Jak odpowiedzieć na pytania Wywiad o zimnych połączeniach

Przekonaj swojego rozmówcę, dlaczego osiągniesz sukces w sprzedaży zimnych połączeń

Jeśli przeprowadzasz wywiady w sprawie stanowiska sprzedaży na przeziębienie, musisz przekonać swojego potencjalnego pracodawcę, że posiadasz kotlety, aby przekonać zupełnie nieznajomych do zakupu produktów lub usług firmy. Oto kilka możliwych pytań do rozmowy kwalifikacyjnej, na które możesz zostać poproszony oraz sposoby, w jakie możesz odpowiedzieć, aby udowodnić swoją siłę. Dostosuj swoje odpowiedzi, aby wzmocnić swoje mocne strony.

Jakie są twoje mocne i słabe strony?

Podnieś siły, które są ważne dla telemarketingu, takie jak dobry słuchacz, zrozumienie potrzeb klienta, nawiązanie kontaktu z klientem i bycie przekonywającym mówcą.

Kiedy zwrócisz uwagę na słabość, zawsze podążaj za tym, jak starałeś się przezwyciężyć to, zwłaszcza w kontekście pracy.

Czy jesteś wygodny do nawiązywania zimnych połączeń?

Nie mów tak. Sprawdź dlaczego. Na przykład:

Co motywuje cię do sprzedaży?

Przy zimnym dzwonieniu najważniejsze jest utrzymanie motywacji. Przekonaj ankietera swojego entuzjazmu tymi odpowiedziami:

Ile połączeń na godzinę możesz wykonać?

Możesz usłyszeć to pytanie, jeśli przyjdziesz na rozmowę kwalifikacyjną z wcześniejszym doświadczeniem telemarketingowym.

Przygotuj się, by podzielić się z nami średnim czasem obsługi połączenia i liczbą wykonanych średnio połączeń na godzinę. Wyjaśnij dowolne zmienne, na przykład, jeśli użyłeś wybierania predykcyjnego i jak te zmienne zwiększyły lub zmniejszyły Twoją efektywność.

Jak radzić sobie z negatywnymi reakcjami klientów?

To nieuniknione, że spotkasz wściekłych klientów, którzy nie lubią telemarketingowych połączeń. Wyjaśnij swoją filozofię obsługi takich połączeń, a jeśli możesz, podaj konkretną instancję, którą dobrze sobie z nimi poradziłeś. Na przykład:

Czy Cold Calling Dead?

Niektórzy ankieterzy mogą zadać to podchwytliwe pytanie, aby zmierzyć poziom entuzjazmu lub znajomości branży. Jeśli odpowiedź brzmi "tak", nie będziecie nawet przeprowadzać rozmów kwalifikacyjnych dla tego stanowiska. Przygotuj się więc pozytywnie na pytanie:

Porady dotyczące rozmów kwalifikacyjnych dotyczących sprzedaży

Przed wyruszeniem na rozmowę zapoznaj się z tymi poradami dotyczącymi sprzedaży, aby przekonująco sprzedać swój najważniejszy produkt - samemu - pracodawcy, który jest dobrze zorientowany w strategiach sprzedaży.