci w kształtowaniu historii, a będziesz na dobrej drodze do znalezienia właściwych słów ...

 • 01 Odłóż swoją pracę!

  Jeden tydzień. Dwa tygodnie. Nie otwieraj tego pliku! Perspektywa potrzebuje czasu i przestrzeni. Aby widzieć wyraźnie, musisz mieć dystans.

 • 02 Wytnij znak / dodaj postać

  przez Jack Potter.

  Nie czyń swojej pracy zbyt "cenną". Zadaj sobie pytanie: czy ci ludzie są naprawdę potrzebni? Jest to sposób, w którym fikcja NIE jest jak życie: nie zranisz niczyich uczuć, jeśli je usuniesz, a może się okazać, że niektóre postacie można łączyć.

 • 03 Zmień POV dla akapitu lub rozdziału.

  autorstwa Rachel Gannon.

  Zobacz co się dzieje! Dowiedz się o swoich postaciach poprzez swoje postacie.

 • 04 Wydrukuj wydruk

  Tak jak za starych czasów! Przeczytaj to na papierze i edytuj za pomocą pióra! Oglądanie słów na stronie jest innym doświadczeniem niż czytanie ich na ekranie.

 • 05 Badania!

  Czy istnieje część Twojej książki, która wymaga pozostawienia samego dokumentu, interakcji lub po prostu Google? Może musisz przeprowadzić wywiad. Wyjdź poza narrację i zdobądź więcej materiałów. Następnie usiądź ponownie z nową wiedzą!

 • 06 Zrób jogging!

  Świeże powietrze, natura, endorfiny, pomysły ...

 • 07 Słuchanie muzyki

  Może chcesz utworzyć playlistę dla swojej postaci. Sprawdź świetny blog Wielkiego Serca na kilka przykładów innych pisarzy, którzy nagrali swoje powieści.

 • 08 Daj swojej postaci nową pamięć

  Pomyśl o miejscu, w którym twoja postać nigdy nie wejdzie do twojej opowieści, i zapisz ją w scenie. Czasami widzenie starej twarzy w nieoczekiwanym otoczeniu przynosi nowe światło.

 • 09 Wypróbuj te podpowiedzi ...

 • 10 Daj go (zaufanemu) czytelnikowi

  Bardzo ważne jest, aby czytelnicy mieli podobną wrażliwość do swojej własnej, a jednak będą w stanie zachęcać i krytycznie oceniać swoją pracę. To nie zawsze jest łatwe. Chociaż dobrze jest usłyszeć, jak dobrze piszesz, spróbuj znaleźć czytelnika, który nie jest przyjacielem lub członkiem rodziny, ale rówieśnikiem.

 • 11 Spróbuj w innym czasie

  Czasami czas teraźniejszy podnosi stawkę. Czasami czas przeszły czyni wszystko wyraźniejszym. Pamiętaj: zawsze możesz wrócić do czasu, z którego przybyłeś ...

 • 12 Napisz krótką historię lub esej

  Odłóż na bok swój dłuższy kawałek i napisz coś zupełnie nowego!

 • 13 Wyślij swoją pracę

  Publikowanie nie jest częścią początkowego procesu twórczego i dlatego może działać jako rozproszenie, narzędzie i cel. Może również działać, aby Cię zmotywować: uzyskanie pozytywnej opinii lub zatwierdzenie publikacji może dać ci pewność, że możesz kontynuować swoją dłuższą pracę.

 • 14 Zmień układ swoich scen

  Ten dostałem od niesamowitego Lee Houcka. Po wydrukowaniu pracy oddziel sceny i umieść strony w nowej kolejności. Wszystko się zmienia, gdy zdecydujesz się ujawnić (lub wstrzymać) określone stawki.