Częste pytania do rozmów kwalifikacyjnych dla pisarzy i redaktorów

Terminy, klienci i osobiste wybory dokonują tej listy

Jeśli jesteś pisarzem lub redaktorem szukającym pracy, przeprowadź rozmowę kwalifikacyjną, przygotowując listę najczęściej zadawanych pytań dla osób w twoim zawodzie. Przejęcie inicjatywy przed rozmową kwalifikacyjną prawdopodobnie sprawi, że będziesz wyglądać bardziej cool, spokojny i zebrany, gdy spotkasz potencjalnego nowego pracodawcę. Twoja opanowanie i wiedza mogą dać ci przewagę nad konkurencją.

Preferencje osobiste

Aby lepiej zrozumieć Ciebie i Twój związek z pisanym słowem, Twój ankieter prawdopodobnie zapyta Cię o twoje osobiste zainteresowania i preferencje.

Na przykład, jakie książki / czasopisma lubisz czytasz? Przygotuj się również na wyjaśnienie, dlaczego tak jest.

Wywiad może również zadać pytanie, czy czytasz blogi dotyczące pisania i edycji. Które? Co lubisz w tych?

W tym samym duchu Twój przyszły pracodawca może również zapytać Cię, czy masz ulubiony przewodnik po stylu i dlaczego. Należy jednak pamiętać, że wiele publikacji ma wyznaczony przewodnik stylu. Gazety często wybierają poradnik "Associated Press", więc twoje preferencje raczej nie wpłyną na twój pracodawca, aby wybrać zupełnie inny przewodnik. Z drugiej strony, niektóre organizacje informacyjne wykorzystują przewodnik stylów jako bazę i dostosowują zalecenia do swoich potrzeb.

Umiejętności interpersonalne i konflikt

Konflikt jest częścią każdej pracy, więc spodziewaj się, że Twój ankieter zapyta Cię, jak radzisz sobie z napięciami i sytuacjami stresowymi . Możesz zapytać, jak poradzisz sobie z wrażliwymi pisarzami, którzy kwestionują każdą twoją edycję.

Możesz również zostać zapytany o to, jak poradziłbyś sobie z niezależnym pisarzem, który przekazał ci kiepską pracę.

Twój ankieter prawdopodobnie będzie chciał wiedzieć, jak radzisz sobie ze stresem terminów. Może poprosić o podanie przykładu czasu, w którym trzeba było edytować lub napisać utwór w ściśle określonym terminie. W jaki sposób upewniłeś się, że dotrzymałeś terminu?

Pracodawca również będzie chciał wiedzieć, w jaki sposób traktować priorytetowo zadania. Na przykład, jeśli masz 300-stronicowy dokument, który jest pilnym zadaniem i musisz go edytować do końca dnia, w jaki sposób podszedłbyś do tego zadania?

Ewentualnie możesz zostać poproszony o wyobrazienie sobie, że masz do czynienia z dwoma projektami w tym samym terminie. Jeden klient jest łatwy, a drugi ciągle pyta, kiedy to się stanie. Który projekt jest dla Ciebie najważniejszy?

Programy oprogramowania komputerowego i systemy zarządzania treścią

W XXI wieku praca pisarza lub redaktora nie polega tylko na umieszczaniu słów na stronie. Pracodawcy chcą poznać twoje doświadczenia z programami komputerowymi i systemami zarządzania treścią. Możesz zostać zapytany o swoją znajomość z programami InDesign i Quark oraz jeśli znasz inne oprogramowanie do układania strony.

I nie zdziw się, jeśli osoba przeprowadzająca wywiad zapyta Cię o twoje doświadczenia z publikowaniem w Internecie.

Więcej pytań do rozmowy kwalifikacyjnej

Oprócz pytań do rozmowy kwalifikacyjnej dotyczących pisania i edycji, będziesz również zadawać bardziej ogólne pytania dotyczące historii zatrudnienia i wykształcenia, a także swoje mocne i słabe strony, osiągnięcia, cele i plany. Przejrzyj listę najczęściej zadawanych pytań i przykładów odpowiedzi na prep na tego typu pytania.